Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Magiczne dual cook, czyli innowacyjne podejście...

Porady

Magiczne dual cook, czyli innowacyjne podejście do pieczenia

Ulubione1

Nowoczesne sprzęty AGD są nieodłącznym elementem kuchennego wyposażenia. Nic dziwnego, bowiem te liczne urządzenia i zastosowane w nich technologie niejednokrotnie ratują nam... tyłek. Nie ukrywajmy – ułatwiają nam życie, umożliwiają przygotowanie potraw szybciej – bez większego wysiłki, większość czynności wykonują za nas. W dzisiejszych czasach naprawdę ciężko wyobrazić sobie kuchnię bez sprzętu AGD. Wciąż rozwijająca się technika pozwala jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność znanych nam już urządzeń. Weźmy na przykład piekarnik, czy można jeszcze bardziej ulepszyć to przydatne urządzenie? Oczywiście! A jak? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Innowacyjny piekarnik – piekarnik dual cook
Od pewnego czasu ogromną popularnością zaczął cieszyć się dość nietypowy piekarnik. Jest to typowe urządzenie 2w1 pomimo tego, że nie posiada on funkcji dodatkowego urządzenia. Piekarnik dual cook jest to piekarnik, który posiada dwie niezależne od siebie komory. Temperatury i programy, w których chcemy piec osobno dopierane są do poszczególnych komór. W praktyce, posiadamy tak jakby dwa piekarniki w jednym, możemy bowiem na obu poziomach piec coś zupełnie innego – bez obaw, że zapachy się wymieszają. Wygląda jak zwykły piekarnik, zajmuje tyle samo miejsce, jednak system dual cook to świetny sposób na oszczędność. Przede wszystkim w jednym czasie możemy 'upiec dwie pieczenie na jednym ogniu', a dodatkowo nie musimy włączać piekarnika dwa razy – więc oszczędzamy również na rachunkach.

 

Piekarnik dual cook – jak to działa?
Działanie piekarnika dual cook jest takie samo jak tradycyjnego piekarnika, jednak dodatkowo, posiada też inne elementy. Przede wszystkim piekarnik z dual cook posiada dwa wiatraki do termoobiegu oraz dwie grzałki grilla. Dual cook posiada także półkę, która pełni rolę separatora tych dwóch oddzielnych komór, o których wspominaliśmy wcześniej. Na górnej i na dolnej części półki znajdują się grzałki, dzięki którym komory piekarnika są ogrzewane ze wszystkich stron. Poszczególne komory są regulowane oddzielnie – możemy więc w każdej ustawić inną temperaturę, program oraz czas pieczenia. Oczywiście obie komory mogą być różnych lub takich samych rozmiarów – to Ty decydujesz w którym miejscu umieścisz półkę, która będzie je oddzielać. W razie potrzeby możesz włączyć tylko jedną część piekarnika – nie jest powiedziane, że zawsze musisz korzystać z dwóch.

 

Rozwiązanie idealne?
Mogłoby się wydawać, że piekarnik dual cook to sprzęt idealny, jednak dobrze wiemy, że urządzenia idealne po prostu nie istnieją. Główną wadą tego piekarnika jest to, że działa on dopiero od 170 stopni Celsjusza. Oznacza to, że nie sprawdzi się przy pieczeniu w niższych temperaturach. Innowacyjna opcja piekarnika z dwoma komorami występuje tylko w modelach przeznaczonych pod zabudowę – co może być przeszkodą dla osób, które wolą sprzęty wolnostojące.

Zobacz również

Grzanie na zimnej płycie – jak to możliwe? Czyli sekret płyt indukcyjnych

Grzanie na zimnej płycie – jak to możliwe?...

Czy płyta indukcyjna rzeczywiście jest najlepsza? Płyta indukcyjna jest tak naprawdę czymś...

Kuchenny alfabet

Kuchenny alfabet

S Side by Side – jeden z najnowocześniejszych i największych typów lodówek, jakie można...
Komentarze (1)
1
Gość
Ewelina
2017-03-17 12:00:51

Uważam, że piekarnik dual cook to bardzo praktyczne rozwiązanie. Mam taki w swojej kuchni. Dzięki niemu zaoszczędziłam sporo miejsca. Nie musiałam kupować dwóch piekarników, tylko mam jeden działający niezawodnie. Dla małej kuchni w bloku to idealne rozwiązanie. Polecam!

Twój komentarz
Ocena