Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchnia ‘w betonie’ – czy to może się...

Porady


Kuchnia ‘w betonie’ – czy to może się udać?

Jeszcze do niedawna beton był postrzegany jedynie jako popularny materiał budowlany. Żaden szanujący się projektant wnętrz nie traktował go zbyt poważnie – i tak zazwyczaj się go ukrywało. Dzisiaj czasy się zmieniły. Świat wciąż goni do przodu a architekci i dekoratorzy wnętrz działają coraz odważniej. Często aż nie można się nadziwić, że dziwne połączenia i surowe zastosowania mogą dać fajny, przytulny efekt.

Na zdjęciu: Studio Meble Bukowska

Wymagająca kuchnia
Kuchnia jest bardzo wymagającym pomieszczeniem. Na jej wykończenie potrzebujemy solidnych i trwałych materiałów, które pomimo wielu czynników będą służyć nam przez lata. Projektanci wciąż szukają praktycznych, ale także dekoracyjnych surowców, które poradzą sobie w kuchennych aranżacjach. Może wydawać się to śmieszne, ale wszystkie nasze kuchenne wymogi spełnia beton. Jest twardy, trwały odporny na wysokie temperatury a także wilgoć. Odporny jest na uszkodzenia mechaniczne, ciężko go poplamić czy zarysować. Nie odkształca się, nie odbarwia. Bez żadnych skrupułów można go szorować, aczkolwiek nie jest to konieczne gdyż nie wchłania brudu. Można by rzec, że beton to materiał idealny pod każdym względem.

 

Beton atrakcyjny?
Beton zazwyczaj kojarzy nam się z minimalistycznymi i nowoczesnymi wnętrzami. Wszystko przez to, że beton wywodzi się ze stylu industrialnego, który charakteryzuje się surowością i oszczędnością emocji. Beton stanowi wręcz idealne tło do każdej zabudowy kuchennej. Doskonale komponuje się z drewnem, szkłem a także elementami wykonanymi z tworzyw sztucznych.

 

Jakie dodatki do betonowej kuchni?
Beton jest surowym i chłodnym tworzywem, dlatego trzeba to przełamać i zestawić go z innymi materiałami wykończeniowymi. W tym zadaniu świetnie sprawdzą się drewniane meble – zarówno jasne, jak i ciemne. Beton możemy zestawić również z meblami wykończonymi na wysoki połysk. Fajnie prezentuje się z soczystymi, jaskrawymi kolorami, dlatego możemy zestawić beton z czerwienią czy limonką. W betonowej kuchni nie może zabraknąć dodatków takich jak świeże kwiaty czy zioła – sprawią, że kuchnia będzie bardziej przytulna.

 

A co z podłogą?
Wykorzystanie betonu na ścianę w kuchni czy element w pobliżu płyty grzewczej to nie tylko modne, ale również bardzo praktyczne rozwiązanie. Nie oznacza to jednak, że beton nadaje się tylko na ściany – wręcz przeciwnie. Możemy zastosować go, także w pozostałych częściach naszej kuchni. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie betonu właśnie na podłodze. Wypolerowany beton na podłodze będzie zarówno oryginalnym jak i bardzo efektownym rozwiązaniem. Podłogę z betonu łatwo się czyści i jest bardzo trwała. Należy jednak pamiętać, że beton musi być odpowiednio przygotowany i wyszlifowany. Nie możemy też zapomnieć o regularnej impregnacji.

 

 

Komentarze


4.00/5 1 1
4
rys

Ciekawe rozwiązanie chociaż nie w moim guście. Wygląd zbyt surowy i zimny jak dla mnie, ale pomysł oryginalny.

Zobacz również


Urządzenie małej kuchni


Niewielkie pomieszczenie kuchenne potrafi przyprawić lokatorów o zawrót...

Jak dobrze korzystać z lodówki?


Samo kupno solidnego sprzętu AGD w postaci nowoczesnej lodówki, porządnej...

Kuchnia z temperamentem, czyli rola czerwieni w aranżacji...


Podstawą w wystroju pomieszczenia kuchennego powinno być umiejętne zestawienie...