Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Aranżacje Kuchnia w kawalerce – jak urządzić, by nie...

ARANŻACJE


Kuchnia w kawalerce – jak urządzić, by nie zagracić?

Mała klitka też może być funkcjonalna. Wydaje się, że to mało realne a jednak. Przy właściwej organizacji wolnej przestrzeni, ergonomicznie da się wyposażyć nawet niewielkie wnętrze kawalerki. Tak jak w pokoju dziennym można zrezygnować ze zbędnych elementów meblowych, tak w kuchni odrzucenie przy aranżacji potrzebnych sprzętów nie wchodzi w grę. Jak zatem zaprojektować design pomieszczenia kuchennego na pięciu metrach powierzchni?

Na zdjęciu: Studio Arpol

Maksymalne wykorzystanie

 

Kuchnia w kawalerce powinna być przede wszystkim w pełni zagospodarowana. Musimy wykorzystać każdy skrawek przestrzeni, niezależnie od tego czy chodzi o wolny kąt w rogu lokum czy parędziesiąt centymetrów przy wejściu. Liczy się wszelka dostępna powierzchnia. Czasem nawet malutka wnęka okazuje się wręcz na wagę złota. Jako optymalną aranżację, w której nacisk kładziony jest zwłaszcza na pełne użytkowanie posiadanego metrażu, rozumie się stworzenie takiego projektu naszego kuchennego zacisza, które będzie uwzględniało w sobie wszystko to, co jest konieczne do wygodnego funkcjonowania na co dzień. Warto przy kuchniach urządzanych w kawalerkach postawić na wystrój bazujący na montażu poszczególnych szafek na ścianie. Wtedy jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo miejsca na dole. W tej wolnej przestrzeni stwórzmy zaś niewielki kącik jadalniano-kuchenny. Chodzi o pole, w którym znajdzie się stół czy blat służące z jednej strony do gotowania i przyrządzania posiłków, z drugiej natomiast do ich spożywania – wszystko w zależności od aktualnych potrzeb.

 

Zabudowa mile widziana

 

Jeżeli kuchnia w naszej kawalerce nie jest pomieszczeniem stosunkowo wysokim, gdzie można byłoby wieszać szafki na ścianach górnych, dobrze jest postawić na nowoczesną zabudowę. Meble tej kategorii są nie tylko bardzo praktyczne, ale również okazują się niesamowicie eleganckie. Ich estetyka zdecydowanie idzie w parze z komfortem codziennego użytku. Co więcej, brak zamykanych kredensów i zapychających wnętrze półeczek pozwoli na redukcję zajmowanego przez wyposażenie miejsca do zupełnego minimum. Kuchnia w takiej aranżacji bez wątpienia będzie dużo bardziej przestronna a wizualnie może sprawiać wrażenie, że jest większa niż ma to miejsce w rzeczywistości. Kolejnym atutem jest możliwość zyskania przestrzeni do swobodnego przemieszczania się. Podstawą zestawów do zabudowy są elementy zamykane. Zainwestowanie w takie szafki w kuchni standardowej kawalerki powoduje, że automatycznie zyskujemy optyczne złudzenia wygospodarowania szerszego lokum, w którym nie ma bałaganu, harmideru oraz w którym spokojnie mieści się wszystko, co potrzebujemy.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
maria

My teraz razem z mężem mieszkamy w kawalerce, to niewielkie mieszkanie, ale jak na razie wystarcza i niestety kuchnia tutaj jest trochę zagracona, dlatego szukam jakichś inspiracji jak niewielkim kosztem doprowadzić ją do porządku ;)

Zobacz również


Popękana ściana – ciekawa ozdoba naszej kuchni


Ścianę w kuchni możesz potraktować na wiele sposobów. Możesz wybrać...

Kuchnia w stylu szejkerskim


Jednym ze stylów aranżacyjnych, który w różnych wersjach...

Kamień na ściany w kuchni


Kuchnia jest niesamowicie istotnym pomieszczeniem domowego użytku, którego podczas...