Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Stary kredens w nowej kuchni

Porady


Stary kredens w nowej kuchni

Remont kuchni, czy zmiana mebli nie musi od razu wiązać się z dużymi kosztami. Istnieją proste, niedrogie rozwiązania, dzięki którym zmienimy charakter i styl naszej kuchni, jednocześnie nie wydając na tę metamorfozę majątku. Często zmiana jednego elementu, może zdziałać cuda – dlatego warto mieć otwarty umysł na wszelkie dekoratorskie pomysły. Fajnym wnętrzarskim rozwiązaniem może okazać się dodatek do nowoczesnej kuchni starego mebla – na przykład kredensu.

Na zdjęciu: Studio Meble Kuśmierczyk

Stare meble są modne!

Aktualnie panuje moda na stare lub specjalnie postarzane (stylizowane) meble. Świetnie komponują się one z nowoczesnymi wnętrzami, nadając im oryginalnego stylu i smaku. Wykorzystanie mebli 'z odzysku' pozwala również obniżyć koszty metamorfozy naszej kuchni, przenieść się do przeszłości a także nieco ocieplić klimat naszych czterech kątów. Kredensy zwykle składają się z dwóch części, które można rozdzielić lub pozostawić w zestawie. Górna część to najczęściej przeszklona witryna, którą można powiesić na ścianie. Dolna – to komoda którą stawiamy na ziemi - zawiera półki, szuflady i drzwiczki. Górna część jest węższa niż dolna, co sprawia, że jest jeszcze bardziej efektowna.


Kredens - funkcjonalność

Kredens to bardzo pojemny mebel, który może okazać się świetnym organizerem w niejednym domu. Liczne półki, szafki i szufladki umożliwiają przechowywanie świątecznej zastawczy czy bielizny stołowej. Jako mebel, kredens jest bardzo pojemny i do tego 'ma duszę'. Świetnie nadaje się również do przechowywania produktów żywnościowych, które wymagają suchych warunków i niezbyt niskiej temperatury. Jak wiadomo, dodatkowe miejsce na różne rzeczy przyda się w każdej kuchni, dlatego warto zastanowić się nad meblem, który oprócz dodatkowego miejsca, daje nam też 'historię'.


Kredens – pamiątka i historia

Stary kredens, lub nowy stylizowany na mebel w stylu retro może stanowić idealne wykończenie kuchni. Takie odrestaurowane meble są wyrazem wrażliwości i poczucia piękna ich właścicieli. Stary kredens może być również pamiątką rodzinną przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Są to prawdziwe dzieła sztuki, które kryją w sobie niejedną historię. Ich sentymentalny charakter sprawia, że nawet właściciele kuchni w nowoczesnym stylu decydują się na kredens, chcąc w ten sposób ocieplić wnętrze.


Typowy kredens

Klasyczne kredensy były wykonywane (i nadal są) z drewna. Często malowane na biało, ale zdarzają się również takie, utrzymane w naturalnych odcieniach. Dawniej stanowił ozdobę całego domu – był niezwykle ważny i świadczył o zamożności. Typowy kredens jest masywny i dębowy. Zajmowały one dużo miejsca, jednak mimo tego niechętnie się ich pozbywano.


Stary kredens to idealny pomysł !

Stary kredens może całkowicie odmienić naszą dotychczasową kuchnię. Będzie dodatkowym miejscem do przechowywania ale również efektownie ociepli naszą kuchnię. Oprócz dodatkowych półek, szafek i szuflad kredens może posłużyć nam jako dodatkowy blat roboczy.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
weronika

Podoba mi się ten pomysł :) Moda na stare meble rzeczywiście wraca i warto z tego skorzystać. Ja mam kilka takich mebli, które pomimo upływu wielu lat nadal wyglądają efektownie, jak na razie stoją w garażu, ale może niebawem pojawią się w mojej kuchni :).

Zobacz również


Kuchnia z wyspą do siedzenia


Kuchnia z wyspą to marzenie wielu osób. Jeszcze kilka lat temu zakładano, że...

Urban rustic, czyli jak stworzyć sielskie wnętrze w...


Czy styl rustykalny może odnaleźć się w miejskich wnętrzach? Oczywiście! Świadczy o...

Jak wyciszyć mieszkanie?


Kiedy po ciężkim dniu pracy wracamy do domu, często jedyne o czym marzymy to błoga...