Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Urządź kuchnię w stylu retro!

Porady


Urządź kuchnię w stylu retro!

Brakuje Ci pomysłu na kuchnię? Kuchnia w stylu retro, może okazać się idealnym i ponadczasowym rozwiązaniem! Moda lubi zataczać koło – i tak do łask, powrócił styl retro. Jego powrót możemy zauważyć nie tylko w modzie, ale również w domowych pomieszczeniach! Stylizowanie kuchni na styl retro stało się hitem i cieszy się coraz większą popularnością! Dlaczego?

Na zdjęciu: Studio Olkam

Retro – prostota i powrót do dzieciństwa


Kuchnia w stylu retro łączy w sobie prostotę, naturalność i lekko sielankowy klimat. Jest połączeniem tradycji i nowoczesności – przypomina nam nasze dzieciństwo, przywołuje piękne wspomnienia. Z jednej strony mają coś z wcześniejszych epok, z drugiej bogate w innowacyjne rozwiązania.

 

 

Retro meble


Meble w kuchni w stylu retro są wykonane z naturalnych materiałów – najczęściej wykorzystywane jest drewno. Meble zachwycają swoją prostotą i idealnym wykończeniem. Możemy zdecydować się na jasne lub ciemne meble – nic jednak, nie prezentuje się tak dobrze, jak jasna kuchnia niczym z lat 50-tych! Proste szafki stylizowane na używane. Stare piękne, masywne kredensy – niczym pamiątka po naszej babci. Styl retro to cofnięcie się do dawnych czasów, które naprawdę robi wrażenie. Kuchnia w stylu retro powinna być jasna, dlatego warto zadbać o dobre oświetlenie całego pomieszczenia.

 

 

Dodatki w retro kuchni


Dobieranie dodatków do kuchni, należy chyba do najprzyjemniejszych czynności podczas urządzania pomieszczenia! Towarzyszy temu dużo emocji i ekscytacja. Dodatków do kuchni w stylu retro warto poszukać na targu staroci lub w antykwariacie. Świetnie sprawdzą się ozdoby, takie jak stara waga kuchenna, butelki na mleko czy kilkunastoletnie deski do krojenia. Takie dodatki tworzą klimat, a w połączeniu z naszymi meblami stworzą świetną całość! Materiały w kratkę czy groszki i stare radio z pokrętłami – to coś, co musi znaleźć się z Twojej nowej kuchni! Fajnym rozwiązaniem mogą okazać się różne drobne metalowe elementy – puszki, doniczki, które jeszcze bardziej przeniosą Cię w klimat retro. W dodatkach istotne jest jedno – wszystkie muszą do siebie pasować. Nie łącz groszków z kratą – zdecyduj się na jeden motyw przewodni i trzymaj się go. Wszystko powinno tworzyć spójną całość, a nie być zbiorowiskiem wszystkiego.

 

 

Sprzęt AGD w stylu retro


Producenci sprzętów AGD wychodzą nam naprzeciw. Wraz z powrotem retro stylu w naszej kuchni, powstało wiele urządzeń codziennego użytku stylizowanych właśnie w tym stylu. Jest to świetny sposób na połączenie nowoczesności i tradycji – możemy mieć sprzęty 'wyjęte z lat 60-tych' które idealnie wpasują się w naszą retro-kuchnię a dodatkowo będą spełniać funkcję użytkową.

 

 

Kuchnia retro, kuchnia dla wszystkich?


Kuchnia w stylu retro to oryginalne i niezwykle efektowne połączenie tradycji z nowoczesnością. Inspiracja minionymi stuleciami daje nam wiele możliwości i pozwala na urządzenie przytulnej, ładnej i niepowtarzalnej kuchni. 'Stare' stylizowane meble, dodatki rodem z poprzedniej epoki – to wszystko tworzy spójną całość, która stworzy naszą kuchnię marzeń.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Ilona

Uwielbiam charakter retro! Dlatego taki styl zastosowałam u siebie w mieszkania. A aranżacja ze zdjęcia po prostu piękna!

Zobacz również


Otwarte półki kuchenne, czyli jak efektowanie...


Współczesna kuchnia to już nie tylko pomieszczenie, w którym się gotuje....

Co na okno w kuchni?


Kuchenne okno to niemal tak istotny element wnętrza jak meble czy płyta grzewcza. To...

Kuchnia na wzór zakopiański


Nie tylko Francja, Włochy czy Skandynawia mają do zaoferowania bogaty zakres...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności