Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Aranżacje Biała kuchnia z drewnianym blatem

ARANŻACJE


Biała kuchnia z drewnianym blatem

Wszechobecna biel w kuchennej aranżacji to trend, który nie traci na popularności od kilku sezonów. Moda na lśniące meble nie przemija, ale w prosty sposób możemy zmieniać jej oblicze dobierając różnorodne elementy wykończenia. Elegancki i zarazem nowoczesny charakter – z pozoru zimnej kuchni, ociepli i nieco złagodzi zastosowanie naturalnego drewna, na przykład w postaci roboczego blatu.

Na zdjęciu: Studio Atom

Różne oblicza białej kuchni

Białą kuchnię – ze względu na uniwersalny charakter tej barwy – można śmiało urządzać na wiele różnych sposobów. Najczęściej mamy do czynienia z nowoczesną aranżacją, ale można spotkać także projekty białej kuchni w wydaniu tradycyjnym. Nowoczesny wygląd podkreślają geometryczne szafki z połyskującymi frontami zestawione ze szkłem, kamieniem czy metalem. To rozwiązanie dla osób ceniących minimalistyczny, niemalże surowy klimat. Zdecydowanie bardziej przytulny charakter białej kuchni nadadzą łagodniejsze elementy wykończenia. Dekoracyjne uchwyty, delikatnie zdobione fronty szafek, roślinne motywy na ceramicznych płytkach – to propozycje, które warto rozważyć, jeśli dążymy do uzyskania efektu ciepłego wnętrza. Tego typu kuchnie można urządzić na przykład na wzór kuchni w stylu prowansalskim.
 

Naturalne piękno

Jeśli chcemy zachować a nawet uwydatnić nowoczesny charakter kuchni skąpanej w nieskazitelnej bieli, rozważmy zakup drewnianego blatu. Kuchenne blaty wyprodukowane z drewna przyciągają wzrok i kuszą naturalnym pięknem. Najczęściej do ich produkcji wykorzystuje się twarde gatunki, jak na przykład: dąb, jesion czy buk. Niestety przed dokonaniem takie zakupu należy liczyć się ze sporym wydatkiem. Drewniane blaty są nie tylko jednorazową kosztowną inwestycją, ale wymagają także dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych i nakładu środków finansowych, aby utrzymać je w odpowiednim stanie. Również w trakcie wykonywania rozmaitych kuchennych czynności zwracajmy uwagę na to, że drewno jest wytrzymałe, ale jednak szybko może się zniszczyć, zwłaszcza jeśli nie będziemy o nie właściwie dbać. I tak na przykład krojąc pieczywo, warzywa czy owoce każdorazowo do tego celu używajmy również specjalnie przeznaczonej deski. Jeżeli pociągniemy ostrzem noża po drewnianym kuchennym blacie, pozostanie na nim ślad, który będzie trudny do usunięcia. W zależności od stopnia uszkodzenia może się zdarzyć i tak, że tego typu zarysowań nie będziemy już w stanie zlikwidować.

Drewniana alternatywa

Dla miłośników naturalnych powierzchni na szczęście istnieją bardzo praktyczne zamienniki. Drewnopodobne blaty pokryte laminatem są bardziej wytrzymałe na zarysowania, będą więc łatwiejsze w utrzymaniu. Płyty MDF są również zdecydowanie tańsze niż prawdziwe drewno i także mogą nam posłużyć wiele lat. Decydując się na blaty imitujące drewno zwracajmy uwagę nie tylko na ich walory estetyczne, ale przede wszystkim na jakość ich wykonania i wykończenia.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Ania

Piękna kuchnia :)

Zobacz również


Czerń w spółce z bielą


Chcąc olśnić odwiedzających Cię gości niebanalnym designem kuchni, a jednocześnie...

Szara kuchnia czyli alternatywa bieli


Kuchnia jest miejscem, w którym mamy 'wypoczywać'. Nie chodzi tutaj o...

Kawa z mlekiem czyli nieśmiertelne black&white w kuchni


Aranżacje kuchni, które charakteryzują się kolorystyczną oszczędnością, muszą...