Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Co na ściany w kuchni?

Porady


Co na ściany w kuchni?

Kompletni laicy w dziedzinie szeroko pojmowanej aranżacji wnętrz, stojąc przed koniecznością wykończenia danego pomieszczenia domowego użytku w pierwszej kolejności koncentrują się na doborze zestawów meblowych i dodatków. Nie jest to jednakże dobry punkt wyjścia, bowiem dużo istotniejsze niż zakup sofy czy firanek okazuje się zaplanowanie właściwego wykończenia danego lokum. Szczególnie ważne jest to zwłaszcza w kontekście urządzania kuchni. Poniżej zaprezentujemy kilka najpopularniejszych typów materiałów stosowanych obecnie na ściany kuchennych czterech kątów.

Na zdjęciu: Studio Top Cezar

Farba w nowoczesnym wydaniu

 

Wbrew pozorom pomalowanie ścian farbą nie sprawia, że dekorowane wnętrze staje się pospolite. Na rynku dominuje dziś tak wiele rozmaitych, innowacyjnych rodzajów produktów służących do nadawania kolorów ścianom, że konsument zdecydowanie ma z czego wybierać. Znakomitym wariantem aranżacyjnych jest między innymi lateksowa farba akrylowa. Jej zaletą jest duża odporność na zadrapania oraz zabrudzenia. Nanosząc ją na mury, będziemy mieli wręcz gwarancję solidnego zabezpieczenia ściany przed obdarciem. Kolor nie płowieje, nie jest też podatny na wyblaknięcia. Nawet w kuchennych wnętrzach, w których się non stop korzysta z rozmaitych silnych detergentów, ciągle gotuje, wytwarzając parę wodną i tłuszcz nie ma mowy o zaciekach czy plamach. Ściany pokryte wyżej wspomnianym gatunkiem farby są jak nowe, niezależnie od czynników zewnętrznych. Równie ciekawe są właściwości farb ceramicznych, które uchodzą za wyjątkowo trwałe. Podobnie jak i akrylowe – nie powodują odbarwień mimo upływu czasu od pomalowania ścian. Stanowią inwestycję na długie lata.

 

Klimatyczna ceramika

 

Alternatywą wobec rozmaitych farb jest użycie na kuchenne ściany płytek ceramicznych. Ich zastosowanie praktycznie zawsze okazuje się strzałem w dziesiątkę. Wspomniany rodzaj materiału wykończeniowego jest bardzo dekoracyjny a do tego również niesamowicie praktyczny. Ciemne, szare, brązowe czy nawet kremowe płytki, w zależności od preferencji i poczucia gustu domowników, pozwolą stworzyć przestrzeń w modnym stylu. Poza tym, kuchnia z takim tworzywem będzie bardzo gustowna i funkcjonalna zarazem. Płytki czyści się wyjątkowo szybko i sprawnie. Nie trzeba inwestować w specjalne środki pielęgnacyjne, więc nie tracimy dodatkowych środków pieniężnych. Ponadto ściany w wydaniu ceramicznym znakomicie pasują do rozmaitych form aranżacyjnych. Można je łączyć w zasadzie z dowolną kolorystyką. Ponadto świetnie współgrają ze szkłem oraz elementami chromowanymi. Rewelacyjnie prezentują się w zestawieniu ze stalowymi frontami sprzętów.

 

Niespotykane szkło

 

Kto by pomyślał, że materiał taki jak szkło niektórzy decydują się dać jako ozdobę na ścianach wnętrza kuchennego. Owszem, jest to póki co mało spotykane rozwiązanie aranżacyjne, ale stopniowo zaczyna zdobywać coraz szersze grono zwolenników. Tego typu dekoracja najczęściej pojawia się na fragmencie muru bezpośrednio nad blatem roboczym. Szkło przymocowuje się do ściany bardzo prosto. Nie trzeba szczególnie dużo fatygi, bowiem tafle zwyczajnie przykleja się w wybranym miejscu. Pozwala to na pełne bezpieczeństwo użytkowania tak wykończonej kuchni oraz na jej łatwe czyszczenie. Poza tym, wbrew wątpliwościom niejednego, jest to tworzywo trwałe i wytrzymałe. Optymalnym wariantem przy takim designie będzie szkło laminowane, czyli zbudowane z dwóch warstw. Między nimi dodatkowo producenci takich materiałów wykończeniowych dodają specjalną folię polimerową.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
angie

Ja postawiłam na szkło i efekt wyszedł naprawdę fajny. Kuchnia jest dzięki temu bardzo nowoczesna i nietuzinkowa. Super! :)

Zobacz również


Styl bohema w kuchni


Artystyczna cyganeria popularnego w Europie Paryża zrodziła w dziewiętnastym wieku...

Szklana alternatywa


Kuchnia otwarta to jedno z najmodniejszych i zarazem funkcjonalnych rozwiązań we...

Styl Hampton w kuchni


Na wzór letnich rezydencji bogaczy zrodził się popularny styl dekorowania pomieszczeń...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności