Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Otwieranie szafek a wygoda podczas ich...

Porady


Otwieranie szafek a wygoda podczas ich użytkowania

Innowacyjne rozwiązania w kuchni sprawiają, że meble są jeszcze bardziej komfortowe w użytkowaniu. Odpowiednia kuchenna zabudowa jest gwarancją przestrzeni, wygody i funkcjonalności. Istotną kwestią jest sposób otwierania szafek kuchennych. W dużym stopniu wpływa to na komfort podczas codziennego użytkowania i przygotowywania potraw.

Na zdjęciu: Studio VIGO

Nie tylko w małych kuchniach
Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważną kwestią pod względem wygody w kuchni jest sposób otwierania szafek. Szczególnie jest to ważne (i zauważalne) w małych pomieszczeniach kuchennych. Zazwyczaj w małych kuchniach liczy się każdy centymetr – dlatego fronty otwieranych szafek często są dość kłopotliwe. Otwarte szafki dodatkowo pomniejszają i tak już ciasne pomieszczenie a dodatkowo mogą one stanowić zagrożenie dla domowników. Podczas krzątania się w kuchni otwarte szafki dolne mogą utrudnić swobodne poruszanie się a o górne można łatwą zawadzić głową podczas gotowania. Podczas rozmieszczania kuchennych mebli i sprzętów AGD należy wziąć pod uwagę szczególnie praktyczne aspekty naszej aranżacji z marzeń. Musi być ładnie, ale przede wszystkim wygodnie.

Wiedza fachowca
W przypadku wyboru systemu otwierania szafek powinniśmy zdać się na wiedzę i doświadczenie specjalisty. Stolarze czy architekci bardziej orientują się w tego typu systemach dostępnych na rynku niż my. Potrafią też dopasować możliwości do indywidualnych potrzeb klienta i zastosować różne rozwiązania, które okażą się najbardziej efektywne. Wyróżnić możemy kilka najczęściej stosowanych systemów, które bardzo często możemy spotkać w polskich kuchniach.

Szafki otwierane na bok
Najczęściej decydujemy się na szafki otwierane na bok. Jest to tradycyjne rozwiązanie, na które decydujemy się głównie w przypadku dolnych szafek. Otwieranie szafki na bok pozwala na swobodny dostęp do jej wnętrza i zawartości. Taka zabudowa świetnie sprawdzi się w dużych, przestronnych kuchniach, gdzie nie trzeba liczyć się z każdym centymetrem powierzchni.

Fronty przesuwne – coś dla małych kuchni
W małych kuchniach świetnie sprawdzą się fronty przesuwne. Nie zabierają one cennej przestrzeni gdy są otwarte. Jest to rozwiązanie, które nadaje się zarówno do górnej jak i dolnej części zabudowy. Bardzo podobne są fronty żaluzjowe, które również polecane są do niewielkich kuchni. Otwieranie odbywa się w wyniku zsunięcia frontu szafki.

Szafki uchylne
Inną propozycją są szafki otwierane uchylnie, które swoim systemem działania przypominają otwieranie piekarnika. Jest to świetnie rozwiązanie na przykład w przypadku szafki przeznaczonej na kosze do segregacji śmieci. Przymocowane pojemniki, które są przymocowane do frontu wysuwają się z uchyloną szafką.

Szafki cargo
Dobrą alternatywą są także szafki cargo. Wyróżniają się one dużą pojemnością i użytecznością. Ten system przypomina nieco szuflady. Specjalne kosze przyłączone są do frontu szafki i wysuwają się podczas otwarcia poza zabudowę.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Łyżka i widelec do raportu!


Idealnie czyste, lśniące. Co jak co, ale wśród kuchennego wyposażenia, to...

Pompa odpływowa w pralce cały czas pracuje - możliwe...


Usterki ważnych sprzętów gospodarstwa domowego mogą spędzać sen z powiek...

Franke na targach EuroCucina 2016 - Innowacje inspirowane...


W wymiarze biznesowym, innowacja to pomyślna ekonomicznie eksploatacja nowych...