Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Wyspa kuchenna. Jak ją urządzić?

Porady


Wyspa kuchenna. Jak ją urządzić?

Wyspa kuchenna to rozwiązanie, które obecnie przeżywa swój wielki renesans. Powróciła na nią nie tylko moda, ale także na nowo odkrywany jest jej funkcjonalny charakter. Obecnie doskonale się sprawdza nie tylko w kuchniach otwartych na salon, ale także we wnętrzach pojedynczych, ze względu na swój praktyczny wyraz. Jakie są zalety wyspy kuchennej?

Na zdjęciu: Studio Mebli CamiDecor

Wyspa kuchenna
Kuchnia jest miejscem, w którym nie tylko wykonujemy codzienne obowiązki związane z przygotowywaniem posiłków, ale także spotykamy się z rodziną. Wspólne gotowanie, picie porannej kawy, czy wieczorne rozmowy o minionym dniu z lampką wina w dłoni. To wszystko może stać się jeszcze bardziej wygodne jeżeli wnętrze kuchenne zostanie wzbogacone o wyspę kuchenną. Jej zastosowań może być naprawdę wiele, dzięki czemu można je dowolnie dostosowywać do potrzeb domowników.

Zalety wyspy kuchennej
Wyspa kuchenna sprawdzi się zarówno jako miejsce do przygotowywania potraw (blat roboczy), dodatkowa przestrzeń na przechowywanie, ale także jako miejsce wspólnego biesiadowania (jako stół jadalniany). Największą jej zaletą jest jednak to, że integruje osoby będące w kuchni. Dzięki wyspie kuchennej wspólne gotowanie czy pieczenie stanie się o wiele wygodniejsze, gdyż wszyscy uczestniczy mogą stanąć wokół niej i czynnie towarzyszyć gospodarzom w przygotowaniach. Ponadto stanowi ona bardzo efektowny element wyposażenia wnętrza. Z jej pomocą można symbolicznie zaznaczyć granicę w przypadku kuchni otwartych na salon lub jadalnię. Ponadto zyskujemy dodatkową powierzchnię roboczą i na przechowywanie.

Praktyczny wymiar wyspy kuchennej
Wyspa kuchenna oprócz tego, że nadaje pomieszczeniom wyjątkowego wyrazu estetycznego i pozwala na efektowne dopełnienie aranżacji, jest także bardzo praktyczna. O jej funkcjonalności świadczy przed wszystkim to, że stanowi dodatkową powierzchnię roboczą i na przechowywanie oprócz tradycyjnej zabudowy meblowej. Jak wiadomo akcesoriów kuchennych, naczyń czy produktów nieustannie przybywa, a ich wygodne przechowywanie może stanowić problem nawet w dużych kuchniach. Wyspa kuchenna okaże się tu dobrym rozwiązaniem, gdyż pod powierzchnią jej blatu można naprawdę sporo pomieścić.

Wyspa kuchenna ze sprzętem
Bardzo funkcjonalnym zastosowaniem wyspy kuchennej jest także wyposażenie jej w sprzęty kuchenne. Z powodzeniem można na niej zamontować płytę grzewczą, zmywarkę czy też zlew. Dzięki temu niemal cały obszar przygotowywania posiłków znajdzie się na jednym obszarze, co zdecydowanie usprawni pracę i pozwoli zaoszczędzić pokonywane odległości we wnętrzu.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kącik do jedzenia w niewielkiej kuchni


Urządzanie małej, ale praktycznej i wygodnej kuchni jest nie lada wyzwaniem. Duże...

Zlewozmywaki granitowe – co należy o nich wiedzieć?


Są modne, piękne, funkcjonalne. Zlewozmywaki granitowe, bo o nich mowa, wpisują się...

Dark nordic – poznaj skandynawskie wnętrza w ciemnej...


Moda na wnętrza scandi towarzyszy nam już od długiego czasu, choć trend ten ciągle...