Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Kuchnia w starym wydaniu

Porady


Kuchnia w starym wydaniu

Wizytówka każdej prawdziwej gospodyni domowej to nic innego jak zadbana i elegancko a zarazem praktycznie urządzona kuchnia. Wnętrze takie jak lokum kuchenne to miejsce, w którym spędzamy dużo więcej czasu niż w łazience, gabinecie czy nawet salonie. To w końcu właśnie w tych czterech kątach przygotowujemy posiłki, spożywamy je, przesiadujemy z kubkiem małej czarnej, rozmawiamy, pichcimy, najwięcej sprzątamy czy plotkujemy. Nieprzypadkowo w związku z tym w kwestii doboru odpowiedniego designu wystrajającego kuchnię bardzo często lokatorzy kuszą się na tzw. stary styl.

Na zdjęciu: Artur Krupa

Wyjątkowa atmosfera
Kuchnia oldschoolowa na miarę dwudziestego pierwszego stulecia to wcale nie musi być wnętrze starodawnie urządzone, a wręcz przeciwnie – pomieszczenie niesamowicie stylowe, eleganckie, nietuzinkowe pod względem wyposażenia oraz bardzo klimatyczne. I o ten właśnie klimat w tym wszystkim chodzi. Nie ma co ukrywać, że spędzając długie godziny w jednym pokoju, chcemy poczuć się w nim swojsko i przytulnie. O taką atmosferę pozwoli zatroszczyć się właśnie stary design. Na czym się opiera? Po pierwsze ogromnie istotne jest to, jaki typ materiałów wykończeniowych wybierzemy. Zdecydowanym numerem jeden okazuje się przede wszystkim wysokiej jakości drewno. Jest to naturalny oraz bardzo szlachetny rodzaj tworzywa, który jest trwały, wytrzymały, ale jednocześnie bardzo estetyczny. Do kuchni w dawnym wydaniu świetnie nadają się też ceglaste płytki, które dobrze aby były w odcieniach ciepłych, nierażących i niekoniecznie bardzo intensywnych. Wtedy w lokum kuchennym kreuje się unikatowy nastrój, który sprawi, że w takich czterech kątach po prostu będzie chciało się przebywać.

 

Zróżnicowana kolorystyka
Poza samą kategorią tworzyw wykończeniowych, istotne jest również zwrócenie uwagi na to, w jakich odcieniach kolorystycznych chcemy urządzić naszą kuchnię. W starych stylach aranżacji pomieszczeń kuchennych dominują zwłaszcza biel, krem, beż czy jasny brąz bądź cappuccino. Te barwy są zaś przełamane stalą nierdzewną, akcentami miedzianymi czy dodatkami z mosiądzu bądź złota. Doskonale pasuje też polerowane srebro. Wszystko to sprawia, że wnętrze jest niesamowicie eleganckie, ale nie traci jednocześnie na swej swojskości. Kombinacji estetycznych w ramach kuchni w starym wydaniu jest naprawdę tak wiele, że można eksperymentować do woli, aby tylko nie zrobić z urządzanego wnętrza pomieszczenia surowego i minimalistycznego.

 

Jak u babci
Wnętrza współczesne aranżowane na stary styl mogą w charakterystyczny sposób nawoływać do pokojów rustykalnych. Są one niesamowicie zbliżone do tego, jak prezentowały się lokale kuchenne naszych babć. Klimat tworzony jest przez wyżej wspomniane umiejętne dobranie kolorów oraz materiałów wykończeniowych, jak również dodatków. Dekoracje odgrywają tu chybą najistotniejszą funkcję – mają zdobić i nadawać domowego wystroju. Pozwala to przede wszystkim na zorganizowanie designu kuchennego po swojemu, indywidualnie, ponadczasowo, oryginalnie i przy okazji po domowemu. Kuchnia oldschoolowa nie jest elegancka w formie nowatorskiej, ale estetyczna poprzez sam fakt, iż nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie uniwersalna. To kącik idealny do tego, aby smacznie zjeść, komfortowo gotować i do tego przytulnie posiedzieć w gronie znajomych czy rodziny. Co do dodatków to najbardziej stylowe i bezwzględnie nawołujące do dawnych czasów są koronki na stołach czy szafeczkach, wielkie gliniane garnki, kolorowe donice i flakony, warkocze czosnku, kilimki wieszane na ściankach. To dworkowa elegancja w wiejskiej stylizacji z masą przeróżnych bibelotów.

Komentarze


4.00/5 1 1
4
justa

Planuje właśnie remont kuchni i zdecydowałam się na wykorzystanie drewna. Moja babcia zawsze miała masywne drewniane szafki w kuchni i od dziecka właśnie takie mi się podobały. Taka kuchnia w starym wydaniu ma swój jedyny niepowtarzalny klimat, który może uda mi się uzyskać ;) Fajny art swoją droga :)

Zobacz również


Kuchnia w kawalerce – jak urządzić, by nie zagracić?


Mała klitka też może być funkcjonalna. Wydaje się, że to mało realne a jednak. Przy...

Modern classic – kuchnia na pograniczu nowoczesności i...


Odkryj sekrety stylu modern classic, który łączy w sobie elegancję klasyki z...

Ogród w kulinarnym centrum


Zazwyczaj kwiaty stawiamy w pokoju dziennym, salonie czy sypialni. Mało kto kojarzy...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności