Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Są wakacje, czas na lodówkę turystyczną!

Porady


Są wakacje, czas na lodówkę turystyczną!

Są wakacje, a to sprzyja częstym wyjazdom z rodziną. Czasem na jeden dzień, czasem na kilka, jednak są urządzenia, które są niezbędne podczas letniego wyjazdu. Temperatury są wysokie, dlatego trzeba systematycznie się nawadniać i chłodzić – czego więc potrzebujemy? Lodówki! Jak wybrać lodówkę turystyczną? Czym kierować się przy jej zakupie? Na co zwrócić uwagę?

Każdy wyjazd to wyzwanie jeżeli chodzi o przechowywanie i przewiezienie świeżych produktów żywnościowych. Czy to chleb, nabiał, owoce - są one dość kłopotliwe w podróży. Na szczęście, ktoś wymyślił lodówki turystyczne, które chętnie nam pomogą i sprawią, że żywność dojedzie z nami w zaplanowane miejsce w dobrym, niezmienionym stanie.


Lodówki elektryczne

Są zazwyczaj zasilane z gniazda zapalniczki o mocy 12 lub 24V. Dodatkowo zawierają również wkłady chłodzące, dzięki którym lodówki turystyczne możemy zabrać nawet na plażę, a przechowywane w niej produkty i napoje pozostaną zimne. Wiele modeli oprócz chłodzenia może również utrzymywać ciepło – czyli przechowywana herbata, czy ciepłe posiłki zachowają swoją temperaturę. Wraz z lodówką elektryczną nawet długa podróż nie będzie Ci straszna – gwarantują chłodzenie dopóki dostępne będzie zasilenie. Wiele modeli pozwala zarówno na chłodzenie jak i grzanie, dlatego możemy z nich korzystać przez cały rok, a nie tylko latem. Niestety turystyczne lodówki elektryczne są drogie i sporo ważą, dlatego do ich transportu będzie konieczna męska ręka.


Lodówki na wkłady

Lodówki na wkłady chłodzące to lodówki, które nie potrzebują zasilania. Szczelne zamknięcie i dobra izolacja pianką poliuretanową pozwala utrzymać niską temperaturę. Lodówki tego typu najczęściej wykonane są z metalu lub plastiku. Wkład z lodówki turystycznej musi zostać wcześniej schłodzony w tradycyjnej lodówce – taki wkład utrzyma się wewnątrz naszej mobilnej chłodziarki ok. 12 godzin. Lodówki na wkłady chłodzące są lekkie – bez problemu możemy zabrać je na piknik czy plażę. Są tanie i energooszczędne – nie wymagają zasilania. Schłodzone wcześniej wkłady po określonym czasie tracą swoje właściwości chłodzące.


Co jest ważne w lodówce turystycznej?

Najważniejsza oczywiście jest jej pojemność – wybieramy ją według indywidualnych potrzeb i uznania. Przechowywanie żywności dla kilku osób wymaga odpowiedniej ilości miejsca, dlatego warto zastanowić się nad zakupem większego modelu. Na rynku dostępne są lodówki samochodowe o różnych pojemnościach – od 25 do 50l.

Równie ważną cechą jest temperatura chłodzenia. Niska temperatura pozwoli na przechowywanie i przewożenie różnych produktów. W sprzedaży możemy spotkać lodówki, których temperatura wynosi od 7 do nawet -20'C.


Lodówka turystyczna, tak czy nie?

Lodówka turystyczna z pewnością przyda się tym, którzy lubią często wyjeżdżać. Chłodziarki samochodowe są wygodne w użytkowaniu a każda podróż z nimi będzie przyjemniejsza. Ułatwiają transport i przechowywanie produktów spożywczych co jest przydatne zwłaszcza podczas dłuższych wycieczek z całą rodziną.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
yola

Bardzo ciekawy artykuł. Przyznam, że nigdy nie zastanawiałam się nad parametrami lodówki turystycznej, a tu widzę, że warto na parę kwestii zwrócić uwagę.

Zobacz również


Suszarka do ubrań – przydatny sprzęt w każdym domu


Standardowa pralka to za mało, jeżeli chcemy sprawnie wykonywać codzienne domowe...

Sposób na poranną kawę – ekspres ciśnieniowy czy na...


Poranna kawa to codzienny rytuał niemalże każdego dorosłego człowieka....

Jak wybrać okap wyspowy?


Kuchnia z wyspą robi wielkie wrażenie i daje duże możliwości użytkowe. Nic więc...