Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Stół w małej kuchni? To możliwe!

Porady

Stół w małej kuchni? To możliwe!

Ulubione0

Stół jest jednym z najważniejszych mebli w każdym domu. To przy nim rodzina się spotyka podczas wspólnych posiłków, celebrowania ważnych okazji, czy urządzania przyjęć dla gości. Jednak jeżeli kuchnia jest wyjątkowo mała metrażowo, wówczas umieszczenie w niej tradycyjnego stołu kuchennego może być niemożliwe. Sprawdź, jak znaleźć miejsce do spożywania posiłków nawet w małej kuchni.

Małe kuchnie
Małe kuchnie wymagają wyjątkowo precyzyjnego dobrania właściwego układu i rodzaju zabudowy kuchennej, by wnętrze mogło być funkcjonalne i praktyczne. Zazwyczaj w kuchniach blokowych lub w małych aneksach kuchennych metraż jest na tyle niewielki, że najlepszym wyborem jest zamówienie mebli na wymiar, dzięki czemu można w pełni wykorzystać praktyczny i estetyczny potencjał wnętrza, by nie marnować chociażby cennych zakamarków. Wybierając meble kuchenne na wymiar można już na etapie planowania projektu zaznaczyć, że oczekujemy by w kuchni znalazło się także miejsce do spożywania posiłków. Nowoczesne rozwiązania to umożliwią.

Mały aneks kuchenny a stół
W przypadku kuchni otwartych na salon sytuacja jest zdecydowanie łatwiejsza. Bowiem można po prostu wykorzystać granicę między pomieszczeniami kuchni i salonu tworząc w niej miejsce do spożywania posiłków. Wystarczy choćby blat i kilka hokerów, by móc cieszyć się integracją z bliskimi, a także wygodnym biesiadowaniem przy wspólnym blacie. Jeżeli metraż na to pozwala, coraz częściej stosowane są wyspy kuchenne, które przeżywają obecnie swój wielki renesans i wracają co łask. Nowoczesne wyspy kuchenne mogą posiadać niestandardowe kształty i węższe formy, dzięki czemu od strony kuchennej znajdzie się miejsce do przygotowywania posiłków, a od strony salonu na wyższym poziomie blatu do ich spożywania.

Rozwiązania do bardzo małych kuchni
Ciekawym rozwiązaniem pozwalającym na wspólne spożywanie posiłków, gdy brakuje miejsca na tradycyjny stół są także blaty wysuwane. Można je zastosować zarówno pod blatem roboczym, co się sprawdzi w kuchniach zamkniętych i bardzo wąskich, w których nie można przeznaczyć fragmentu ściany na montaż osobnego blatu jako stołu. Wówczas wystarczy na czas jedzenia wysunąć blat spod zabudowy meblowej, dosunąć krzesła lub hokery i wygodnie spożyć posiłek z bliską osobą. Podobnie można zrobić także w aneksach kuchennych, które oddzielone są od salonu wąskim barkiem. Spod blatu takiego barku można wysunąć jego przedłużenie, dzięki czemu uzyskany zostanie rozkładany stół jadalniany ułatwiający wspólne biesiadowanie nawet w małym pomieszczeniu.

Zobacz również

3 sposoby na kuchnię w stylu wiejskim

3 sposoby na kuchnię w stylu wiejskim

Warto kierować się własnymi przekonaniami, a nie modą Każdy lubi coś innego – dla jednego...

EUROCUCINA 2014 – najważniejsze targi kuchenne w Europie

EUROCUCINA 2014 – najważniejsze targi kuchenne...

Targi Eurocucina po raz kolejny ustanowiły trendy, które przez najbliższe lata będą trafiać do...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena