Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Jaką podłogę do kuchni wybrać?

Porady


Jaką podłogę do kuchni wybrać?

Kuchnia to nie tylko meble i sprzęty AGD – to również podłoga. Tak naprawdę w pomieszczeniu kuchennym każdy element ma znaczenie i w jakimś stopniu wpływa na finalny efekt. Urządzając kuchnię zazwyczaj skupiamy się na kolorach ścian, doborze mebli oraz sprzętów AGD i nie przywiązujemy większej uwagi do podłogi. Jest to błąd, bo podłoga w kuchni odgrywa bardzo ważną rolę!
Podłoga kuchenna jest praktycznie cały czas eksploatowana, dlatego też musi być odporna i bardzo wytrzymała. Oprócz tego, powinna pasować do kuchennej aranżacji – do mebli, dodatków i kolorów ścian. Nie bez znaczenia jest jej kolor i faktura – wszystko musi ze sobą ładnie współgrać...

Na zdjęciu: Studio Meble Wach

Zalety podłogi idealnej – czyli jaka powinna być podłoga w kuchni

 

Łatwa do utrzymania w czystości

Podłoga w kuchni cały czas wystawiana jest na próbę, dlatego też podłoga kuchenna powinna być przede wszystkim wielozadaniowa. Po pierwsze - powinna być łatwa do utrzymania w czystości. Jest to bardzo ważne, bo przecież nikt nie chce spędzać długich godzin na jej czyszczeniu.

 

Odporna na wilgoć

Po drugie – podłoga w kuchni powinna być obowiązkowo odporna na wilgoć. Kontakt z wodą nie może 'być jej straszny'. W kuchni podczas gotowania powstają opary – podłoga musi to wszystko znieść.

 

Odporna na uszkodzenia mechaniczne

Niejednokrotnie zdarza się, że coś nam upadnie, czy się rozbije. Podłoga w kuchni powinna być odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

 

Nie może być zbyt śliska

Jeśli mamy dzieci, to ważne jest, aby podłoga w kuchni nie była zbyt śliska – wtedy o wiele łatwiej o wypadek

 

Nienaganna prezencja

Podłoga w kuchni, oprócz tego, że powinna spełniać wszystkie powyższe warunki, musi też pasować do kuchennej aranżacji. Powinna współgrać z meblami oraz kolorem ścian, aby stworzyć efektowną całość.

 

Podłoga a styl kuchni, czyli co do czego pasuje

 

Drewniana podłoga

Drewniana podłoga to klasyka, która pasuje do każdego wnętrza. Drewno na podłodze sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Niestety – drewno to materiał naturalny, który jest mało odporny na wilgoć oraz skoki temperatur, a dodatkowo jest dość drogi.

 

Płytki

Najbardziej popularnym rozwiązaniem są płytki. Pasują one do klasycznych kuchni. Są odporne na wilgoć i łatwo utrzymać je w czystości.

 

Kamień naturalny i gres

Taka podłoga świetnie 'odnajdzie się' w kuchni w nowoczesnym stylu. Polerowany gres dodatkowo rozświetli i powiększy kuchenne pomieszczenie. Nie bez znaczenia są tutaj wielkości elementów – lepiej wybrać większe – unikniemy w ten sposób problematycznych fug.

 

Panele

Panele pasują do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Są łatwe do utrzymania w czystości i świetnie się prezentują. Panele o przeznaczeniu kuchennym są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Sprzęt AGD dla seniora


Nowoczesne urządzenia, których zadaniem jest ułatwienie życia na co dzień, mogą...

Energooszczędny sprzęt AGD do kuchni


Twój dom może być energooszczędny, lecz w tym celu powinien być wyposażony w...

EuroCucina 2016 – najważniejsze targi kuchenne w Europie


EuroCucina to największe targi kuchenne w Europie. To prestiżowe wydarzenie jest...