Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Aranżacje Kuchnia w stylu angielskim

ARANŻACJE


Kuchnia w stylu angielskim

Aranżacja kuchni w stylu angielskim to niewątpliwie połączenie elegancji i funkcjonalności. Przywołuje na myśl nieco sielankowy, wiejski klimat. Wymaga też przestrzegania kilku zasad, ale umiejętnie zestawione elementy w konsekwencji pozwolą na uzyskanie niepowtarzalnego wnętrza. To ciekawa propozycja dla tych, którzy dysponują nieco większą przestrzenią. Drewniane meble, przeszklone witrynki i jasne, dobrze oświetlone pomieszczenie to cechy charakterystyczne dla stylu angielskiej kuchni. Oprócz jasnych barw znajdziemy tu również naturalne materiały i drewno.

Na zdjęciu: Studio Vigo

Jak urządzić?

Aranżując kuchnię w stylu angielskim największą uwagę powinniśmy zwrócić przede wszystkim na delikatne barwy, które można zastosować zarówno na meblach, jak i podłodze czy ścianach. Dominująca gama kolorów to głównie ecru, wanilia, beż, ale też biel. Jeżeli pomieszczenie jest wystarczająco doświetlone, możemy pokusić się o wykonanie drewnianej, ale ciemniejszej podłogi, która dodatkowo podkreśli charakter całego wnętrza.

Kolejnym istotnym elementem aranżacji jest niewątpliwie charakter kuchennej zabudowy. Powinna tworzyć jedną, spójną formę. Ciąg wypełniony półkami, szafkami, szufladami to element konieczny przy takiej stylizacji. Na pierwszy rzut kuchenna zabudowa nasuwa na myśl skojarzenie pudełeczka z wieloma przegródkami, które skrywają wiele nieodkrytych skarbów. Na etapie planowania warto przemyśleć kwestię kuchennej wyspy i jadalni. Jeśli uda się połączyć te dwa elementy, wówczas mamy pewność, że cała aranżacja spełni nasze oczekiwania.

Centrum wielu kuchni to duży, rodzinny stół. Ten w kuchni angielskiej, podobnie jak większość znajdujących się tam przedmiotów, powinien być wykonany z naturalnych materiałów. Ciekawym rozwiązaniem będzie masywny, drewniany stół oczywiście z odpowiednio dobraną liczbą krzeseł, aby każdy czuł się komfortowo i wygodnie.

Często spotykane blaty kuchenne w tego rodzaju kuchniach wykonane są z produktów naturalnych, na przykład z drewna lub kamienia. Wykończenie strefy wokół kuchennego blatu i zlewu również wymaga uwzględnienia kilku charakterystycznych elementów. W kuchniach angielskich najczęściej spotyka się stylizowane krany z industrialnymi kurkami, które przypominają swym kształtem małe dźwignie lub kwiaty. Elementy florystyczne pojawiają się także na kuchennych kafelkach, również często jak wzory owocowe. Strefa pod zlewem zazwyczaj bywa zakryta przymarszczoną u góry zasłonką.

Sielankową stylizację podkreślą materiały dekoracyjne. W tym przypadku warto postawić na wszelkiego typu firanki i zazdrostki – koniecznie w kwiaty, kratę lub białe. Podobne motywy możemy wykorzystać na ozdobnych poduszkach/siedziskach na krzesła, serwetach, bieżnikach a nawet świeczkach.

Ciekawym uzupełnieniem aranżacji kuchni w stylu angielskim będzie wykorzystanie glinianych doniczek. Można je ustawić na wewnętrznym parapecie i oprócz funkcji ozdobnej będziemy mogli je wykorzystać, aby wyhodować własne zioła, dzięki którym zarówno kuchnia, jak i same przygotowywane w niej potrawy nabiorą niepowtarzalnego charakteru i smaku.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Bambus w kuchni


Dla osób ceniących ekologiczny styl życia, także i w kuchni znajdzie się kilka...

Barek kuchenny – rozwiązanie dla każdej kuchni?


Kuchnia to miejsce, w którym tętni życie, smaki mieszkają się z zapachami, a...

Centrum kuchni czyli jak wybrać odpowiedni stół?


Kuchnia to nie tylko miejsce, w którym przygotowuje się posiłki – kuchnia...