Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Kuchnia z wyspą i jej zalety

Porady

Kuchnia z wyspą i jej zalety

Ulubione0

Kuchnia z wyspą jest rozwiązaniem, które przeżywa obecnie swój wielki renesans. Niegdyś charakterystyczna dla klasycznych rozwiązań aranżacyjnych, dziś cieszy się rosnącą popularnością bez względu na przyjęty styl wnętrzarski. Kuchnia z wyspą to układ meblowy, który ma swoje wady i zalety. Przyjrzyjmy się więc w jakich wnętrzach, taka zabudowa sprawdzi się najlepiej zarówno pod względem użytkowym, jak i estetycznym.

Kuchnia z wyspą i jej zalety

Nie ulega wątpliwości, że kuchnia z wyspą kojarzy się przede wszystkim z aranżacjami wnętrz otwartych na salon lub jadalnię. Przestrzeń nowoczesnych kuchni coraz chętniej łączymy z dziennymi pomieszczeniami, by uzyskać efekt większej przestronności, rozjaśnić wnętrza, a także cieszyć się integracją z bliskimi i gośćmi nawet podczas przygotowywania posiłków. Istotną zaletą tego rozwiązania jest więc efekt wizualny, który pozwala stworzyć optyczną granicę dzielącą wnętrza o różnej funkcjonalności. Także możliwość wspólnego gotowania przez kilka osób w jednym czasie jest tu dużym walorem. Dostęp z każdej strony do blatu wyspy kuchennej pomaga lepiej zorganizować pracę i daje większy komfort podczas wykonywania określonych czynności. Pod względem funkcjonalnym natomiast, wyspa stanowi dodatkowe miejsce na szafki, blat roboczy, czy nawet montaż sprzętów AGD. Wyspa kuchenna skraca dystans między urządzeniami AGD, co podnosi ergonomię w kuchni i sprawia, że praca w niej przebiega sprawniej i szybciej.

Kuchnia z wyspą – dobra dla każdego pomieszczenia?

Kuchnia z wyspą mimo swoich licznych zalet, niestety nie sprawdzi się w każdym rodzaju pomieszczenia. Biorąc więc to rozwiązanie pod uwagę, trzeba pamiętać o dwóch ważnych wadach kuchni z wyspą:
rozwiązanie przeznaczone do dużych pomieszczeń,
zabiera sporo wolnego miejsca, przez co zmniejsza się swobodna powierzchnia do przemieszczania się po wnętrzu.
Osoby posiadające kuchnię o większym metrażu i przestronnej powierzchni mogą ze spokojem rozważyć czy wyspa kuchenna jest rozwiązaniem, które spełni ich oczekiwania estetyczne i użytkowe. Należy jednak pamiętać o optymalnym rozmieszczeniu sprzętów oraz szafek tak, by cała zabudowa była nie tylko efektowna, ale i funkcjonalna. Sposób urządzenia wyspy kuchennej ma bowiem szczególne znaczenie dla komfortu korzystania z niej. Warto więc przeanalizować styl życia i potrzeby domowników, by z łatwością zdecydować, jak wykorzystać potencjał zabudowy wyspy kuchennej. Pewne jest natomiast to, że niniejsze rozwiązanie daje duże możliwości aranżacyjne i może przysłużyć się do lepszej organizacji pracy w kuchni.

Zobacz również

Pęknięta ściana, czyli sposób na nudną ścianę w kuchni

Pęknięta ściana, czyli sposób na nudną...

W jakich wnętrzach sprawdzi się pęknięta ściana Popękana ściana to dość nowy sposób na...

Kuchnia w starym wydaniu

Kuchnia w starym wydaniu

Wyjątkowa atmosfera Kuchnia oldschoolowa na miarę dwudziestego pierwszego stulecia to wcale nie...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena