Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Jak optycznie powiększyć małą kuchnię?

Porady


Jak optycznie powiększyć małą kuchnię?

Większość z nas marzy o pięknej, dużej przestronnej kuchni. Odpowiednia ilość szafek aby wszystko pomieścić, duży drewniany stół przy którym codziennie spożywamy wspólnie posiłki i przestrzeń, dużo przestrzeni. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na kuchnię o dużym metrażu. Większość z nas mieszka w bloku, gdzie kuchnie są najczęściej małe i ciężko 'poszaleć z wnętrzem'. Ale przecież to, że mamy małą kuchnię, nie oznacza, że musi być nudna i ciasna! Podpowiemy Wam, co zrobić, jakie triki zastosować, aby optycznie powiększyć małą kuchnię!

Na zdjęciu: Studio Eltop

Mniejsza głębokość, przesuwne drzwiczki


Jeżeli jesteśmy właścicielami małej kuchni najlepszym sposobem na jej urządzenie jest zamówienie mebli u stolarza, który zrobi je 'na wymiar' – takie, będą bardziej funkcjonalne i dopasowane do metrażu niż meblościanki dostępne w marketach i sklepach meblowych. Warto zdecydować się na meble o mniejszej głębokości niż standardowa – zyskamy dodatkowe centymetry w kuchni – wizualnie i praktycznie. Aby dodatkowo zyskać miejsce w meblach zamiast tradycyjnych szafek (które podczas otwierania zabierają nam przestrzeń) zastosuj drzwiczki przesuwne.

 

 

Zrezygnuj z tradycyjnego stołu


Stół to serce kuchni – to tutaj spędzamy chwile z rodziną podczas przygotowywania i spożywania posiłków. Kuchnia bez stołu może sprawiać wrażenie pustej. Jeżeli ze względów na mały metraż nie możesz sobie pozwolić na stół to wcale nie musisz całkowicie z niego rezygnować! Idealnym rozwiązaniem może okazać się rozkładany blat – jeżeli potrzebujesz – rozkładasz i cieszysz się stołem. Jeżeli jest Ci zbędny – składasz i cieszysz się przestrzenią w kuchni.

 

 

Meble w połysku


Meble w wysokim połysku świetnie prezentują się w dużych przestrzeniach – to fakt, jednak w małej kuchni mogą optycznie powiększyć wnętrze! Szczególnie efektowne sprawdzą się meble akrylowe – głębia koloru optycznie powiększy naszą kuchnię!

 

 

Duże kafelki i lustra


Dobrym trikiem wnętrzarskim mogą okazać się kafelki – a raczej ich rozmiar. Im większe, tym lepiej – duże płytki efektywnie wyglądają ale również dodają przestrzeni. Ze względu na niewielki metraż kuchni możemy pozwolić sobie na płytki z wyższej półki – bo i tak, zużyjemy ich niewiele. Lustro w kuchni może stworzyć iluzję głębi.

 

 

Unikajmy kontrastów i krzykliwych kolorów


Oryginalne, krzykliwe dodatki świetnie sprawdzą się w dużych kuchniach – w małych starajmy się takich dodatków unikać. Lepiej zainwestować w fajny, ciekawy czajnik, garnki, czy krzesło – czyli stałe elementy kuchni, niż dodatki które nie będą pełniły w naszej kuchni żadnej funkcji. Jednolita kolorystyka będzie lepszym rozwiązaniem – najlepiej zdecydować się na jasne kolory – w ten sposób uda nam się jeszcze bardziej powiększyć wnętrze.

 

 

Światło, światło i jeszcze raz światło


Im mniejsza kuchnia, tym powinna być lepiej doświetlona, bez względu na porę dnia czy nocy. Zrezygnujmy z zasłon i żaluzji – zabierają one światło i zmniejszają wnętrze. Jeżeli jż to wybierajmy firanki lub rolety.
Przed aranżacją małej kuchni warto przemyśleć pewne kwestie. Warto zastosować triki, które sprawią, że nasza kuchnia będzie sprawiała wrażenie większej. Dzięki tym rozwiązaniom będziemy cieszyć się przestrzenią nawet w bardzo małej kuchni.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia w nowoczesnym wydaniu


Jeśli dekoracyjna glazura, sztukateria, ozdobne gzymsy, siemieniate drewno i wystawne...

Kuchnia w stylu minimalistycznym – podstawowe cechy


W dzisiejszych trendach stylizacyjnych na czoło wysuwa się wysokiej klasy koncepcja...

Popękane ściany – nietypowa dekoracja w kuchni


Twoja kuchnia nie musi mieć gładkich ścian, pokrytych jednym kolorem standardowej...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności