Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Modne dodatki kuchenne

Porady


Modne dodatki kuchenne

Dodatki i dekoracje kuchenne odgrywają nie mniejszą rolę dla estetyki aranżacji aniżeli zabudowa meblowa. Przyjęty we wnętrzu kuchni styl designerski ma kluczowe znaczenie w kwestii ich doboru. Warto jednak przede wszystkim pamiętać o tym, że w dodatkach i dekorach tkwi wielki potencjał aranżacyjny. To w jaki sposób go wykorzystamy zaważy na efekcie wizualnym całego wnętrza.

Na zdjęciu: Studio Mebli Kuchnie BB

Znaczenie dekoracji w kuchni


Każde wnętrze domowe wymaga szczególnej oprawy. Nawet psycholodzy wskazują, że wygląd codziennego otoczenia ma znaczący wpływ dla naszego samopoczucia, nastroju, a także chęci do działania. Dlatego aranżując swoje wnętrza zadbajmy o to, by ich estetyka pozytywnie na nas wpływała. Ma to znaczenie w szczególności w kuchni, bowiem spędzamy w niej na co dzień sporo czasu wykonując domowe obowiązki związane z przygotowywaniem posiłków i sprzątaniem po nich. Jest co najmniej kilka istotnych czynników wpływających na ostateczny wygląd pomieszczenia, a tym samym na sposób jego odbioru przez domowników. Ale jednym z najważniejszych elementów jej wyposażenia są dekoracje i dodatki. Które z nich są obecnie najmodniejsze?

 

Moda w kuchni


Modne kuchnie to takie, których design jest zgodny z obecnymi trendami. Każdego roku możemy zaobserwować pewne mniejsze lub bardziej diametralne zmiany w zakresie wystroju wnętrz i sposobu realizacji kuchennych aranżacji. Projektanci i designerzy zaskakują finezyjnymi projektami, które w całości lub częściowo staramy się pogodzić z własnym wyczuciem estetyki i potrzebami. W ten sposób powstają niesamowicie atrakcyjne kuchnie, w których prym wiodą wnętrzarskie trendy oraz unikatowy charakter.

 

Aktualnie możemy zaobserwować następujące trendy kuchenne:

  • ciemne kompozycje kolorystyczne,
  • klimatyczne, ciepłe oświetlenie,
  • uzyskanie przytulnego wyrazu wnętrza,
  • nowatorskie technologie usprawniające wykonywanie prac kuchennych,
  • detale o charakterze estetycznym i użytkowym zarazem,
  • przenoszenie cech charakterystycznych dla urządzania przestrzeni dziennej do kuchni.

 

Modne dodatki w kuchni


Dekoracje w modnej kuchni powinny mieć przede wszystkim charakter użytkowy i być rzeczywiście potrzebne. Oznacza to, że warto zrobić selekcję przechowywanych na blacie kuchennym rzeczy i upewnić się, czy rzeczywiście wszystkie muszą się znajdować w tym miejscu. Dobierając dodatki należy zwrócić uwagę, czy ich wygląd pasuje do przyjętego we wnętrzu stylu designerskiego i kompozycji kolorystycznej. W modnych kuchniach świetnie się sprawdzą metalowe, miedziane i złote dodatki o finezyjnych lub geometrycznych kształtach. Obecnie też do łask wróciły obłe formy i minimalistyczne detale.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Gdzie najlepiej umieścić zmywarkę?


Bez względu na to, czy decydujesz się na zmywarkę wolnostojącą czy do zabudowy, jej...

Prosty sposób na zagospodarowanie małej kuchni


Wydawać by się mogło, że małe pomieszczenie nie wymaga zbyt wielu elementów...

Matowe czy z połyskiem? Jakie fronty do kuchni wybrać?


Urządzanie kuchni wiąże się z ekscytacją, radością i zaangażowaniem, ale...