Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Innowacje w piekarniku. Zobacz, jak możesz...

Porady


Innowacje w piekarniku. Zobacz, jak możesz ułatwić sobie przyrządzanie dań

Ile razy zdarzyło Ci się, że spędzałeś przy szybie piekarnika długie minuty w oczekiwaniu na to, aż danie „dojdzie" na tyle, że będzie można je przekręcić na drugą stronę czy wyjąć i zaserwować na talerzu? A jak często w Twych kulinarnych przygodach zamiast smakowitego specjału wyszedł spalony zakalec? Nie trzeba zniechęcać się do pitraszenia, ale warto postawić na wysokiej klasy piekarnik.

Na zdjęciu: Franke Meble

Więcej niż standard

 

W zasadzie większość piekarników, jakie znajdują się obecnie na rynku asortymentu AGD to nowoczesne designem czy systemem pracy sprzęty piekące, które umożliwiają sprawne i stosunkowo szybkie przyrządzanie dań. Niemniej jednak patrząc na to, jak bardzo zaawansowana technologia stanowi podstawę ich działania i jak skrupulatnie konstruowane maszyny proponują rekomendowani producenci urządzeń tej kategorii, śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że piekarnik piekarnikowi nierówny. Opcja grilla, rozmrażania, mikrofalówki, grzałki górnej czy dolnej bądź termoobieg to już nie tyle nowości, co funkcjonalne standardy współczesnych modeli. Dziś innowacyjność w piekarnikach jest dużo bardziej zaskakująca.

 

 

Koniec ze „smrodkiem"

 

Pionierskie piekarniki stanowią niestety droższe wersje urządzeń AGD, ale w tym przypadku płacąc więcej nie wyrzucamy pieniędzy w przysłowiowe błoto, zaś dokonujemy inwestycji w wysokiej klasy urządzenie, jakie okazuje się świetnym zakupem z perspektywy wielu lat ciągłego użytkowania. Przykładem opcji, jaka sprawdzi się na długi czas eksploatacji to między innymi funkcja katalizatora zapachów. Jest to udogodnienie umożliwiające pochłanianie zapachów, jakie wytwarzają się w trakcie przyrządzania dań w piekarniku. Tym samym nie trzeba będzie wietrzyć podczas pieczenia, robić przeciągu czy włączać okap na najwyższe obroty.

 

 

Bez obaw o poparzenie

 

Bardzo dobrym rozwiązaniem zapewniającym komfort użytkowania piekarnika okazuje się też funkcja schładzania oparów. To jest opcja idealna wtedy, kiedy na przykład mamy niedużą powierzchnię kuchenną do wykorzystania i co za tym idzie brak nam wystarczającej przestrzeni do swobodnego przemieszczania się. Wtedy znakomitym wariantem okazuje się postawienie na nowoczesny model piekarnika z wyżej wspomnianym udogodnieniem. Tym samym zapobiega to ewentualnym poparzeniom a także redukuje wydobywanie się aromatów.

 

 

By być fit

 

Ci, którzy dbają o nienaganną sylwetkę z pewnością przykładają dużą wagę nie tylko do tego, co spożywają na co dzień, ale także jak dane specjały, po które sięgają zostały przygotowane. To sprawia, że często standardowe piekarniki są przez nich rzadko używane, bowiem za lepsze uznaje się przygotowywanie dań w naczyniach przeznaczonych do gotowania na parze. W innowacyjnych piekarnikach jednakże producenci przewidzieli i takie udogodnienie. W wielu modelach znajduje się wytwornica pary. To funkcja, która pozwala na przyszykowanie potraw na parze. Nie musimy inwestować w specjalne garnki ani inne, odrębne sprzęty, ponieważ cały mechanizm zdrowego przyrządzania dań znajduje się w funkcjonalnym piekarniku. Poza tym, warto również wspomnieć, że ta opcja umożliwia rozmrażanie żywności w błyskawicznym czasie, bez utraty zawartych w nich cennych wartości odżywczych.

 

Zobacz również:

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/po-czym-poznac-ze-piekarnik-jest-nagrzany-3113.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/piekarnik-do-pizzy-sposob-na-wypiek-pizzy-w-domowych-warunkach-3047.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/piekarnik-parowy-czy-z-funkcja-pary-3044.html

 

 

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Ceramiczne czy szklane? Wybieramy naczynia do pieczenia


Każdy z nas uwielbia pyszne zapiekanki, pieczone ryby z dodatkiem ziół czy...

Nowoczesne funkcje piekarników


Piekarniki, jakie występują na rynku sprzętów AGD na chwilę obecną to nie są...

Piekarnik Dual cook – czyli jak upiec dwie pieczenie na...


Wielokrotnie pisaliśmy, jak sprzęty AGD i najnowsze rozwiązania techniczne potrafią...