Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Wybierz najlepszy uchwyt do mebli w Twojej kuchni

Porady


Wybierz najlepszy uchwyt do mebli w Twojej kuchni

Bez względu na to, jak wygląda nasza kuchnia istotną rolę odgrywają detale. Wszystko powinno do siebie pasować i tworzyć spójną całość. Wydawać by się mogło, że najważniejszy jest kolor ścian czy meble – ale tak naprawdę to małe szczegóły tworzą efekt końcowy. Dobrze dobrane uchwyty do szafek wpływają na ogólną prezencję mebli. Szeroki wybór nie ułatwia sprawy, dlatego jak wybrać ładny ale też wygodny uchwyt?

Na zdjęciu: Studio Meble Bukowska

Szeroki asortyment uchwytów

Asortyment uchwytów jest naprawdę bardzo szeroki. Możemy je podzielić według wielu kryteriów – jest ich tak dużo, że bez problemu dobierzemy odpowiedni uchwyt do kuchni w każdym stylu. Uchwyty kreują wystrój całego wnętrza – więc jeżeli myślisz, że czeka Cię łatwy i szybki wybór, to troszkę się mylisz i zdziwisz – ile masz możliwości i sprytnych rozwiązań.


Uchwyty klasyczne

Decydując się na uchwyty klasyczne mamy największe pole do popisu. Znajdziemy tutaj największą różnorodność pod względem wzorów i form. Możemy je montować na różnych wysokościach, zarówno w pionie jak i poziomie. Mocowane za pomocą śrub – czasem mogą ulec poluzowaniu, jednak dokręcenie ich nie wymaga specjalnych zdolności. Łatwy montaż i demontaż umożliwia szybką wymianę, gdy dany model na przykład się nam znudzi. Ze względu na kształt wyróżniamy klamki, gałki i relingi. Klamki to swobodnie zwisające kołatki. Są niewielkie i przymocowane za pomocą śrub. Gałki mają okrągłą formę i wyglądem przypominają te, które występują w drzwiach zamiast klamki. Relingi natomiast to podłużne rurki, które różnią się między sobą długością i sposobem wykończenia.


Uchwyty listwowe

Uchwyty zintegrowane (inaczej listwowe) montuje się w górnej części frontu szafki. W ich wypadku zmiana uchwytów jest trudniejsza – uchwyty zintegrowane montuje się na stałe. Nie zaburzają one gładkiej płaszczyzny frontów – idealne komponują się z ich powierzchnią.


Uchwyty do mebli – ozdoba i funkcjonalność

Musimy pamiętać, że wszelkie mechanizmy w meblach kuchennych są używane kilkanaście razy częściej niż te, w meblach pokojowych dlatego warto wybrać produkty dobre jakościowo. Są nie tylko ozdobą szafek ale również (przede wszystkim!) muszą być funkcjonalne. Przed zakupem warto dotknąć uchwyt, przymierzyć go do dłoni – chwytanie powinno być łatwe i pewne.


Uchwyt musi pasować!

Dobór uchwytu zależy w głównej mierze od stylu, w jakim urządzona jest Twoja kuchnia. Jeżeli styl rustykalny – tutaj najlepiej wybrać drewniane uchwyty. Jeżeli kuchnia nowoczesna, skandynawska – tutaj, fajnie będą wyglądać uchwyty stalowe. Po wybraniu 'tworzywa' które najbardziej wpasuje się w klimat naszej kuchni decydujemy się na wybrany kształt. Tutaj ważna jest wygoda i funkcjonalność – pamiętajmy, że będziemy za nie chwytać wielokrotnie w ciągu każdego dnia. Warto zainwestować w uchwyty dobrej jakości aby trochę nam posłużyły – odradzamy plastikowe uchwyty.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Planeta(rny) w naszej kuchni – czym jest i czy mi się...


Roboty kuchenne od pewnego czasu zaczęły cieszyć się ogromną popularnością....

Kuchnia w angielskim stylu


Marzysz o spokojnym, pełnym ciepła, pozytywnie nastrajającym wnętrzu? Pragniesz...

Płytki w blasku w surowym lofcie


Moda na wnętrza urządzane w stylu pofabrycznych loftów cieszy się dużą...