Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Urządź kuchnię w stylu retro!

Porady


Urządź kuchnię w stylu retro!

Brakuje Ci pomysłu na kuchnię? Kuchnia w stylu retro, może okazać się idealnym i ponadczasowym rozwiązaniem! Moda lubi zataczać koło – i tak do łask, powrócił styl retro. Jego powrót możemy zauważyć nie tylko w modzie, ale również w domowych pomieszczeniach! Stylizowanie kuchni na styl retro stało się hitem i cieszy się coraz większą popularnością! Dlaczego?

Na zdjęciu: Studio Olkam

Retro – prostota i powrót do dzieciństwa


Kuchnia w stylu retro łączy w sobie prostotę, naturalność i lekko sielankowy klimat. Jest połączeniem tradycji i nowoczesności – przypomina nam nasze dzieciństwo, przywołuje piękne wspomnienia. Z jednej strony mają coś z wcześniejszych epok, z drugiej bogate w innowacyjne rozwiązania.

 

 

Retro meble


Meble w kuchni w stylu retro są wykonane z naturalnych materiałów – najczęściej wykorzystywane jest drewno. Meble zachwycają swoją prostotą i idealnym wykończeniem. Możemy zdecydować się na jasne lub ciemne meble – nic jednak, nie prezentuje się tak dobrze, jak jasna kuchnia niczym z lat 50-tych! Proste szafki stylizowane na używane. Stare piękne, masywne kredensy – niczym pamiątka po naszej babci. Styl retro to cofnięcie się do dawnych czasów, które naprawdę robi wrażenie. Kuchnia w stylu retro powinna być jasna, dlatego warto zadbać o dobre oświetlenie całego pomieszczenia.

 

 

Dodatki w retro kuchni


Dobieranie dodatków do kuchni, należy chyba do najprzyjemniejszych czynności podczas urządzania pomieszczenia! Towarzyszy temu dużo emocji i ekscytacja. Dodatków do kuchni w stylu retro warto poszukać na targu staroci lub w antykwariacie. Świetnie sprawdzą się ozdoby, takie jak stara waga kuchenna, butelki na mleko czy kilkunastoletnie deski do krojenia. Takie dodatki tworzą klimat, a w połączeniu z naszymi meblami stworzą świetną całość! Materiały w kratkę czy groszki i stare radio z pokrętłami – to coś, co musi znaleźć się z Twojej nowej kuchni! Fajnym rozwiązaniem mogą okazać się różne drobne metalowe elementy – puszki, doniczki, które jeszcze bardziej przeniosą Cię w klimat retro. W dodatkach istotne jest jedno – wszystkie muszą do siebie pasować. Nie łącz groszków z kratą – zdecyduj się na jeden motyw przewodni i trzymaj się go. Wszystko powinno tworzyć spójną całość, a nie być zbiorowiskiem wszystkiego.

 

 

Sprzęt AGD w stylu retro


Producenci sprzętów AGD wychodzą nam naprzeciw. Wraz z powrotem retro stylu w naszej kuchni, powstało wiele urządzeń codziennego użytku stylizowanych właśnie w tym stylu. Jest to świetny sposób na połączenie nowoczesności i tradycji – możemy mieć sprzęty 'wyjęte z lat 60-tych' które idealnie wpasują się w naszą retro-kuchnię a dodatkowo będą spełniać funkcję użytkową.

 

 

Kuchnia retro, kuchnia dla wszystkich?


Kuchnia w stylu retro to oryginalne i niezwykle efektowne połączenie tradycji z nowoczesnością. Inspiracja minionymi stuleciami daje nam wiele możliwości i pozwala na urządzenie przytulnej, ładnej i niepowtarzalnej kuchni. 'Stare' stylizowane meble, dodatki rodem z poprzedniej epoki – to wszystko tworzy spójną całość, która stworzy naszą kuchnię marzeń.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Ilona

Uwielbiam charakter retro! Dlatego taki styl zastosowałam u siebie w mieszkania. A aranżacja ze zdjęcia po prostu piękna!

Zobacz również


Socrealizm w nowoczesnej kuchni


Socrealizm, czyli realizm socjalistyczny to pojęcie, które przez lata niezbyt...

Jak odnowić kuchnię?


Zdarza ci się patrzeć na swoją kuchnię i myśleć, że najwyższy czas, by coś w niej...

Kuchnia w stylu glamour


Styl glamour w kuchennych aranżacjach charakteryzuje dekoracyjność i przepych. Z tego...