Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Bezpieczne pomaganie, czyli akcesoria kuchenne dla...

Porady


Bezpieczne pomaganie, czyli akcesoria kuchenne dla dzieci

Każdy maluch rwie się do pomocy w kuchni. Dzieci ciekawi to, co robimy w kuchni. Lubią się angażować w kuchenne czynności. Lubią nas naśladować i pomagać. I pomimo tego, że przygotowanie czegoś z dziećmi zazwyczaj zajmuje o wiele więcej czasu niż jakbyśmy robili to samodzielnie, to ich radość z pomocy jest bezcenna. Nauka przez wspólne przygotowywanie posiłków i pomoc w pieczeniu to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu. Należy jednak pamiętać, aby było to bezpieczne szaleństwo.

Zabawa w kuchni
Dzieci uwielbiają bawić się kawałkiem ciasta, czy mąką. Dekorowanie świątecznych ciasteczek jest dla nich ogromną frajdą, która dodatkowo rozwija wyobraźnię. Jeżeli mamy dzieci, które chcą nam pomagać w kuchni to warto zapoznać się z kuchennymi akcesoriami dla naszych pociech. Często takie gadżety dla dzieci są odpowiednio do nich przystosowane – nie mają ostrych krawędzi i są perfekcyjne wykończone.

Nauka przez gotowanie, czyli mini sprzęty AGD
Zabawa i nauka przez gotowanie to świetna forma spędzania czasu z dzieckiem. Będzie to nie tylko rozrywka, ale też nauka. Tworzenie kształtów, wzorków rozwija w dziecku zdolności manualne. Używane przez nas przyrządy i urządzenia często są niebezpieczne, za duże i za ciężkie dla naszych pociech. Producenci akcesoriów kuchennych przygotowali różne urządzenia AGD w mini wersjach. Możemy kupić mikser, toster czy czajnik elektryczny. Jeżeli kupimy 'dziecięce' akcesoria, nasze dziecko do wyznaczonych zadań będzie podchodziło niezwykle poważnie. Możemy dodatkowo zaopatrzyć nasze maleństwo w fartuszek, dzięki któremu poczuje się jeszcze bardziej pewnie. Jest to idealny sposób na kreatywne spędzanie czasu z naszym dzieckiem. Kolorowe filiżanki, sztućce – to wszystko jeszcze bardziej będzie działało na rozwój wyobraźni naszego dziecka. Nie bójmy się angażować naszej pociechy w domowe prace. Skoro samo rwie się do pomocy to czemu nie? Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie – wybierajmy akcesoria, którym dziecko nie zrobi sobie krzywdy.

Idealny sposób na niejadka
Mały pomocnik w kuchni to nie tylko sposób na naukę i rozwijanie zdolności manualnych – to również świetny sposób na niejadka! Wspólne przygotowywanie posiłków, ich dekorowanie może przyczynić się do tego, że nasze dziecko nie będzie bało się próbować nowych produktów. Jedzenie dzieciom zazwyczaj kojarzy się z obowiązkiem. Kolorowe talerzyki, sztućce – to z czego je nasze dziecko ma ogromne znaczenie! Jeżeli będzie ładnie i kolorowo – to taki obrazek szybciej zachęci nasze dziecko do jedzenia, niż zwykły biały talerz. Bawmy się jedzeniem i nowymi produktami. Owoce i warzywa warto pokroić w małe plasterki i kostki. Następnie pokażmy dziecku, jak można z tych małych elementów stworzyć pieska, kotka lub wesołą buźkę. Takie zabawy zachęcą malucha do próbowania nowych produktów.

Rozwój dziecka i naszych relacji
Dziecko w kuchni to nie tylko kłopoty – to przede wszystkim dobra zabawa! Pozwalaj dziecku na kreatywne gotowanie! Jeżeli chce Ci pomóc – nie odmawiaj – nawet jeśli wiąże się to z dodatkową godziną w kuchni. Takie chwile zacieśniają więzi ale też rozwijają umysł dziecka. Zadbaj jednak o odpowiednie akcesoria, wybierz takie, które nie zrobią dziecku krzywdy

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Forma formie nierówna


To, w jakiej formie pieczemy nasze ulubione ciasta, dania, zapiekanki ma bezpośredni...

Jak właściwie konserwować kuchenne deski?


Dobrze jest, gdy do dyspozycji mamy kilka różnych rodzajów desek o...

Dzbanki filtrujące wodę – zalety rozwiązania


Wiele osób, gdyby tak sięgnąć pamięcią do dziecięcych lat, słyszało od rodziców...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności