Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Otwieranie szafek a wygoda podczas ich...

Porady

Otwieranie szafek a wygoda podczas ich użytkowania

Ulubione0

Innowacyjne rozwiązania w kuchni sprawiają, że meble są jeszcze bardziej komfortowe w użytkowaniu. Odpowiednia kuchenna zabudowa jest gwarancją przestrzeni, wygody i funkcjonalności. Istotną kwestią jest sposób otwierania szafek kuchennych. W dużym stopniu wpływa to na komfort podczas codziennego użytkowania i przygotowywania potraw.

Nie tylko w małych kuchniach
Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważną kwestią pod względem wygody w kuchni jest sposób otwierania szafek. Szczególnie jest to ważne (i zauważalne) w małych pomieszczeniach kuchennych. Zazwyczaj w małych kuchniach liczy się każdy centymetr – dlatego fronty otwieranych szafek często są dość kłopotliwe. Otwarte szafki dodatkowo pomniejszają i tak już ciasne pomieszczenie a dodatkowo mogą one stanowić zagrożenie dla domowników. Podczas krzątania się w kuchni otwarte szafki dolne mogą utrudnić swobodne poruszanie się a o górne można łatwą zawadzić głową podczas gotowania. Podczas rozmieszczania kuchennych mebli i sprzętów AGD należy wziąć pod uwagę szczególnie praktyczne aspekty naszej aranżacji z marzeń. Musi być ładnie, ale przede wszystkim wygodnie.

Wiedza fachowca
W przypadku wyboru systemu otwierania szafek powinniśmy zdać się na wiedzę i doświadczenie specjalisty. Stolarze czy architekci bardziej orientują się w tego typu systemach dostępnych na rynku niż my. Potrafią też dopasować możliwości do indywidualnych potrzeb klienta i zastosować różne rozwiązania, które okażą się najbardziej efektywne. Wyróżnić możemy kilka najczęściej stosowanych systemów, które bardzo często możemy spotkać w polskich kuchniach.

Szafki otwierane na bok
Najczęściej decydujemy się na szafki otwierane na bok. Jest to tradycyjne rozwiązanie, na które decydujemy się głównie w przypadku dolnych szafek. Otwieranie szafki na bok pozwala na swobodny dostęp do jej wnętrza i zawartości. Taka zabudowa świetnie sprawdzi się w dużych, przestronnych kuchniach, gdzie nie trzeba liczyć się z każdym centymetrem powierzchni.

Fronty przesuwne – coś dla małych kuchni
W małych kuchniach świetnie sprawdzą się fronty przesuwne. Nie zabierają one cennej przestrzeni gdy są otwarte. Jest to rozwiązanie, które nadaje się zarówno do górnej jak i dolnej części zabudowy. Bardzo podobne są fronty żaluzjowe, które również polecane są do niewielkich kuchni. Otwieranie odbywa się w wyniku zsunięcia frontu szafki.

Szafki uchylne
Inną propozycją są szafki otwierane uchylnie, które swoim systemem działania przypominają otwieranie piekarnika. Jest to świetnie rozwiązanie na przykład w przypadku szafki przeznaczonej na kosze do segregacji śmieci. Przymocowane pojemniki, które są przymocowane do frontu wysuwają się z uchyloną szafką.

Szafki cargo
Dobrą alternatywą są także szafki cargo. Wyróżniają się one dużą pojemnością i użytecznością. Ten system przypomina nieco szuflady. Specjalne kosze przyłączone są do frontu szafki i wysuwają się podczas otwarcia poza zabudowę.

Zobacz również

Kuchnia w drewnie – klasyka sama w sobie

Kuchnia w drewnie – klasyka sama w sobie

Czy drewno to surowiec idealny? Drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem. Jednocześnie potrafi...

Jak optycznie powiększyć małą kuchnię?

Jak optycznie powiększyć małą kuchnię?

Mniejsza głębokość, przesuwne drzwiczki Jeżeli jesteśmy właścicielami małej kuchni...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena