Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Jak dobrać dodatki do białej kuchni?

Porady


Jak dobrać dodatki do białej kuchni?

Białe kuchnie cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród zwolenników stylu klasycznego, jak i nowoczesnego. Meble kuchenne utrzymane w tym neutralnym kolorze zachwycają ponadczasowością oraz nienachalną elegancją. Stanowią także doskonałe tło dla pozostałych elementów wyposażenia kuchni. Dzięki temu zyskujemy wiele wariantów dopełnienia aranżacji kuchennej detalami i dekorami.

Na zdjęciu: Studio Mebli StylDeco

Białe kuchnie – trend, który nie przemija


Kuchnie, w których przeważa biała kolorystyka wydają się być optycznie przestronniejsze i rozświetlone. Taki efekt jest szczególnie pożądany w nowoczesnych aranżacjach oraz minimalistycznych stylach. Białe kuchnie to trend ponadczasowy, dzięki czemu przez lata będą wciąż się dobrze prezentować, mimo zmieniających się trendów w designie wnętrzarskim. Jednak kuchnia to wnętrze, w którym znajduje się wiele elementów użytkowych i dodatków, które zazwyczaj mają charakter użytkowy, a nie wyłącznie dekoracyjny. Te drobiazgi kształtują charakter aranżacji w niemal równym stopniu co estetyka zabudowy meblowej w kuchni.

 

Kontrastowe dodatki


Dekoracje i dodatki w białej kuchni można dobierać na dwa sposoby: na zasadzie kontrastu lub minimalistycznej spójności. Kontrastowe ujęcie aranżacji polega na zestawieniu białych mebli kuchennych z esencjonalnymi kolorami, które występować mają wyłącznie w postaci detali. Dzięki temu nadadzą one charakter wnętrzu, przełamią monotonny wyraz, a także ją ożywią. Jednak detale w mocnych kolorach należy dobierać ostrożnie, aby nie przesadzić w ilości wprowadzonych kolorów, ani w ich liczbie. Na tle bieli sprawdzi się niemal każdy odcień kontrastowy. Najczęściej wybierane są kanarkowe żółcie, turkusy, czerwienie, butelkowa zieleń, ultra fiolet oraz czerń. Kolory te mogą się przejawiać jako detale na tekstyliach kuchennych, a także w postaci kuchennych akcesoriów np. młynki na sól i pieprz, serwetniki, pojemniki na przyprawy.

 

Minimalistyczna dekoracyjność


Drugim sposobem na dekoracyjność w białych kuchniach jest minimalizm. Rozwiązanie to sprawdzi się szczególnie w nowoczesnych aranżacjach, w których królują neutralne kolory, proste formy, a także geometria. Dekoracje w takich kuchniach powinny być wyłącznie użytkowe. Czyli przedmioty, które już musimy trzymać na wierzchu, bo są użytkowane najczęściej mogą przybrać ozdobną formę. Powinny jednak być utrzymane w harmonijnych, spokojnych odcieniach, bo nie kolor ma tu mieć znaczenie, lecz finezyjna forma. Mogą to być szklane pojemniki na przyprawy w ciekawych kształtach, czy ceramiczne lub metalowe misy na warzywa i owoce.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Korkowa kuchnia


Naturalny korek to materiał uniwersalny, dający wiele możliwości zastosowania....

Jakie pojemniki / naczynia do gotowania jedzenia w...


Szybko, sprawnie, wygodnie. Podgrzewanie, rozmrażanie a nawet gotowanie potraw w kuchence...

Jak przygotować się do remontu kuchni?


Remont kuchni wiąże się nie tylko z jej odświeżeniem, ale często również z...