Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady AGD do zabudowy - wady i zalety

Porady


AGD do zabudowy - wady i zalety

Zabudowa kuchni to rozwiązanie, które współcześnie cieszy się szczególną popularnością. Meble wraz ze sprzętami AGD prezentują się spójnie i harmonijnie tworząc jedną taflę z frontami. Taka forma umeblowania kuchni ma wiele zalet, ale warto także zapoznać się z kilkoma wadami. Dzięki temu podczas planowania swojej wymarzonej kuchni, będzie nam łatwiej podjąć najlepszą decyzję.

Na zdjęciu: Studio Mebli Drawer

Zalety zabudowy sprzętów AGD


Zabudowanie sprzętów AGD oznacza schowanie ich lub zmontowanie z frontami kuchennymi lub wkomponowanie sprzętów w meble na wymiar. Największą zaletą takiego rozwiązania jest uzyskanie wielkich możliwości w zakresie aranżacji. Kuchnia z pełną zabudową tworzy efektowną i spójną całość, dzięki czemu prezentuje się wyjątkowo elegancko i gustownie. Wszystko wygląda na dopracowane w najmniejszych szczegółach. Taka kuchnia prezentuje się w sposób nowoczesny i staje się odzwierciedleniem współczesnych trendów wnętrzarskich. Ponadto za sprawą całkowitej zabudowy zyskujemy możliwość ukrycia wszelkich kabli, szczelin, niepotrzebnych wnęk. Pozbawiamy się także ryzyka powstawania szczelin pomiędzy meblami kuchennymi a sprzętami AGD, które nie tylko są nieestetycznie, ale także wyjątkowo uciążliwe w utrzymaniu w czystości. Wkomponowanie sprzętów AGD w ciąg szafek sprawia, że kuchnia nabierze też wizualnej przestronności, gdyż nic nie będzie zakłócać spójnej tafli.

Funkcjonalne zalety zabudowy sprzętów AGD:

  • większe możliwości praktycznego rozlokowania poszczególnych sprzętów AGD,
  • możliwość wstawienia piekarnika na wysokości wyciągnięcia ręki, co ułatwi jego obsługę i będzie bezpieczniejsze, w przypadku gdy w domu są małe dzieci,
  • oszczędność miejsca na blacie kuchennym,
  • łatwiejsze utrzymanie czystości,
  • szybsze sprzątanie.

 

Jakie są wady zabudowy sprzętów AGD?


Zastanawiając się nad kwestią zabudowy sprzętów AGD warto przeanalizować także ewentualne mankamenty tego rozwiązania. Wówczas można racjonalnie rozważyć, czy w przypadku danego wnętrza oraz oczekiwań domowników, to rozwiązanie będzie tym co najlepsze, czy może jednak należy z niego zrezygnować. Dużym minusem zabudowy sprzętów AGD jest fakt, że zarówno sprzęty, jak i koszt ich montażu i połączenia z frontami jest znacznie wyższy niż w przypadku wyboru wolnostojących akcesoriów. Ponadto tak wyposażona zabudowa meblowa to pomysł na lata, gdyż nie sposób będzie w dowolnej chwili po prostu zmienić położenia zmywarki, lodówki, czy innych sprzętów.

Inne wady:

  • konieczność wyboru odpowiedniego rodzaju mebli,
  • wymagana jest prawidłowa konstrukcja szafek,
  • problematyczny dostęp w przypadku potrzeby naprawy,
  • należy zadbać o wentylację zabudowanych sprzętów.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Styl vintage w kuchni – pomysły, inspiracje, zdjęcia


Jeżeli marzy Ci się powrót do przeszłości, cenisz przedmioty z duszą, a w...

Gruby blat kuchenny z laminatu – wady i zalety


Blat kuchenny z laminatu nie tylko ładnie się prezentuje, ale jest też odporny na...

Z jakiego materiału najlepiej wykonać meble kuchenne?


Meble kuchenne, by były jak najbardziej praktyczne, powinny być wykonane z trwałych i...