Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Bezpieczne pomaganie, czyli akcesoria kuchenne dla...

Porady


Bezpieczne pomaganie, czyli akcesoria kuchenne dla dzieci

Każdy maluch rwie się do pomocy w kuchni. Dzieci ciekawi to, co robimy w kuchni. Lubią się angażować w kuchenne czynności. Lubią nas naśladować i pomagać. I pomimo tego, że przygotowanie czegoś z dziećmi zazwyczaj zajmuje o wiele więcej czasu niż jakbyśmy robili to samodzielnie, to ich radość z pomocy jest bezcenna. Nauka przez wspólne przygotowywanie posiłków i pomoc w pieczeniu to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu. Należy jednak pamiętać, aby było to bezpieczne szaleństwo.

Zabawa w kuchni
Dzieci uwielbiają bawić się kawałkiem ciasta, czy mąką. Dekorowanie świątecznych ciasteczek jest dla nich ogromną frajdą, która dodatkowo rozwija wyobraźnię. Jeżeli mamy dzieci, które chcą nam pomagać w kuchni to warto zapoznać się z kuchennymi akcesoriami dla naszych pociech. Często takie gadżety dla dzieci są odpowiednio do nich przystosowane – nie mają ostrych krawędzi i są perfekcyjne wykończone.

Nauka przez gotowanie, czyli mini sprzęty AGD
Zabawa i nauka przez gotowanie to świetna forma spędzania czasu z dzieckiem. Będzie to nie tylko rozrywka, ale też nauka. Tworzenie kształtów, wzorków rozwija w dziecku zdolności manualne. Używane przez nas przyrządy i urządzenia często są niebezpieczne, za duże i za ciężkie dla naszych pociech. Producenci akcesoriów kuchennych przygotowali różne urządzenia AGD w mini wersjach. Możemy kupić mikser, toster czy czajnik elektryczny. Jeżeli kupimy 'dziecięce' akcesoria, nasze dziecko do wyznaczonych zadań będzie podchodziło niezwykle poważnie. Możemy dodatkowo zaopatrzyć nasze maleństwo w fartuszek, dzięki któremu poczuje się jeszcze bardziej pewnie. Jest to idealny sposób na kreatywne spędzanie czasu z naszym dzieckiem. Kolorowe filiżanki, sztućce – to wszystko jeszcze bardziej będzie działało na rozwój wyobraźni naszego dziecka. Nie bójmy się angażować naszej pociechy w domowe prace. Skoro samo rwie się do pomocy to czemu nie? Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie – wybierajmy akcesoria, którym dziecko nie zrobi sobie krzywdy.

Idealny sposób na niejadka
Mały pomocnik w kuchni to nie tylko sposób na naukę i rozwijanie zdolności manualnych – to również świetny sposób na niejadka! Wspólne przygotowywanie posiłków, ich dekorowanie może przyczynić się do tego, że nasze dziecko nie będzie bało się próbować nowych produktów. Jedzenie dzieciom zazwyczaj kojarzy się z obowiązkiem. Kolorowe talerzyki, sztućce – to z czego je nasze dziecko ma ogromne znaczenie! Jeżeli będzie ładnie i kolorowo – to taki obrazek szybciej zachęci nasze dziecko do jedzenia, niż zwykły biały talerz. Bawmy się jedzeniem i nowymi produktami. Owoce i warzywa warto pokroić w małe plasterki i kostki. Następnie pokażmy dziecku, jak można z tych małych elementów stworzyć pieska, kotka lub wesołą buźkę. Takie zabawy zachęcą malucha do próbowania nowych produktów.

Rozwój dziecka i naszych relacji
Dziecko w kuchni to nie tylko kłopoty – to przede wszystkim dobra zabawa! Pozwalaj dziecku na kreatywne gotowanie! Jeżeli chce Ci pomóc – nie odmawiaj – nawet jeśli wiąże się to z dodatkową godziną w kuchni. Takie chwile zacieśniają więzi ale też rozwijają umysł dziecka. Zadbaj jednak o odpowiednie akcesoria, wybierz takie, które nie zrobią dziecku krzywdy

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Idziemy na zakupy – jaki nóż kupić?


Jakiego przedmiotu w kuchni używamy najczęściej? Noża! Bez względu na to, czy...

Kucharzenie w stylu eko


Ekologiczny styl życia wkroczył również na salony a stąd już tylko krok do...

Ostro(żnie) z nożem


Można przyjąć, że wyposażenie kuchni to kwestia indywidualna. Jednocześnie nikt nie...