Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / AGD do zabudowy - wady i zalety

Porady

AGD do zabudowy - wady i zalety

Ulubione0

Zabudowa kuchni to rozwiązanie, które współcześnie cieszy się szczególną popularnością. Meble wraz ze sprzętami AGD prezentują się spójnie i harmonijnie tworząc jedną taflę z frontami. Taka forma umeblowania kuchni ma wiele zalet, ale warto także zapoznać się z kilkoma wadami. Dzięki temu podczas planowania swojej wymarzonej kuchni, będzie nam łatwiej podjąć najlepszą decyzję.

Zalety zabudowy sprzętów AGD
Zabudowanie sprzętów AGD oznacza schowanie ich lub zmontowanie z frontami kuchennymi lub wkomponowanie sprzętów w meble na wymiar. Największą zaletą takiego rozwiązania jest uzyskanie wielkich możliwości w zakresie aranżacji. Kuchnia z pełną zabudową tworzy efektowną i spójną całość, dzięki czemu prezentuje się wyjątkowo elegancko i gustownie. Wszystko wygląda na dopracowane w najmniejszych szczegółach. Taka kuchnia prezentuje się w sposób nowoczesny i staje się odzwierciedleniem współczesnych trendów wnętrzarskich. Ponadto za sprawą całkowitej zabudowy zyskujemy możliwość ukrycia wszelkich kabli, szczelin, niepotrzebnych wnęk. Pozbawiamy się także ryzyka powstawania szczelin pomiędzy meblami kuchennymi a sprzętami AGD, które nie tylko są nieestetycznie, ale także wyjątkowo uciążliwe w utrzymaniu w czystości. Wkomponowanie sprzętów AGD w ciąg szafek sprawia, że kuchnia nabierze też wizualnej przestronności, gdyż nic nie będzie zakłócać spójnej tafli.

Funkcjonalne zalety zabudowy sprzętów AGD:

  • większe możliwości praktycznego rozlokowania poszczególnych sprzętów AGD,
  • możliwość wstawienia piekarnika na wysokości wyciągnięcia ręki, co ułatwi jego obsługę i będzie bezpieczniejsze, w przypadku gdy w domu są małe dzieci,
  • oszczędność miejsca na blacie kuchennym,
  • łatwiejsze utrzymanie czystości,
  • szybsze sprzątanie.

Jakie są wady zabudowy sprzętów AGD?
Zastanawiając się nad kwestią zabudowy sprzętów AGD warto przeanalizować także ewentualne mankamenty tego rozwiązania. Wówczas można racjonalnie rozważyć, czy w przypadku danego wnętrza oraz oczekiwań domowników, to rozwiązanie będzie tym co najlepsze, czy może jednak należy z niego zrezygnować. Dużym minusem zabudowy sprzętów AGD jest fakt, że zarówno sprzęty, jak i koszt ich montażu i połączenia z frontami jest znacznie wyższy niż w przypadku wyboru wolnostojących akcesoriów. Ponadto tak wyposażona zabudowa meblowa to pomysł na lata, gdyż nie sposób będzie w dowolnej chwili po prostu zmienić położenia zmywarki, lodówki, czy innych sprzętów.

Inne wady:

  • konieczność wyboru odpowiedniego rodzaju mebli,
  • wymagana jest prawidłowa konstrukcja szafek,
  • problematyczny dostęp w przypadku potrzeby naprawy,
  • należy zadbać o wentylację zabudowanych sprzętów.

Zobacz również

Zmywarka mniejsza niż zwykle, czyli zmywarka kompaktowa

Zmywarka mniejsza niż zwykle, czyli zmywarka...

Zmywarka w wersji mini to tylko 55 centymetrów! Zazwyczaj każdy sprzęt występuje w standardowych...

Jasna czy ciemna kuchnia? Czyli niełatwe dylematy

Jasna czy ciemna kuchnia? Czyli niełatwe dylematy

Biel króluje Od kilku lat w naszych kuchniach królują jasne barwy. Jest to nieodłączny element...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena