Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kącik jadalniany w kuchni

Porady


Kącik jadalniany w kuchni

Kuchnia to wnętrze, w którym nie tylko przygotowujemy posiłki i wykonujemy obowiązki domowe, ale także miejsce o szczególnie rodzinnym charakterze. W kuchni spotykamy się, by powitać dzień aromatem świeżej kawy, przygotować wspólny obiad, a także posiedzieć wieczorem przy kubku herbaty i opowiedzieć bliskim o swoim dniu. To właśnie dlatego kuchnię pieszczotliwie nazywamy sercem domu. Bohaterem takiej kuchni powinien być stół, przy którym będzie można celebrować takie chwile. Jak urządzić kącik jadalniany w kuchni?

Na zdjęciu: Studio Mebli Drawer

Kuchnia pełna smaku i miłości


Kuchnia to miejsce wykonywania codziennych obowiązków związanych z przygotowywaniem posiłków i sprzątaniem po nich. Jednak oprócz tego, że powinna być w związku z tym funkcjonalnie wyposażona i praktyczna, to ma też pozwalać na komfortowe przebywanie w niej w gronie najbliższych. W przypadku, gdy w mieszkaniu nie ma możliwości wyodrębnienia pokoju na osobną jadalnię, wówczas warto przygotować kącik jadalniany w kuchni. Walorami tego rozwiązania jest to, że nie musimy przenosić serwowanych potraw do innego pomieszczenia, a także to że kącik jadalniany sprzyja integracji z osobami wykonującymi określone czynności w kuchni. Warto więc połączyć przyjemne z pożytecznym i zorganizować w kuchni miejsce na stół i komplet krzeseł.

 

Kącik jadalniany w dużej i w małej kuchni


Kącik jadalniany można urządzić w niemal każdej kuchni. Oczywiście przestronne wnętrza o dużym metrażu będą zdecydowanie łatwiejsze w urządzeniu, ale w małych kuchniach także możliwe będzie wygospodarowanie miejsca do spożywania posiłków. Wystarczy wykorzystać potencjał wnętrza i jego wady przeobrazić w zalety stosując pewne tricki i nowoczesne rozwiązania meblowe.

 

W dużych kuchniach można pokusić się o rozkładany stół z kompletem masywniejszych krzeseł. Wówczas kącik jadalniany będzie nie tylko praktyczny, ale także stanie się atrakcją aranżacji. Dobrym pomysłem jest także zastosowanie wyspy kuchennej, która obecnie przeżywa swój wielki renesans i coraz chętniej jest znów stosowana w aranżacjach większych kuchni.

 

W małych kuchniach kącik jadalniany może być mniej okazały, ale za to także wygodny i praktyczny. Jeżeli w małej kuchni brakuje miejsca na choćby mały kwadratowy stolik i dwa krzesła, wówczas można w tym celu wykorzystać blat kuchenny. Zamawiając meble na wymiar wystarczy z przedłużenia blatu uczynić stół i doposażyć go o hokery. Dobrym rozwiązaniem jest także składany blat w kuchniach, które są szczególnie wąskie i małe.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Rozkładany stół – tak czy nie?


Stół jest nieodłącznym elementem naszej kuchni. To przy nim spędzamy czas z...

Styl hygge – kuchnia pełna domowego blasku


Zastanawiasz się czym jest hygge, a może znasz już ten duński styl życia i chcesz...

Ściana w kuchni – pięć sposobów na jej aranżację


Urządzając kuchnię stoimy przed wieloma ważnymi decyzjami. Oprócz wyboru mebli...