Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Piekarnik dual cook, czyli 2 piekarniki w jednym

Porady


Piekarnik dual cook, czyli 2 piekarniki w jednym

Wszyscy wiemy, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają sprzęty AGD. To właśnie dzięki nim oraz najnowszym rozwiązaniom technicznym żyje nam się lepiej i wygodniej. Coraz więcej producentów tworzy urządzenia 2 w 1, czyli łączy funkcję dwóch sprzętów w jednej obudowie. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca w małej czy wąskiej kuchni, czasu oraz pieniędzy, a gotowanie w towarzystwie takich urządzeń to prawdziwa przyjemność! Dziś przedstawiamy piekarnik dual cook. Jest to urządzenie, które posiada dwie oddzielne komory pieczenia. Można powiedzieć, że mamy dwa osobne piekarniki, gdyż obie komory pracują niezależnie od siebie. Czy warto inwestować w taki sprzęt i dlaczego? Czym różni się piekarnik dual cook od tradycyjnego? Odpowiedzi i opinie poznasz w dalszej części artykułu.

Na zdjęciu: Samsung

Piekarnik dual cook – co to jest?

 

Piekarnik dual cook to taki ulepszony piekarnik. Jego wnętrze jest podzielone na dwie, niezależne od siebie części – czyli mamy tak naprawdę w środku dwa piekarniki. W dużym uproszczeniu wygląda to tak, że na jednym poziomie możemy piec rybę, na drugim ciasto a poszczególne zapachy się nie połączą. Dzięki temu tak naprawdę zyskujemy kuchnię z dwoma piekarnikami, dzięki czemu możemy zaoszczędzić sporo czasu i dosłownie, upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Podwójny piekarnik zajmuje tyle samo miejsca, co tradycyjny, a może znacznie więcej! Oprócz miejsca, zaoszczędzimy również energię – w jednym czasie pieczemy dwie potrawy – dlatego piekarnik włączamy tylko raz!

 

Na jakiej zasadzie działa dual cook?

 

Piekarnik dual cook to urządzenie, które działa na takiej samej zasadzie, co zwykły, dobrze nam znany piekarnik elektryczny. Oprócz tego jednak, posiada on 'dodatkowe elementy'. Przede wszystkim jest wyposażony dwa wiatraki termoobiegu oraz dwie grzałki grilla. Niespotykanym elementem w tradycyjnych piekarnikach jest półka – która jest tak zwanym separatorem poszczególnych 'piekarników' czyli komór. Owa półka posiada grzałki – na górze i na dole, dzięki którym obie części piekarnika są ogrzewane ze wszystkich stron. Obie komory działają niezależnie od siebie – temperatury oraz programy pieczenia mogą być więc zupełnie różne. Sami decydujemy o tym, czy obie strefy mają być takich samych rozmiarów – półka jest ruchoma i można w każdej chwili zmienić jej wysokość. Oczywiście w razie potrzeby, możemy uruchomić tylko jedną komorę piekarnika.

 

Najlepszy piekarnik dwustrefowy – funkcja Dual Cook Flex

 

W pierwszych modelach piekarników z 2 komorami dostępne w nich strefy wydzielane były wyłącznie przy pomocy specjalnej półki. W najnowszych piekarnikach dual cook firma Samsung oferuje dodatkową funkcję. Ich podwójne piekarniki posiadają również dzielone drzwi Flex Door. Dlaczego są one tak wyjątkowe? Łamane drzwi możemy otworzyć w całości lub jedynie w połowie. Co nam to daje? Kiedy na dole pieczemy sernik, w górnej komorze możemy na przykład suszyć bezę przy uchylonych drzwiczkach. Oba desery będą idealnie wypieczone: sernik nie opadnie, a beza zyska doskonałą konsystencję.

 

Jakie są słabe strony piekarnika dual cook?

 

Mogłoby się wydawać, że piekarnik dual cook, to urządzenie bez wad, jednak niestety – i ono ma swoje słabe strony. Przede wszystkim funkcja dual cook działa dopiero od 170 stopni Celsjusza, dlatego nie nadaje się do pieczenia w niższych temperaturach. Do tego występuje ona tylko w modelach przeznaczonych pod zabudowę – dlatego jeżeli ktoś woli postawić na klasykę, to lepiej wybrać tradycyjny piekarnik. Wolnostojąca kuchenka nie wchodzi tu w grę.

 

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Ekologiczny piekarnik – innowacja XXI wieku


Troszcząc się o otaczające nas środowisko, powinniśmy dołożyć wszelkich starań,...

Głośna praca termoobiegu w piekarniku - możliwe przyczyny


Piekarnik jest jednym z najważniejszych elementów stanowiących wyposażenie...