Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Kącik jadalniany w kuchni

Porady

Kącik jadalniany w kuchni

Ulubione0

Kuchnia to wnętrze, w którym nie tylko przygotowujemy posiłki i wykonujemy obowiązki domowe, ale także miejsce o szczególnie rodzinnym charakterze. W kuchni spotykamy się, by powitać dzień aromatem świeżej kawy, przygotować wspólny obiad, a także posiedzieć wieczorem przy kubku herbaty i opowiedzieć bliskim o swoim dniu. To właśnie dlatego kuchnię pieszczotliwie nazywamy sercem domu. Bohaterem takiej kuchni powinien być stół, przy którym będzie można celebrować takie chwile. Jak urządzić kącik jadalniany w kuchni?

Kuchnia pełna smaku i miłości
Kuchnia to miejsce wykonywania codziennych obowiązków związanych z przygotowywaniem posiłków i sprzątaniem po nich. Jednak oprócz tego, że powinna być w związku z tym funkcjonalnie wyposażona i praktyczna, to ma też pozwalać na komfortowe przebywanie w niej w gronie najbliższych. W przypadku, gdy w mieszkaniu nie ma możliwości wyodrębnienia pokoju na osobną jadalnię, wówczas warto przygotować kącik jadalniany w kuchni. Walorami tego rozwiązania jest to, że nie musimy przenosić serwowanych potraw do innego pomieszczenia, a także to że kącik jadalniany sprzyja integracji z osobami wykonującymi określone czynności w kuchni. Warto więc połączyć przyjemne z pożytecznym i zorganizować w kuchni miejsce na stół i komplet krzeseł.

Kącik jadalniany w dużej i w małej kuchni
Kącik jadalniany można urządzić w niemal każdej kuchni. Oczywiście przestronne wnętrza o dużym metrażu będą zdecydowanie łatwiejsze w urządzeniu, ale w małych kuchniach także możliwe będzie wygospodarowanie miejsca do spożywania posiłków. Wystarczy wykorzystać potencjał wnętrza i jego wady przeobrazić w zalety stosując pewne tricki i nowoczesne rozwiązania meblowe.

W dużych kuchniach można pokusić się o rozkładany stół z kompletem masywniejszych krzeseł. Wówczas kącik jadalniany będzie nie tylko praktyczny, ale także stanie się atrakcją aranżacji. Dobrym pomysłem jest także zastosowanie wyspy kuchennej, która obecnie przeżywa swój wielki renesans i coraz chętniej jest znów stosowana w aranżacjach większych kuchni.

W małych kuchniach kącik jadalniany może być mniej okazały, ale za to także wygodny i praktyczny. Jeżeli w małej kuchni brakuje miejsca na choćby mały kwadratowy stolik i dwa krzesła, wówczas można w tym celu wykorzystać blat kuchenny. Zamawiając meble na wymiar wystarczy z przedłużenia blatu uczynić stół i doposażyć go o hokery. Dobrym rozwiązaniem jest także składany blat w kuchniach, które są szczególnie wąskie i małe.

Zobacz również

Jak wybrać maszynkę do mięsa?

Jak wybrać maszynkę do mięsa?

Moc i wydajność przede wszystkim Nasze mamy i babcie z pewnością pamiętają jeszcze ręczne...

Kuchnia na wymiar – wady i zalety

Kuchnia na wymiar – wady i zalety

Zalety kuchni na wymiar Największą zaletą mebli wykonywanych na wymiar jest bez wątpienia to,...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena