Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Naturalne ozdoby kuchenne

Porady

Naturalne ozdoby kuchenne

Ulubione0

Współczesne trendy są silnie związane z naturą. Dlatego coraz chętniej planując aranżacje swoich wymarzonych wnętrz kuchennych, staramy się stosować w nich naturalne rozwiązania wzornicze i funkcjonalne. Dzięki temu nie tylko możemy czuć się przytulniej w takim otoczeniu, ale także uzyskać niebanalny efekt estetyczny. Jak naturalnie ozdobić wnętrze kuchenne?

Natura w kuchni
Kuchnia jest wnętrzem rodzinnym, przez co często nazywana jest też sercem domu. Ma więc silny związek z naturą, co nie tylko odzwierciedla się w atmosferze ciepła i bliskości, ale także w kwestii jej wyposażenia i użytkowania. Coraz częściej w trendach wnętrzarskich pojawiają się wzory, materiały i ozdoby silnie związane właśnie z naturą i przyrodą. Najważniejszym surowcem naturalnym, który od wieków pojawia się we wnętrzach kuchennych jest oczywiście drewno.

Białe i czarne kuchnie w połączeniu z fornirem lub naturalnym drewnem nabierają wyjątkowej przytulności i niebanalnego charakteru. Natomiast w klasycznych kuchniach wciąż dominują ciężkie, ozdobnie wykańczane meble kuchenne w całości wykonane z drewna.

Naturalne style wnętrzarskie
Styl przewodni aranżacji to ogólna tendencja designerska, która ma być spójna dla całości wyposażenia kuchni. Wyróżniamy przede wszystkim style klasyczne i nowoczesne, a wszelkie inne nurty z łatwością można przypisać jednemu z niniejszych. Najbardziej związane z naturą są:

 • styl skandynawski,
 • styl rustykalny,
 • styl angielski,
 • styl prowansalski,
 • styl włoski.

Odpowiednio zastosowany i podkreślony styl wnętrzarski może stać się największą ozdobą aranżacji kuchni. Wybierając styl, który jest silnie związany z naturą, czyli wykorzystuje naturalne materiały, formy i kolory uzyskamy kuchnię, w której będziemy czuć się przytulnie, ale i efektownie się prezentującą.

Naturalne dekoracje kuchenne
Każde wnętrze, aby stało się wyjątkowe i efektowne potrzebuje swoistego dopieszczenia. Prawdziwą wisienką na torcie są dekoracje, które dopełniają charakter aranżacji i sprawiają, że staje się ona unikatowa. Także wnętrze kuchenne warto wzbogacić o dodatki, które uczynią je piękniejszym i bardziej dopracowanym. Aby podkreślić charakter kuchni urządzonej w myśl powrotu do natury, warto wykorzystać dekoracje odzwierciedlające nie tylko materiały zaczerpnięte ze świata przyrody, ale także wzory i kolory w niej występujące.

Naturalne detale kuchenne:

 • motywy kwiatowe i ornamenty roślinne jako wzory na naczyniach i tekstyliach,
 • bawełniane i lniane tekstylia,
 • świeże zioła i suszone produkty w efektownych ekspozycjach,
 • obrazki prezentujące naturalne zioła i rośliny wykorzystywane w kuchni,
 • materiały takie jak drewno i kamień,
 • kolory ziemi.

Zobacz również

Jak przystosować kuchnię dla osób niepełnosprawnych?

Jak przystosować kuchnię dla osób...

Pełna swoboda Najważniejszą kwestią w przypadku kuchni dla osób niepełnosprawnych jest...

Czy warto zdecydować się na ogrzewanie podłogowe w kuchni?

Czy warto zdecydować się na ogrzewanie...

Najlepsze miejsce na grzejnik w kuchni Mogłoby się wydawać, że bez względu na to, w którym...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena