Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Czas ułatwić sobie życie – czyli na co...

Porady


Czas ułatwić sobie życie – czyli na co zwrócić uwagę przy urządzaniu kuchni

Urządzenie kuchni to dość trudny temat, szczególnie dla osób, które nie mają o tym zielonego pojęcia. Ta kwestia nie jest tak prosta jak aranżacja salonu – tutaj, trzeba połączyć ze sobą kilka aspektów. Ma być wygodnie, funkcjonalnie i ładnie – a oprócz tego sprzęty AGD muszą być odpowiednio rozmieszczone. Nieodpowiednie ułożenie poszczególnych urządzeń mogą zamienić nasze codzienne gotowanie w istny koszmar, dlatego mamy dla Was kilka rad, jak rozmieścić sprzęty AGD w kuchni.

Na zdjęciu: Studio Pinio

Cenna przestrzeń

W kuchni najważniejsza jest przestrzeń i 'pole do manewrów'. Nie chodzi tutaj o to, żeby mieć kuchnię gigantycznych rozmiarów, ale o to, aby dobrze zagospodarować nawet małe pomieszczenie. Odpowiednia ergonomia to podstawa każdej kuchni! To właśnie w niej non stop się krzątamy, coś przyrządzamy i spędzamy czas z rodziną. Często gotujemy z pomocą naszych dzieci, przez co komfort jest tutaj sprawą pierwszorzędną. Praktycznie urządzona kuchnia to oszczędność czasu a także przyjemność z gotowania. Odpowiednio rozmieszczona strefa kuchenna pozwala na maksymalne wykorzystanie funkcjonalności tego pomieszczenia. Prawidłowo rozmieszczone sprzęty AGD to podstawa. Nieodpowiednie umiejscowienie podstawowych urządzeń sprawia, że podczas gotowania robimy również sporo kilometrów. Wędrujemy chcąc sięgnąć do lodówki, następnie udajemy się do kranu, później chcemy sprawdzić jak miewa się nasze ciasto w piekarniku – złe rozmieszczenie urządzeń AGD powoduje, że kuchnia jest niewygodna, a tym samym mniej funkcjonalna.


Lokalizacja i odległość

Ważna jest nie tylko ogólna lokalizacja sprzętów, ale również odległość pomiędzy poszczególnymi urządzeniami. Optymalne odległości zapewnią większy komfort pracy i lepsze wykorzystanie kuchennej przestrzeni. Istnieje kilka 'złotych' zasad, którymi kierują się znani dekoratorzy wnętrz. Według nich lodówkę najlepiej jest umieścić maksymalnie 210 centymetrów od zlewozmywaka. Między zlewem a kuchnią grzewczą powinna być podobna odległość. Każdy poszczególne odległości powinien dopasować indywidualnie do swojej kuchni. Ma być przede wszystkim funkcjonalnie i wygodnie – to Ty będziesz spędzał w kuchni sporą część swojego czasu, dlatego powinieneś czuć się w niej komfortowo. Ułożenie poszczególnych urządzeń ma nam ułatwiać życie i codzienne funkcjonowanie a nie je utrudniać, dlatego powinniśmy dobrze przemyśleć tę kwestię. Pamiętajmy również, że niektóre sprzęty nie powinny znajdować się blisko siebie – może to niekorzystnie wpłynąć na ich działanie. Przykładem może być tutaj płyta grzewcza umieszczona zbyt blisko lodówki.


Ma być przede wszystkim wygodnie

Pamiętajmy, że kuchnia ma być przede wszystkim wygodna i funkcjonalna. Odpowiednie rozmieszczenie mebli i poszczególnych sprzętów AGD jest więc kluczowe aby przygotowywanie posiłków było komfortowe i przyjemne.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Sposoby na optyczne powiększenie wąskiej kuchni


Nie każda kuchnia może być przestronna, o idealnych kształtach i proporcjach....

Szybki sposób na odnowienie Twojej kuchni


Jeżeli Twoja kuchnia powoli zaczyna Cię przytłaczać to znak, że czas na remont! Nie...

Urządź kuchnię w stylu retro!


Brakuje Ci pomysłu na kuchnię? Kuchnia w stylu retro, może okazać się idealnym i...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności