Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jaką podłogę do kuchni wybrać?

Porady

Jaką podłogę do kuchni wybrać?

Ulubione0

Kuchnia to nie tylko meble i sprzęty AGD – to również podłoga. Tak naprawdę w pomieszczeniu kuchennym każdy element ma znaczenie i w jakimś stopniu wpływa na finalny efekt. Urządzając kuchnię zazwyczaj skupiamy się na kolorach ścian, doborze mebli oraz sprzętów AGD i nie przywiązujemy większej uwagi do podłogi. Jest to błąd, bo podłoga w kuchni odgrywa bardzo ważną rolę!
Podłoga kuchenna jest praktycznie cały czas eksploatowana, dlatego też musi być odporna i bardzo wytrzymała. Oprócz tego, powinna pasować do kuchennej aranżacji – do mebli, dodatków i kolorów ścian. Nie bez znaczenia jest jej kolor i faktura – wszystko musi ze sobą ładnie współgrać...

Zalety podłogi idealnej – czyli jaka powinna być podłoga w kuchni

• Łatwa do utrzymania w czystości
Podłoga w kuchni cały czas wystawiana jest na próbę, dlatego też podłoga kuchenna powinna być przede wszystkim wielozadaniowa. Po pierwsze - powinna być łatwa do utrzymania w czystości. Jest to bardzo ważne, bo przecież nikt nie chce spędzać długich godzin na jej czyszczeniu.
• Odporna na wilgoć
Po drugie – podłoga w kuchni powinna być obowiązkowo odporna na wilgoć. Kontakt z wodą nie może 'być jej straszny'. W kuchni podczas gotowania powstają opary – podłoga musi to wszystko znieść.
• Odporna na uszkodzenia mechaniczne
Niejednokrotnie zdarza się, że coś nam upadnie, czy się rozbije. Podłoga w kuchni powinna być odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.
• Nie może być zbyt śliska
Jeśli mamy dzieci, to ważne jest, aby podłoga w kuchni nie była zbyt śliska – wtedy o wiele łatwiej o wypadek
• Nienaganna prezencja
Podłoga w kuchni, oprócz tego, że powinna spełniać wszystkie powyższe warunki, musi też pasować do kuchennej aranżacji. Powinna współgrać z meblami oraz kolorem ścian, aby stworzyć efektowną całość.


Podłoga a styl kuchni, czyli co do czego pasuje

• Drewniana podłoga
Drewniana podłoga to klasyka, która pasuje do każdego wnętrza. Drewno na podłodze sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Niestety – drewno to materiał naturalny, który jest mało odporny na wilgoć oraz skoki temperatur, a dodatkowo jest dość drogi.
• Płytki
Najbardziej popularnym rozwiązaniem są płytki. Pasują one do klasycznych kuchni. Są odporne na wilgoć i łatwo utrzymać je w czystości.
• Kamień naturalny i gres
Taka podłoga świetnie 'odnajdzie się' w kuchni w nowoczesnym stylu. Polerowany gres dodatkowo rozświetli i powiększy kuchenne pomieszczenie. Nie bez znaczenia są tutaj wielkości elementów – lepiej wybrać większe – unikniemy w ten sposób problematycznych fug.
• Panele
Panele pasują do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Są łatwe do utrzymania w czystości i świetnie się prezentują. Panele o przeznaczeniu kuchennym są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć.

Zobacz również

Jak wybrać dobry chlebak?

Jak wybrać dobry chlebak?

Nie do końca jednofunkcyjny Chlebak stworzony został w jednym celu: ma służyć przechowywaniu...

Bauhaus – stuletni styl sposobem na aranżację kuchni

Bauhaus – stuletni styl sposobem na aranżację...

Korzeniami związany ze strzechą Charakterystyczne nazewnictwo stylu odnosi się do określenia...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena