Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Wyspa kuchenna. Jak ją urządzić?

Porady


Wyspa kuchenna. Jak ją urządzić?

Wyspa kuchenna jest rozwiązaniem, które przeżywa obecnie swój renesans. Coraz chętniej jest stosowana szczególnie w przestronnych wnętrzach, jak i w kuchniach otwartych na salon lub jadalnię, ze względu na jej walory użytkowe i estetyczne. Ponadto daje spore możliwości wykorzystania w zależności od wyboru wyposażenia. Podpowiadamy, w jaki sposób można urządzić wyspę kuchenną.

Na zdjęciu: Studio Projektowanie Wnętrz

Wyspa kuchenna i jej zalety


Wyspa kuchenna jest chętnie wybieranym rozwiązaniem ze względu na kilka istotnych zalet. Stanowi optymalny sposób na urozmaicenie wnętrza, bowiem za jej sprawą przestrzeń staje się nie tylko ciekawsza aranżacyjnie, ale też bardziej spójna. Ponadto umożliwia wspólne gotowanie i spożywanie posiłków, co zbliża członków rodzinny. Osoba przygotowująca posiłki w kuchni może też obserwować to, co robią inni w salonie. Wyspę kuchenną można wyposażyć w różnorodny sposób i uzyskać różne jej funkcjonalności. Warto przemyśleć jakie są potrzeby i oczekiwania członków rodziny i urządzić ją w zgodzie z nimi.

 

Wyspa kuchenna jako strefa zmywania


Na wyspie kuchennej można zamontować zlewozmywak oraz zaaranżować ją właśnie z myślą o sprzątaniu po posiłkach. Pozwoli to na zaoszczędzenie cennego miejsca na blacie roboczym przy zabudowie meblowej, na którym uzyskamy przestrzeń do wygodniejszego przygotowywania posiłków. Na wyspie kuchennej można zamontować zlew, a pod jej blatem obok niego także zmywarkę. Na wolnym fragmencie blatu obok zlewu można ustawić designerską suszarkę lub zostawić miejsce na odkładanie lub segregowanie naczyń.

 

Wyspa kuchenna a gotowanie


Najpopularniejszym zastosowaniem wyspy kuchennej jest używanie jej jako miejsca do gotowania. Wystarczy zamontować na niej płytę grzewczą, a obok pozostawić fragment wolnego blatu, na którym będzie można wygodnie przygotowywać składniki potraw. Pod blatem można zamontować piekarnik lub pozostawić wolne szafki i szuflady, w których będą przechowywane podręczne garnki, patelnie i sztućce. Dzięki temu nie będzie trzeba zbyt wiele chodzić po kuchni podczas gotowania, bo wszystko znajdzie się pod ręką.

 

Wyspa kuchenna jako stół jadalniany


Wyspa kuchenna z powodzeniem może także służyć jako wygodne miejsce do spożywania posiłków. W takim przypadku od strony zewnętrznej powinna znajdować się odpowiednia wnęka na nogi pod blatem. Można przy niej ustawić hokery i wygodnie usiąść. Wówczas rezygnuje się w tym miejscu z wszelkich szafek. Od strony kuchni natomiast może znaleźć się blat roboczy przydatny do przygotowywania posiłków lub miejsce do zmywania naczyń.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Meble na wymiar


Z takim hasłem spotkał się zapewne niejeden z nas. Praktycznie każde studio kuchni...

Kuchnia w stylu angielskim


Aranżacja kuchni w stylu angielskim to niewątpliwie połączenie elegancji i...

Pęknięta ściana, czyli sposób na nudną ścianę w...


Na aranżację ścian w kuchni przepisów jest naprawdę wiele. Można zdecydować...