Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Salon w kuchni? O nowym trendzie słów kilka

Porady

Salon w kuchni? O nowym trendzie słów kilka

Ulubione0

Kuchnie otwarte na salon i aneksy kuchenne są popularne i chętnie stosowane już od wielu lat. Doceniając zalety tych rozwiązań cieszymy się przede wszystkim poczuciem przestronności oraz możliwością większego uczestnictwa w życiu rodzinnym osób pracujących w kuchni nad przygotowywaniem posiłków lub sprzątaniem po nich. Nowy trend jest silnie związany z tymi rozwiązaniami, jednak znaczącą różnicą jest brak starań o chociażby optyczne rozgraniczenie kuchni od salonu.

Kuchnie otwarte na salon a nowy trend
Kuchnie łączone z salonem cieszą się szczególną popularnością już od wielu lat i są doceniane przede wszystkim za optyczne powiększenie przestrzeni, rozjaśnienie wnętrz, a także możliwość częstszego obcowania z bliskimi nawet podczas wykonywania prac domowych. Do niedawna cechą charakterystyczną otwierania kuchni na salon było stosowanie umownej granicy między tymi strefami. Najpopularniejsze sposoby na osiągnięcie tego to:

  • wyspa kuchenna,
  • stół jadalniany z kompletem krzeseł,
  • kanapa ustawiona tyłem do kuchni,
  • regał bez tylnej ścianki,
  • granica na podłodze w postaci zastosowania dwóch różnych materiałów podłogowych np. płytek w kuchni i paneli w salonie,
  • drzwi przesuwne lub transparentne.

Odmianą od tego podejścia jest właśnie nowy trend, który polega na całkowitym zespoleniu kuchni i salonu w harmonijną całość.

Kuchnia w salonie czy salon w kuchni?
Całkowite scalenie kuchni z salonem polega na usunięciu wszelkich granic, które miałyby choćby umownie czy optycznie rozgraniczać oba rodzaje wnętrz. Dzięki temu zyskujemy zupełnie nowy charakter pomieszczenia, który trudno jest zdefiniować ani jako kuchnię, ani salon. Oba wnętrza mimo różnic w zakresie użytkowym i funkcjonalnym łączą się tu estetycznie. Nic ich nie rozgranicza. Efekt ten mają dopełnić spójne meble i dodatki, a przede wszystkim przyjęty styl designerski. Zaletą takiego połączenia kuchni i salonu w jedno wnętrze jest także to, że można je zastosować nawet w niedużych metrażowo pomieszczeniach. Zazwyczaj tradycyjne kuchnie otwarte na salon charakteryzowały się dużą przestronnością. W tym przypadku nawet z małego salonu i kuchni możemy stworzyć ciekawe estetycznie i zarazem wygodne pomieszczenie.
Aby uzyskać pełny efekt spójności ważne jest żeby wszelkie elementy wyposażenia znajdujące się w pomieszczeniu pasowały do siebie. Urządzając część kuchenną oraz dzienną należy więc wybrać meble z tej samej kolekcji wzorniczej oraz w tych samych kolorach. Także podłoga i ściany powinny w obu strefach być takie same. Duże znaczenie mają także dodatki, które mają być harmonijnie dopasowane do siebie.

Zobacz również

Okno w kuchni – jak zaplanować aranżację, by nie przeszkadzało?

Okno w kuchni – jak zaplanować aranżację, by...

Poręcznie i elegancko W szczególności w domkach jednorodzinnych oraz nowoczesnych lokalach...

Wygodna lodówka, czyli czy wybrać chłodziarkę wolnostojącą czy przeznaczoną pod zabudowę?

Wygodna lodówka, czyli czy wybrać chłodziarkę...

Moda czy klasyka? Przeglądając katalogi wnętrzarskie można zauważyć pewny trend –...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena