Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Kącik jadalniany w kuchni

Porady

Kącik jadalniany w kuchni

Ulubione0

Kuchnia to wnętrze, w którym nie tylko przygotowujemy posiłki i wykonujemy obowiązki domowe, ale także miejsce o szczególnie rodzinnym charakterze. W kuchni spotykamy się, by powitać dzień aromatem świeżej kawy, przygotować wspólny obiad, a także posiedzieć wieczorem przy kubku herbaty i opowiedzieć bliskim o swoim dniu. To właśnie dlatego kuchnię pieszczotliwie nazywamy sercem domu. Bohaterem takiej kuchni powinien być stół, przy którym będzie można celebrować takie chwile. Jak urządzić kącik jadalniany w kuchni?

Kuchnia pełna smaku i miłości
Kuchnia to miejsce wykonywania codziennych obowiązków związanych z przygotowywaniem posiłków i sprzątaniem po nich. Jednak oprócz tego, że powinna być w związku z tym funkcjonalnie wyposażona i praktyczna, to ma też pozwalać na komfortowe przebywanie w niej w gronie najbliższych. W przypadku, gdy w mieszkaniu nie ma możliwości wyodrębnienia pokoju na osobną jadalnię, wówczas warto przygotować kącik jadalniany w kuchni. Walorami tego rozwiązania jest to, że nie musimy przenosić serwowanych potraw do innego pomieszczenia, a także to że kącik jadalniany sprzyja integracji z osobami wykonującymi określone czynności w kuchni. Warto więc połączyć przyjemne z pożytecznym i zorganizować w kuchni miejsce na stół i komplet krzeseł.

Kącik jadalniany w dużej i w małej kuchni
Kącik jadalniany można urządzić w niemal każdej kuchni. Oczywiście przestronne wnętrza o dużym metrażu będą zdecydowanie łatwiejsze w urządzeniu, ale w małych kuchniach także możliwe będzie wygospodarowanie miejsca do spożywania posiłków. Wystarczy wykorzystać potencjał wnętrza i jego wady przeobrazić w zalety stosując pewne tricki i nowoczesne rozwiązania meblowe.

W dużych kuchniach można pokusić się o rozkładany stół z kompletem masywniejszych krzeseł. Wówczas kącik jadalniany będzie nie tylko praktyczny, ale także stanie się atrakcją aranżacji. Dobrym pomysłem jest także zastosowanie wyspy kuchennej, która obecnie przeżywa swój wielki renesans i coraz chętniej jest znów stosowana w aranżacjach większych kuchni.

W małych kuchniach kącik jadalniany może być mniej okazały, ale za to także wygodny i praktyczny. Jeżeli w małej kuchni brakuje miejsca na choćby mały kwadratowy stolik i dwa krzesła, wówczas można w tym celu wykorzystać blat kuchenny. Zamawiając meble na wymiar wystarczy z przedłużenia blatu uczynić stół i doposażyć go o hokery. Dobrym rozwiązaniem jest także składany blat w kuchniach, które są szczególnie wąskie i małe.

Zobacz również

4 rzeczy, które należy powiedzieć projektantowi kuchni

4 rzeczy, które należy powiedzieć projektantowi...

1 – kto będzie korzystał z kuchni Projektant, aby zoptymalizować projekt musi wiedzieć, kto...

Jak wybrać sokownik? Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Jak wybrać sokownik? Na co zwrócić uwagę przy...

Rodzaj sokownika Decydując się na zakup sokownika, przede wszystkim powinniśmy się zastanowić...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena