Kuchenne Wnętrza - Topowe Aranżacje | Porady Max Kuchnie
Kuchenne Wnętrza - Topowe Aranżacje | Porady Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Aranżacje Wnętrza Aranżacja kuchni otwartej na salon

Wnętrza


Aranżacja kuchni otwartej na salon

Projekt zaaranżowania kuchni otwartej na salon jest świetnym rozwiązaniem dla mieszkań o niewielkim metrażu. Rezygnacja ze ścianki działowej daje wrażenie bardziej przestronnego wnętrza, a niekiedy nawet i lepiej doświetlonego naturalnym światłem. Niewątpliwie wpływa również na zacieśnianie więzów rodzinnych, umożliwiając swobodny kontakt domownikom przebywającym zarówno w kuchni, jak i w salonie.

Na zdjęciu: Studio Vigo

Kuchnia częściowo otwarta

Jest to wygodne rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwi komunikację. Wystarczy pozostawić wolną przestrzeń na szerokość jednoskrzydłowych drzwi. Osiągniemy efekt 2w1: minimalna, ale jednak izolacja dwóch pomieszczeń. Z praktycznego punktu widzenia nie tracimy również ścian na zamontowanie dodatkowych szafek i ustawienie na nich kuchennych sprzętów. Pamiętajmy o tym, że z pokoju, nawet przy takim połączeniu, będzie widoczne wnętrze kuchni. Warto na wstępie pomyśleć, czy mamy możliwości, aby przesłonić niezbyt atrakcyjną część roboczą.

Murki i ścianki

Fragmenty ścianek czy niewysokie murki to kolejna propozycja na oddzielenie kuchni od salonu, jednocześnie zachowując wspólną przestrzeń. Odpowiedniej wysokości murek skutecznie przysłania kuchenne blaty i częściowo szafki. Osoby przebywające w kuchni i przygotowujące posiłek nie są wykluczone z życia towarzyskiego toczącego się w salonie. Zwróćmy uwagę, aby odległość takiej pionowej ścianki od sufitu wynosiła minimum 50 centymetrów. Wówczas nie zaburzymy pożądanego wrażenia otwartej przestrzeni. Wymiary murków niejako narzuca kuchenna zabudowa.

Drzwi przesuwne

Przesuwne drzwi są optymalnym rozwiązaniem, które pozwoli na otwarcie lub zamknięcie pomieszczenia, w zależności od potrzeb w danej chwili. Jeśli kuchnia nie ma zbyt dużej powierzchni, otwarcie drzwi optycznie ją powiększy. Dodatkowym atutem tego typu drzwi jest to, że nie zabierają dużo miejsca, ale takie rozwiązanie należy wcześniej przewidzieć w planach. Wadą w tym przypadku jest jedynie częściowa izolacja od kuchennych zapachów i hałasów.

Stół

Chcąc wizualnie oddzielić kuchnię od salonu często zapominamy o najprostszym rozwiązaniu, jakim jest stół. Stanowi on naturalne przejście pomiędzy dwoma pomieszczeniami o odmiennym przeznaczeniu. W razie potrzeby możemy go również wykorzystać jako dodatkową przestrzeń blatu roboczego. Niestety istnieje duże ryzyko, że osoba, która krząta się po kuchni i siedząca przy stole mogą sobie nawzajem przeszkadzać, więc należy go ustawić w dobrze przemyślanym miejscu.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Przecierka na kuchenne ściany – nietypowa dekoracja


Koniec z banalnym wykańczaniem murów. Stop sztampowym aranżacjom i nijakim...

Kuchnia w kawalerce


Kawalerki to z reguły niewielkie mieszkania, w których wszystko musi być niezwykle...

Jak optycznie powiększyć małą kuchnię?


Większość z nas marzy o pięknej, dużej przestronnej kuchni. Odpowiednia ilość...