Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Upiekło nam się, mamy piekarnik!

Porady


Upiekło nam się, mamy piekarnik!

W każdej kuchni nie może zabraknąć sprzętów AGD. Pomagają nam one w pracach kuchennych – gotowaniu, zmywaniu czy przechowywaniu produktów. W dzisiejszych czasach trudno nawet wyobrazić sobie pomieszczenie kuchenne bez tych urządzeń. Pozwalają zaoszczędzić nas czas i umilają wszelkie czynności. Jednym z podstawowych sprzętów jest piekarnik.

Na zdjęciu: Whirlpool

Funkcjonalne urządzenie, oryginalny designe
Producenci sprzętów AGD nieustannie walczą o uznanie i zainteresowanie klienta. Po wejściu do kuchni od razu widzimy liczne urządzenia do gotowania czy pieczenia. Duży wybór na rynku pozwala nam wybrać sprzęty, które nie tylko spełnią nasze 'techniczne' oczekiwania, ale również będą idealnie się prezentować. Oprócz funkcji równie ważny jest sam wygląd urządzenia i to, czy będzie tworzył spójną całość z całą kuchenną aranżacją. Produkty dostępne na rynku są dość zróżnicowane – mamy wersje podstawowe i bardziej rozbudowane. Urządzenia tańsze i droższe. Wyposażone w elementarne funkcje i te, posiadające innowacyjne rozwiązania – wybór jest naprawdę spory. Producenci dbają o nawet najbardziej wymagających klientów i wciąż pracują nad użytkowością danych urządzeń.

Termoobieg – czyli jak upiec dobrze
Dziś, nawet piekarniki 'podstawowe' posiadają liczne funkcje, które ułatwiają korzystanie z urządzenia. Przykładem tego jest mechanizm cyrkulacji powietrza. Dzięki temu rozwiązaniu i zamontowaniu specjalnej dmuchawy możliwe jest utrzymanie (a raczej odpowiednie rozprowadzenie) takiej samej temperatury w całym wnętrzu naszego piekarnika. Ta funkcja sprawia, że podczas pieczenia możemy w spokoju wykonywać inne czynności – bez obaw, że ciasto na przykład z jednej strony się nie dopiecze. Termoobieg sprawia, że piekarnik piecze równomiernie. Kolejną zaletą tej funkcji piekarników jest to, że bez obaw możemy jednocześnie piec kilka placków – bez obaw, że któryś z nich się nie dopiecze.

Grill w piekarniku – czyli jak upiec szybciej
Kolejną, bardzo przydatną funkcją piekarników jest grill. Dzięki niej dania, które zwykle potrzebują bardzo dużo czasu 'aby dojść' będą gotowe znacznie szybciej. System ten, polega na nagrzaniu potraw od góry – oczywiście bez możliwości przypalenia potrawy. Jest to dobra metoda, aby zaoszczędzić trochę energii – danie będzie gotowe szybciej, przez co piekarnik będzie działać krócej. Funkcja grilla w piekarniku świetnie sprawdzi się zarówno przy przygotowaniu drobnych przekąsek, jak i również dużych porcji mięsa.

Góra i dół
Piekarniki posiadają również funkcje grzania od dołu i grzania od góry. Pozwala to na dokładniejsze przypieczenie potraw i ciast, dzięki czemu możemy jeszcze bardziej regulować poziom 'zarumienienia'. Liczne piekarniki posiadają funkcję grzania z dołu i z góry jednocześnie, dzięki czemu możemy 'dopieścić' ciasto tuż przed wyjęciem.

Równie przydatna może okazać się również funkcja rozmrażania. Koniec z kilkugodzinnym moczeniem zamrożonych produktów. Piekarnik posiadający tą funkcję całkowicie rozmrozi dany produkt o wiele szybciej!

Jesteśmy na tak
Piekarnik to urządzenie, które daje nam wiele możliwości. Dodatkowe funkcje jeszcze bardziej podnoszą użytkowość i funkcjonalność tego urządzenia.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak wyjąć szybę z piekarnika, żeby ją wyczyścić?


Szyba jest elementem piekarnika, na którym najbardziej widać zabrudzenia. Nawet...

Lato pełne smaku, dzięki systemom kuchennym Franke


Lato kojarzy się ze słońcem, beztroską, długimi, ciepłymi dniami, ale też lekką...

Piekarniki


Aromatyczne mięsa, wspaniałe zapiekanki, smakowite dania, cudowne ciasta. Któż...