Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Wyspa w kuchni – marzenie z amerykańskich...

Porady

Wyspa w kuchni – marzenie z amerykańskich filmów

Ulubione0

Kojarzycie piękne, przestronne kuchnie z amerykańskich filmów? Jasne, duże, z wyspą na samym środku – to chyba marzenie każdego. Wyspa w kuchni to niezwykle efektywne i funkcjonalne rozwiązanie - zwłaszcza, gdy domowników jest większa ilość. Nie dość, że dobrze się prezentuje, dodaje kuchni smaczku, to jeszcze stanowi dodatkowe miejsce do przechowywania produktów i sprzętów AGD. Czy wyspa w kuchni się opłaca? Czy może mieć ją każdy?

Wyspa – jest się czym zachwycać?


Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego trend związany z wyspą w kuchni cieszy się tak dużą popularnością? Czy rzeczywiście jest się czym zachwycać? Wyspa w kuchni stanowi serce naszej kuchni. Skupia wokół siebie domowników, zachęca do wspólnego gotowania. Umożliwia jednoczesną pracę kilku osób – naprawdę ułatwia życie. Nie dość, że jest funkcjonalna, to również stylowa - zawsze 'robi wrażenie'. Podkreśla wyjątkowość wnętrza. A przede wszystkim sprawia, że podczas gotowania nie jesteśmy odizolowani, zamknięci w czterech ścianach – kuchnia jest bardziej otwarta i przestronna.

 

 

Wyspa i co dalej?


Wyspa to nie tylko ozdoba naszej kuchni – to przede wszystkim dodatkowy blat! Może pełnić funkcję stołu, być dodatkowym blatem roboczym - co jest niezwykle przydatne w każdej kuchni lub stanowić miejsce do pracy. Oprócz blatu, zyskujemy również dodatkową przestrzeń pod nim. Wyspa w kuchni to dodatkowe szafki i szuflady – dzięki którym przechowywanie urządzeń i produktów nie będzie uciążliwe. To, jak wykorzystamy naszą wyspę w kuchni zależy tylko i wyłącznie od nas – czy będzie tylko dodatkowym blatem roboczym, czy dodamy do niego inne urządzenia. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest umieszczenie na wyspie zlewozmywaka i płyty grzewczej. Jest to niezwykle funkcjonalne – maksymalnie wykorzystujemy przestrzeń, a gotowanie i zmywanie naczyń jest wygodniejsze.

 

 

Wyspa tylko w dużej kuchni?


Nie ma co się oszukiwać, wyspa świetnie prezentuje się w dużej kuchni. Może wyspa sama w sobie nie jest ogromna, jednak pamiętajmy, że wokół niej musimy mieć przestrzeń – na swobodne przemieszczanie się i otwieranie szafek i szuflad. W kuchniach o małych gabarytach wyspa może okazać się kłopotliwa – zamiast zwiększyć funkcjonalność kuchni, ograniczy przestrzeń i zmniejszy komfort gotowania. Oczywiście można zdecydować się na półwysep, albo po prostu 'mniej funkcjonalny' (bez szafek i sprzętów) blat na środku lub w rogu kuchni.

 

 

Same plusy?


Na wyspę w kuchni powinni decydować się właściciele kuchni o dużych powierzchniach – wtedy wyspa w stu procentach spełnia swoje zadanie. Wygląda świetnie i ułatwia pracę. Decydując się na wyspę w małej kuchni, często sami ograniczamy własną swobodę – mamy mniejsze pole manewru, wąskie przejścia – takie rozwiązanie może nas przytłaczać. Decyzja o kuchni i ewentualnej wyspie powinna zapaść jeszcze przed położeniem podłogi. Otóż, kuchnia z wyspą musi mieć odpowiednio doprowadzone instalacje – na środek kuchni, lub w miejsce, w którym owa wyspa ma się znajdować. Jest to dość skomplikowane i kłopotliwe, dlatego warto wcześniej zastanowić się nad projektem wymarzonej kuchni.

Zobacz również

Energooszczędny sprzęt AGD do kuchni

Energooszczędny sprzęt AGD do kuchni

Kuchnia indukcyjna Patrząc na szereg rozmaitych rodzajów kuchenek dostępnych obecnie na rynku,...

Halogeny w Twojej kuchni – czyli sposób na jasne światło

Halogeny w Twojej kuchni – czyli sposób na...

Co to są halogeny? Halogeny, podobnie jak tradycyjne żarówki posiadają żarnik wolfranowy,...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena