Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Betonowe blaty kuchenne – co powinniśmy...

Porady

Betonowe blaty kuchenne – co powinniśmy wiedzieć przed ich zakupem?

Ulubione0

Blaty kuchenne są codziennie przez nas wykorzystywane – przygotowujemy na nich posiłki, odkładamy żywność, sztućce i gorące naczynia. Zatem, powinny być one wykonane z solidnych materiałów, aby szybko nie uległy zniszczeniu i posłużyły nam przez wiele lat. Na rynku dostępne są blaty wykonane z różnorodnych materiałów, ale ostatnio bardzo modne stały się blaty betonowe.
Jeśli zastanawiasz się nad zakupem takich blatów, sprawdź co powinieneś o ich wiedzieć.

Betonowe blaty są trwałe i wytrzymałe

Betonowe blaty są dobrym wyborem do kuchni, ponieważ są odporne na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury – bez obaw możemy stawiać na nich gorące garnki czy blaszki wyjęte z piekarnika. Beton jest jednym z najtrwalszych materiałów budowlanych, dlatego możesz być pewny, że betonowe blaty w kuchni posłużą Ci przez wiele lat.

Wymagają konserwacji

Choć betonowe blaty są łatwe do utrzymania w czystości, podobnie jak blaty drewniane, wymagają odpowiedniej konserwacji. Regularne impregnowanie żywicą stworzy ochronę przed zabrudzeniami, które mogą wnikać w pory betonu.

Podatne na przebarwienia

Ze względu na porowatą powierzchnię, beton bardzo szybko wchłania różnego rodzaju płyny i łatwo jest go poplamić. Dlatego wszystkie wycieki, a w szczególności oleje, oliwy, sok z cytryny, kawę czy czerwone wino, należy jak najszybciej wytrzeć – w przeciwnym razie na betonowym blacie mogą pozostać plamy. Warto stosować wysokiej jakości impregnaty, które ochronią blat przed wymienionymi substancjami.

Beton czasami pęka

We wszystkich betonowych blatach mogą pojawić się rysy i pęknięcia. Choć mogą mieć one wpływ na estetykę blatu, nie powinny negatywnie wpływać na jego użytkowanie.

Wymagają specjalnego montażu

Betonowe blaty są bardzo ciężkie, dlatego powinny być montowane na odpowiednio wzmocnionych szafkach. Standardowe szafki mogą po prostu nie wytrzymać takiego dużego ciężaru. Podczas montowania takich blatów trzeba zachować szczególną ostrożność, ponieważ bardzo łatwo można je uszkodzić.

Blaty betonowe są unikatowe

Ze względu na to, że blaty betonowe robione są wyłącznie na zamówienie, ich zaletą jest unikatowość. Beton może być atrakcyjnie ukształtowany, teksturowany i barwiony. Oprócz tego, można go zdobić, wtapiając w niego kolorowe kamienie, metale, kawałki szkła i porcelany, stalowe elementy czy nawet muszle. Dzięki temu, z łatwością dopasujesz wygląd blatu do swoich potrzeb i stylu kuchni.

Zobacz również

Jak urządzić strefę przechowywania?

Jak urządzić strefę przechowywania?

Co to są strefy kuchenne? Podział na strefy to sposób na podniesienie funkcjonalności kuchni i...

Podłoga w kuchni – jaką wybrać?

Podłoga w kuchni – jaką wybrać?

Jaka powinna być podłoga w kuchni? Podłoga w kuchni musi być wielozadaniowa. Powinna być...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena