Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Modne dodatki kuchenne

Porady

Modne dodatki kuchenne

Ulubione0

Dodatki i dekoracje kuchenne odgrywają nie mniejszą rolę dla estetyki aranżacji aniżeli zabudowa meblowa. Przyjęty we wnętrzu kuchni styl designerski ma kluczowe znaczenie w kwestii ich doboru. Warto jednak przede wszystkim pamiętać o tym, że w dodatkach i dekorach tkwi wielki potencjał aranżacyjny. To w jaki sposób go wykorzystamy zaważy na efekcie wizualnym całego wnętrza.

Znaczenie dekoracji w kuchni
Każde wnętrze domowe wymaga szczególnej oprawy. Nawet psycholodzy wskazują, że wygląd codziennego otoczenia ma znaczący wpływ dla naszego samopoczucia, nastroju, a także chęci do działania. Dlatego aranżując swoje wnętrza zadbajmy o to, by ich estetyka pozytywnie na nas wpływała. Ma to znaczenie w szczególności w kuchni, bowiem spędzamy w niej na co dzień sporo czasu wykonując domowe obowiązki związane z przygotowywaniem posiłków i sprzątaniem po nich. Jest co najmniej kilka istotnych czynników wpływających na ostateczny wygląd pomieszczenia, a tym samym na sposób jego odbioru przez domowników. Ale jednym z najważniejszych elementów jej wyposażenia są dekoracje i dodatki. Które z nich są obecnie najmodniejsze?

Moda w kuchni
Modne kuchnie to takie, których design jest zgodny z obecnymi trendami. Każdego roku możemy zaobserwować pewne mniejsze lub bardziej diametralne zmiany w zakresie wystroju wnętrz i sposobu realizacji kuchennych aranżacji. Projektanci i designerzy zaskakują finezyjnymi projektami, które w całości lub częściowo staramy się pogodzić z własnym wyczuciem estetyki i potrzebami. W ten sposób powstają niesamowicie atrakcyjne kuchnie, w których prym wiodą wnętrzarskie trendy oraz unikatowy charakter.

Aktualnie możemy zaobserwować następujące trendy kuchenne:

  • ciemne kompozycje kolorystyczne,
  • klimatyczne, ciepłe oświetlenie,
  • uzyskanie przytulnego wyrazu wnętrza,
  • nowatorskie technologie usprawniające wykonywanie prac kuchennych,
  • detale o charakterze estetycznym i użytkowym zarazem,
  • przenoszenie cech charakterystycznych dla urządzania przestrzeni dziennej do kuchni.

Modne dodatki w kuchni
Dekoracje w modnej kuchni powinny mieć przede wszystkim charakter użytkowy i być rzeczywiście potrzebne. Oznacza to, że warto zrobić selekcję przechowywanych na blacie kuchennym rzeczy i upewnić się, czy rzeczywiście wszystkie muszą się znajdować w tym miejscu. Dobierając dodatki należy zwrócić uwagę, czy ich wygląd pasuje do przyjętego we wnętrzu stylu designerskiego i kompozycji kolorystycznej. W modnych kuchniach świetnie się sprawdzą metalowe, miedziane i złote dodatki o finezyjnych lub geometrycznych kształtach. Obecnie też do łask wróciły obłe formy i minimalistyczne detale.

Zobacz również

Wady i zalety jasnych oraz ciemnych kuchni

Wady i zalety jasnych oraz ciemnych kuchni

Nowoczesne kuchnie Kuchnia jest wnętrzem, które nie tylko musi być funkcjonalne, ale także...

Zmywarka w kuchni – zbędny wydatek czy oszczędność?

Zmywarka w kuchni – zbędny wydatek czy...

Redukcja w szerokim wymiarze Korzystając ze zmywarki przy każdorazowym myciu większej ilości...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena