Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady 3 sposoby na kuchnię w stylu wiejskim

Porady


3 sposoby na kuchnię w stylu wiejskim

Zarówno kuchnia, jak i wszystkie pozostałe pomieszczenia w naszym domu powinny być urządzone według naszych upodobań. To my mamy się tutaj dobrze czuć i nikt nie powinien zmuszać nas do minimalistycznego, surowego, wręcz katalogowego stylu. Powinniśmy urządzić kuchnię tak, jak nam się podoba. Zasada jest jedna – wszystkie dodatki, oraz poszczególne elementy wnętrza powinny razem tworzyć piękną całość. Kuchnia powinna być w pewnym stopniu odzwierciedleniem naszej duszy, dlatego nie warto ślepo podążać za modą.

Na zdjęciu: Studio Mebli AK

Warto kierować się własnymi przekonaniami, a nie modą
Każdy lubi coś innego – dla jednego najlepsze lody to te o smaku śmietankowym, dla drugiego te o smaku truskawkowym. O gustach się nie dyskutuje – każdy ma prawo lubić coś innego. I tak, wśród nas są fani minimalistycznych, nowoczesnych aranżacji, wnętrz w stylu greckim, angielskim i tak dalej. Każda aranżacja ma swoich zapalonych wielbicieli i przeciwników – podobnie jak dzisiaj omawiany przez nas trend, czyli kuchnia w wiejskim stylu.

 

1 – idealna kuchnia dla osób lubiących naturę
Można śmiało stwierdzić, że kuchnia w stylu wiejskim to kuchnia którą tworzą naturalne materiały. W pomieszczeniu wiejskim możemy spotkać drewno, wiklinę czy ceramikę. Każdy element kuchni w stylu wiejskim ma sprawiać wrażenie, że jest w tej kuchni od wielu lat. Dodatki, urządzenia czy meble powinny być nieco wysłużone, jednak nadal użyteczne i funkcjonalne. Można tutaj puścić wodzę fantazji i przywieźć różne dekoracje z pobliskiego targu – niby nic do siebie nie pasuje, jednak wszystkie elementy razem, tworzą idealną całość.

 

2 – kuchnia do dużych pomieszczeń
Nie da się ukryć, że styl wiejski, najlepiej będzie prezentował się w przestronnych, dużych wnętrzach. Taki wystrój charakteryzuje się różnorodnością – taka kuchnia posiada liczne meble o różnych wielkościach, formach i fakturach. Zazwyczaj wszystkie akcesoria czy dodatki trzymane są na widoku – w małym pomieszczeniu ciężko byłoby to pomieścić. Prawdziwym must have wiejskiej aranżacji jest duży drewniany stół z krzesłami – przy którym spożywane są posiłki w gronie rodzinnym.

 

3 – kuchnia w stylu wiejskim – co musi w niej być?
Najważniejszym elementem kuchni w stylu wiejskim są meble – meble wykonane z drewna. Najlepiej będzie, jeżeli będą one rzeźbione i nieco zniszczone. Kolor nie ma tutaj znaczenia – nawet lepie będzie, jeśli każdy element będzie w innym odcieniu. Bardzo popularne są tutaj komody i kredensy. Aby wyeksponować kuchenną zastawę należy zamontować przeszklone fronty. W kuchni w stylu wiejskim nie może zabraknąć tkanin, które przyozdobione będą haftami lub koronkami. Na stole obowiązkowo powinien znaleźć się obrus i wazon z kwiatami. Do kuchni w stylu wiejskim świetnie wpasują się gliniane i emaliowane naczynia, które oprócz pełnionej funkcji, będą dodatkowym elementem dekoracyjnym.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Häfele


Wygoda, ergonomia, styl i jakość na lata. To korzyści, które dają nowoczesne okucia...

Kuchnia na pilota – styl na miarę XXI stulecia


Nowoczesność na miarę dwudziestego pierwszego wieku przejawia się przede wszystkim w...

Jak rozplanować system ogrzewania w kuchni?


Kuchnia jako najważniejsze miejsce w domu, jego serce, pomieszczenie, w którym spędza...