Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Innowacje w piekarniku. Zobacz, jak możesz...

Porady

Innowacje w piekarniku. Zobacz, jak możesz ułatwić sobie przyrządzanie dań

Ulubione0

Ile razy zdarzyło Ci się, że spędzałeś przy szybie piekarnika długie minuty w oczekiwaniu na to, aż danie „dojdzie" na tyle, że będzie można je przekręcić na drugą stronę czy wyjąć i zaserwować na talerzu? A jak często w Twych kulinarnych przygodach zamiast smakowitego specjału wyszedł spalony zakalec? Nie trzeba zniechęcać się do pitraszenia, ale warto postawić na wysokiej klasy piekarnik.

Więcej niż standard


W zasadzie większość piekarników, jakie znajdują się obecnie na rynku asortymentu AGD to nowoczesne designem czy systemem pracy sprzęty piekące, które umożliwiają sprawne i stosunkowo szybkie przyrządzanie dań. Niemniej jednak patrząc na to, jak bardzo zaawansowana technologia stanowi podstawę ich działania i jak skrupulatnie konstruowane maszyny proponują rekomendowani producenci urządzeń tej kategorii, śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że piekarnik piekarnikowi nierówny. Opcja grilla, rozmrażania, mikrofalówki, grzałki górnej czy dolnej bądź termoobieg to już nie tyle nowości, co funkcjonalne standardy współczesnych modeli. Dziś innowacyjność w piekarnikach jest dużo bardziej zaskakująca.

 

 

Koniec ze „smrodkiem"


Pionierskie piekarniki stanowią niestety droższe wersje urządzeń AGD, ale w tym przypadku płacąc więcej nie wyrzucamy pieniędzy w przysłowiowe błoto, zaś dokonujemy inwestycji w wysokiej klasy urządzenie, jakie okazuje się świetnym zakupem z perspektywy wielu lat ciągłego użytkowania. Przykładem opcji, jaka sprawdzi się na długi czas eksploatacji to między innymi funkcja katalizatora zapachów. Jest to udogodnienie umożliwiające pochłanianie zapachów, jakie wytwarzają się w trakcie przyrządzania dań w piekarniku. Tym samym nie trzeba będzie wietrzyć podczas pieczenia, robić przeciągu czy włączać okap na najwyższe obroty.

 

 

Bez obaw o poparzenie


Bardzo dobrym rozwiązaniem zapewniającym komfort użytkowania piekarnika okazuje się też funkcja schładzania oparów. To jest opcja idealna wtedy, kiedy na przykład mamy niedużą powierzchnię kuchenną do wykorzystania i co za tym idzie brak nam wystarczającej przestrzeni do swobodnego przemieszczania się. Wtedy znakomitym wariantem okazuje się postawienie na nowoczesny model piekarnika z wyżej wspomnianym udogodnieniem. Tym samym zapobiega to ewentualnym poparzeniom a także redukuje wydobywanie się aromatów.

 

 

By być fit


Ci, którzy dbają o nienaganną sylwetkę z pewnością przykładają dużą wagę nie tylko do tego, co spożywają na co dzień, ale także jak dane specjały, po które sięgają zostały przygotowane. To sprawia, że często standardowe piekarniki są przez nich rzadko używane, bowiem za lepsze uznaje się przygotowywanie dań w naczyniach przeznaczonych do gotowania na parze. W innowacyjnych piekarnikach jednakże producenci przewidzieli i takie udogodnienie. W wielu modelach znajduje się wytwornica pary. To funkcja, która pozwala na przyszykowanie potraw na parze. Nie musimy inwestować w specjalne garnki ani inne, odrębne sprzęty, ponieważ cały mechanizm zdrowego przyrządzania dań znajduje się w funkcjonalnym piekarniku. Poza tym, warto również wspomnieć, że ta opcja umożliwia rozmrażanie żywności w błyskawicznym czasie, bez utraty zawartych w nich cennych wartości odżywczych.

Zobacz również

Kuchnia w stylu skandynawskim – czym się charakteryzuje?

Kuchnia w stylu skandynawskim – czym się...

Przestronna, jasna i nowoczesna. W takich wnętrzach rządzi minimalizm i prostota. Oczywiście,...

Łączy nas kuchnia. Promocyjna oferta Franke 2016

Łączy nas kuchnia. Promocyjna oferta Franke 2016

Promocja obejmuje okapy, zlewozmywaki, baterie, sortowniki odpadów i młynki, a także akcesoria...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena