Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Aranżacje Dekoracyjne grzanie kuchni

ARANŻACJE


Dekoracyjne grzanie kuchni

Bezpowrotnie minęły już czasy, kiedy kuchni nie traktowano jako pomieszczenia reprezentacyjnego a raczej jako zaplecze domowego wnętrza. Obecnie wychodzi ona często na pierwszy plan domu, stając się miejscem spotkań, sercem domu i pomieszczeniem równie zadbanym i dopracowanym do perfekcji jak salon czy pokój dzienny.

Bez barier

Na właściwe urządzenie współczesnych kuchni poświęca się sporo czasu, dopracowując każdy, nawet najmniejszy szczegół. Obecnie nie istnieje pojęcie ograniczeń technicznych, wszystko da się przerobić i dostosować do zaplanowanej zabudowy kuchennej, od instalacji wodno-kanalizacyjnej, przez sieć elektryczną na przyłączach centralnego ogrzewania kończąc. Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej rezygnuje się w kuchniach z tradycyjnych rozwiązań na rzecz nowoczesnych, nie tylko bardziej funkcjonalnych ale i o wiele bardziej dekoracyjnych i designerskich.
 

Do lamusa!

Przykładem tradycyjnych instalacji, które coraz częściej odchodzą do lamusa jest sposób ogrzewania kuchni. Do niedawna nie wyobrażano sobie innego sposobu ogrzewania jak za pomocą masywnego, niekoniecznie dekoracyjnego, żeberkowego kaloryfera, umieszczonego pod kuchennym parapetem. Rozwiązanie takie o ile mogło mieć uzasadnienie zważywszy na prawidłową cyrkulację ogrzewanego powietrza, o tyle z designem i ładnie urządzonym pomieszczeniem kuchennym nie miało wiele wspólnego. Grzejnik taki nie tylko potrafił szpecić wnętrze swym wyglądem, formą i wielkością. Często ograniczał też swobodę kuchennej zabudowy i zabierał cenną przestrzeń, tak istotną, szczególnie w kuchniach niewielkich rozmiarów.
 

Na nowo

Na szczęście obecnie producenci grzejników mają w swych ofertach wiele różnych modeli przystosowanych do funkcjonowania w kuchni. Zainspirowani nowoczesnymi aranżacjami kuchennymi, pomysłami na nietypową zabudowę proponują szereg ciekawych, praktycznych i jednocześnie modnych grzejników, z których każdy z pewnością wybierze coś odpowiedniego do swej kuchni. Współczesne grzejniki nie muszą być już montowane pod oknem. Przestrzeń ta okazała się zbyt cenna dla architektów wnętrz. Zdecydowanie lepiej jest ją wykorzystać na zabudowę ze zlewozmywakiem lub blatem roboczym, pod którym znajdzie się miejsca na kuchenne szafki czy szuflady. W takim wypadku umiejscowienie grzejnika pod oknem byłoby zupełnie nie na miejscu. Jego obudowa również okazałaby się bezcelowa, ograniczałaby bowiem jego efektywność.


Nowe miejsce


Skoro nie pod kuchennym parapetem, to gdzie umieszczać grzejnik? Odpowiedź jest bardzo prosta: wszędzie, gdzie tylko chcemy, pod warunkiem zachowania podstawowych zasad prawidłowego rozprowadzania ciepła w pomieszczeniu. Nowoczesne grzejniki wyposażone są bowiem w specjalne udogodnienie umożliwiające ich montaż właściwie w dowolnym miejscu. Jedne z najwęższych, oscylujących w granicach 30 cm szerokości grzejniki, można montować w naprawdę ciasnych miejscach, w których tradycyjne grzejniki nie miały by szans się zmieścić. To rozwiązanie szczególnie praktyczne w niewielkich kuchniach, w których liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni. Producenci proponują też niezwykle niskie grzejniki, które można montować tuż przy podłodze w okolicach okna, aby spełniały swą rolę, jednocześnie nie rzucając się w oczy. Na rynku znajdziemy też bardzo ciekawe, a jednocześnie designerskie rozwiązanie – grzejnik, który można montować prostopadle do ściany. Dzięki specjalnym mocowaniom do podłogi, może on równocześnie być źródłem ciepła i ażurową ścianką oddzielającą strefy w kuchni – np. część jadalną od kulinarnej. To rozwiązanie bardzo praktyczne, a jednocześnie niezwykle dekoracyjne, szczególnie jeśli pokusimy się o grzejnik o nietypowej, ciekawej formie czy barwie.
 

Brak ograniczeń

Odkąd grzejnik nie musi już być tylko obowiązkowym, niekoniecznie pożądanym elementem kuchni, producenci zaczęli wymyślać coraz to ciekawsze ich formy, kształty, typy. Współczesny grzejnik może być prawdziwą ozdobą kuchennego wnętrza, jego głównym bohaterem. W zależności od stylu kuchni, dostępnego miejsca czy indywidualnego gustu możemy wybierać spośród minimalistycznych grzejników płytowych, przez odkryte na nowo formy drabinkowe, spiralne, na wykonywanych na indywidualne zamówienie nietypowych projektach kończąc. Kuchenny grzejnik może przybrać formę koła, trójkąta, przeróżnych geometrycznych figur, trójwymiarowej fali czy sześcianu, nie tracąc przy tym nic ze swej funkcjonalności. Co więcej, współczesne grzejniki niejednokrotnie wyposażane są w dodatkowe uchwyty na ściereczki czy kuchenne ręczniczki, które bez problemu wyschną na dekoracyjnej powierzchni. Grzejnik może być dodatkowo wykonany w dowolnym kolorze i odcieniu, tak by mógł idealnie współgrać z kuchenną zabudową.

Komentarze


2.50/5 2 2
2

fajnie ale to droga ozdoba - duzo tansze sa oczywiscie standardowe grzejniki ;( ktore wygladaja paskudnie - coz zrobic...


3

NA Rynku są TAKIe wypasione - w odjechanych kształtach - mega dekoracja

Zobacz również


Tapeta, czy farba? Co zastosować na ścianie kuchni?


Co jest modniejsze, co lepiej wygląda, co jest łatwiejsze i tańsze - malowanie ścian...

2 sposoby na fronty w kuchni – połysk czy mat? Co...


Każdy, kto chociaż raz musiał urządzić lub remontować kuchnię, wie, że jest to nie...

Co na okno w kuchni?


Kuchenne okno to niemal tak istotny element wnętrza jak meble czy płyta grzewcza. To...