Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Maszyna do mięsa – czym kierować się podczas...

Porady

Maszyna do mięsa – czym kierować się podczas wyboru?

Ulubione0

Sprzęty gospodarstwa domowego towarzyszą nam od wielu lat. Pomagają nam w gotowaniu, pieczeniu, zmywaniu i... mieleniu! Dzięki nim, wszystkie kuchenne obowiązki przebiegają znacznie przyjemniej. Zważywszy na nasz 'szybki' tryb życia i wieczny brak czasu, jest to ogromna pomoc i duże odciążenie. Urządzenia bardzo się zmieniły na przestrzeni ostatnich lat. Kiedyś kobiety musiały korzystać z ręcznych maszynek do mielenia mięsa – dziś, mamy w pełni zmechanizowane urządzenia, dzięki którym przygotowanie kotletów mielonych trwa tylko kilka chwil. Na co zwrócić uwagę przy wyborze maszynki do mięsa?

Jeszcze kilka lat temu, mielenie mięsa nie należało do ulubionych czynności domowych. Ręce bolały, a proces mielenia 'trwał wieki'. Na szczęście dziś mamy elektryczne maszynki do mięsa, które w kilka minut przygotują nam mięso na kotlety. Nie musimy przymocowywać urządzenia do blatu stołu – tak jak to było dawniej. Dzisiaj wszystko jest łatwiejsze. Szeroki wybór maszynek do mięsa potrafi przyprawić o zawrót głowy. Jaką maszynkę wybrać? Na co zwrócić uwagę? Co jest najważniejsze w maszynce do mięsa?

• Moc urządzenia
Pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę jest moc urządzenia. To właśnie od niej będzie zależała szybkość mielenia. Warto wybrać urządzenie o mocy 600 W. takie parametry pozwolą zmielić nawet wyjątkowo twarde surowce.

• Wydajność urządzenia
Podczas wybierania maszynki do mielenia, warto też zwrócić uwagę na wydajność urządzenia. Jest to ilość mięsa, jaką maszynka mieli w ciągu jednej minuty. Za minimalną wartość podaje się 1,5kg na minutę.

• Dodatkowe akcesoria
Maszynka do mielenia w podstawowym zestawie posiada sitka o różnych wielkościach oraz nasadkę, która przydaje się do napełniania kiełbas. Okazuje się jednak, że jeśli wybierzemy większy zestaw, to maszynka posłuży nam także od innych celów. Zestawy często dodatkowo posiadają przystawki i szatkownice, które pozwolą nam przygotować sok czy posiekać warzywa.

• Możliwości urządzenia
Nowoczesne sprzęty do mielenia są bardzo funkcjonalnym urządzeniem. Posiadają nie tylko praktyczne opcje, ale też dodatkowe 'bajery'. Przydatną rzeczą może okazać się tak zwany rewers czyli możliwość cofania obrotu. Z pewnością ułatwi nam to zmielenie 'oporniejszych' kawałków. Warto wybrać urządzenie, które posiada antypoślizgowe nóżki. Dzięki nim, maszynka nie będzie się przemieszczać podczas mielenia. Innym udogodnieniem jest specjalny schowek na kabel oraz inne akcesoria dołączone do maszynki. Są to 'szczegóły', które podnoszą komfort korzystania z urządzenia.
Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie wyżej wymienione parametry, to z pewnością maszynka posłuży nam przez długie lata. Dzięki dodatkowym nakładkom i innym udogodnieniom, będziemy mogli wykorzystać ją też do innych celów.

Zobacz również

Porsche Gourmet Tour

Porsche Gourmet Tour

Warszawa, czerwiec 2014 r.: Wydarzenie tym razem zagości na południu Polski, w Krakowie. U boku...

Kucharzenie w stylu eko

Kucharzenie w stylu eko

Praktyka czyni mistrza   Można pokusić się o stwierdzenie (chociaż wydaje się zbyt...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena