Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Naturalne ozdoby kuchenne

Porady


Naturalne ozdoby kuchenne

Współczesne trendy są silnie związane z naturą. Dlatego coraz chętniej planując aranżacje swoich wymarzonych wnętrz kuchennych, staramy się stosować w nich naturalne rozwiązania wzornicze i funkcjonalne. Dzięki temu nie tylko możemy czuć się przytulniej w takim otoczeniu, ale także uzyskać niebanalny efekt estetyczny. Jak naturalnie ozdobić wnętrze kuchenne?

Na zdjęciu: Studio Mebli Alline

Natura w kuchni


Kuchnia jest wnętrzem rodzinnym, przez co często nazywana jest też sercem domu. Ma więc silny związek z naturą, co nie tylko odzwierciedla się w atmosferze ciepła i bliskości, ale także w kwestii jej wyposażenia i użytkowania. Coraz częściej w trendach wnętrzarskich pojawiają się wzory, materiały i ozdoby silnie związane właśnie z naturą i przyrodą. Najważniejszym surowcem naturalnym, który od wieków pojawia się we wnętrzach kuchennych jest oczywiście drewno.

Białe i czarne kuchnie w połączeniu z fornirem lub naturalnym drewnem nabierają wyjątkowej przytulności i niebanalnego charakteru. Natomiast w klasycznych kuchniach wciąż dominują ciężkie, ozdobnie wykańczane meble kuchenne w całości wykonane z drewna.

 

Naturalne style wnętrzarskie


Styl przewodni aranżacji to ogólna tendencja designerska, która ma być spójna dla całości wyposażenia kuchni. Wyróżniamy przede wszystkim style klasyczne i nowoczesne, a wszelkie inne nurty z łatwością można przypisać jednemu z niniejszych. Najbardziej związane z naturą są:

 • styl skandynawski,
 • styl rustykalny,
 • styl angielski,
 • styl prowansalski,
 • styl włoski.

Odpowiednio zastosowany i podkreślony styl wnętrzarski może stać się największą ozdobą aranżacji kuchni. Wybierając styl, który jest silnie związany z naturą, czyli wykorzystuje naturalne materiały, formy i kolory uzyskamy kuchnię, w której będziemy czuć się przytulnie, ale i efektownie się prezentującą.

 

Naturalne dekoracje kuchenne


Każde wnętrze, aby stało się wyjątkowe i efektowne potrzebuje swoistego dopieszczenia. Prawdziwą wisienką na torcie są dekoracje, które dopełniają charakter aranżacji i sprawiają, że staje się ona unikatowa. Także wnętrze kuchenne warto wzbogacić o dodatki, które uczynią je piękniejszym i bardziej dopracowanym. Aby podkreślić charakter kuchni urządzonej w myśl powrotu do natury, warto wykorzystać dekoracje odzwierciedlające nie tylko materiały zaczerpnięte ze świata przyrody, ale także wzory i kolory w niej występujące.

 

Naturalne detale kuchenne:

 • motywy kwiatowe i ornamenty roślinne jako wzory na naczyniach i tekstyliach,
 • bawełniane i lniane tekstylia,
 • świeże zioła i suszone produkty w efektownych ekspozycjach,
 • obrazki prezentujące naturalne zioła i rośliny wykorzystywane w kuchni,
 • materiały takie jak drewno i kamień,
 • kolory ziemi.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia industrialna – na czym skoncentrować się w...


Nowatorskość zręcznie zespolona z praktycznością zastosowania oraz surowością...

Zmywarka w wersji mini – czyli zmywarka kompaktowa


Producenci sprzętu AGD chyba nigdy nie przestaną nas zaskakiwać. Wypuszczają coraz to...

Misz masz w kuchni, czyli Twoja kuchnia w stylu Fusion


Każdy z nas ma inny styl i upodobania. Jedni uwielbiają nowoczesność i minimalizm,...