Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Dodatkowe funkcje piekarników

Porady


Dodatkowe funkcje piekarników

Po co stać przy piekarniku, co parę minut zaglądając na jakim etapie jest proces przyrządzania dań, skoro można zainwestować w wysokiej klasy urządzenie AGD, jakie pozwoli na przygotowywanie specjałów różnego typu w bardzo sprawny i szybki sposób. Wystarczy kupić do tego solidny piekarnik, jaki będzie posiadał szereg dodatkowych funkcji.

Opiekacz


Nie musimy martwić się o to czy ciasto zostanie dopieczone w wierzchniej warstwie, o ile postawimy na zakup piekarnika z funkcją opiekacza. Taki model urządzenia przeznaczonego do pieczenia dań opiera się na specjalnej konstrukcji zakładającej element w postaci specjalnej grzałki, jaka zamontowana jest w górnej części sprzętu. Cechą wyróżniającą tę grzałkę okazuje się zwłaszcza jej duża moc działania. Tym samym bez trudu, w błyskawicznym czasie nasze danie zostanie ładnie zarumienione, ale nie będzie spalone. Ta funkcja określana jest często jako grill.

 

Mikrofalówka


Nie masz wystarczająco dużo wolnego miejsca w swym pomieszczeniu kuchennym, aby ulokować w nim standardową, klasyczną kuchenkę mikrofalową? By zaoszczędzić wolną powierzchnię w czterech ścianach Twego roboczego lokum, jak także zapewnić sobie jako użytkownikowi kuchni pełen komfort przyrządzania dań, warto zainwestować w nowoczesne modele piekarników z wbudowaną opcją mikrofalówki. Najlepszej klasy urządzenia tego typu są niesamowicie dużą wygodą, bowiem umożliwiają szybkie podgrzewanie tak samo jak dzieje się to przy użytkowaniu mikrofalówki, jako osobnego sprzętu AGD. Ponadto ten rodzaj piekarników umożliwia też dokładne i sprawne rozmrażanie artykułów spożywczych, co także znacząco usprawnia realizację zupełnie podstawowych obowiązków domowych, jak przygotowywanie posiłków.

 

Trzymanie ciepła


Innowacyjne piekarniki posiadają bardzo często funkcję natychmiastowego wręcz nagrzewania. Ta opcja pozwala na niemarnotrawienie czasu na oczekiwanie, aż urządzenie osiągnie wewnątrz optymalną temperaturę do włożenia w nie przyrządzanej potrawy. W funkcjonalnych modelach wystarczy zaledwie parę minut aby maszyna rozgrzała się do 200 stopni Celsjusza. Co więcej, warta wyszczególnienia jest także opcja podtrzymywania ciepła dań. Nie musimy zatem śpieszyć się z serwowaniem obiadu czym prędzej, aby każdy jedzący otrzymał gorący posiłek. Ciepło będzie utrzymane mimo zakończenia procesu pieczenia. Równie duży komfort gwarantuje także opcja podgrzewania talerzy.

 

Suszarka


Nie musisz inwestować w odrębny sprzęt w postaci suszarki do produktów spożywczych. Wszelkiego typu artykuły żywnościowe możesz ususzyć we własnym piekarniku! Jest to możliwe w tych sprzętach, które wyposażone są w funkcję suszenia. Opcja ta pozwala na przygotowanie suszonych warzyw, owoców, grzybów i mięs.

 

Rożen


Jeszcze coś innego to opcja wmontowanego w konstrukcję piekarnika rożna. Pozwala na wygodne przygotowywanie posiłków, które będą wyraziste w smaku, doskonale wypieczone, nieociekające tłuszczem ale rumiane.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
ILONA

Genialnym rozwiązaniem jest funkcjonalność Dual Cook, dzięki której w jednym momencie można piec dwie różne potrawy. Ekstra sprawa!

Zobacz również


Pysznie i kolorowo, czyli sposób na wypieki pachnące latem...


Puszyste ciasto z truskawkami, babeczki z jagodami, a może tarta z malinami...? Czas na...

Piekarnik do pizzy – sposób na wypiek pizzy w domowych...


Kto z nas nie ma swojej ulubionej pizzy? Pizza to potrawa, którą wykończyć...

Funkcje solidnych piekarników – opis najpopularniejszych


Innowacyjne piekarniki są obecnie konstruowane w taki sposób, aby ich wykorzystanie...