Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchnia o wielu twarzach

Porady


Kuchnia o wielu twarzach

Urządzając kuchnię, dążymy do tego, by była jak najbardziej funkcjonalna i zapewniała komfort pracy. Tę ostatnią mają ułatwiać meble charakteryzujące się wielofunkcyjnością.

Na zdjęciu: Häfele

Znamy rozwiązanie

 

Zmniejszający się metraż mieszkań sprawia, że w projektach uwzględnia się większy salon kosztem mniejszej kuchni. To dziś najczęściej niewielki aneks, który ma służyć jedynie do przygotowania podstawowych posiłków. Brak czasu i tryb pracy sprawiają, że na gotowanie nie poświęca się tyle czasu co dawniej. By najlepiej wykorzystać niewielką przestrzeń w kuchni, warto postawić na blaty wysuwane z zabudowy. Nie zajmują dodatkowego miejsca, a „pojawiają" się tylko w razie konieczności. Mogą służyć jako poręczny stolik, przy którym wypije się kawę lub zje śniadanie, a nawet jako miejsce pracy. Z reguły są ukryte w szafkach i mogą przypominać szuflady. Inną opcją są blaty poruszające się po łuku, dzięki zastosowaniu okucia obrotowego, które także posłużą do zwiększenia przestrzeni roboczej.

 

Ukryte zalety kuchni

 

Blaty mogą posłużyć nie tylko do zwiększenia funkcjonalności kuchni, ale też jej estetyki. Pod linią wysuwnego blatu, można ukryć płytę indukcyjną, którą odsłania się tylko w razie konieczności. W blacie możliwa jest także instalacja dodatkowych kontaktów - używane sporadycznie, nie muszą „zdobić" całej ściany, ale wysuwać się i chować dzięki wciskanej w blat listwie z gniazdkami. Innym ciekawym rozwiązaniem, ułatwiającym korzystanie z kuchnie szczególnie dzieciom i osobom starszym, są opuszczane blaty, których wysokość można łatwo dopasować do użytkownika. Podobne rozwiązanie pozwalają połączyć modny dziś minimalizm formy z niewielką powierzchnią i maksymalną wygodą pomieszczenia.

 

Zalety zastosowanych rozwiązań:

  • Blat wysuwny

Więcej przestrzeni do pracy
Nie zajmuje dodatkowego miejsca
Pozwala ukryć płytę indukcyjną

  • Wysuwane kontakty

W użyciu tylko w razie konieczności
Ukryte w blacie nie psują estetyki ściany
Lekkie naciśnięcie listwy chowa i wysuwa kontakty

  • Opuszczany blat

Nie wymaga użycia dużej siły
Opuszcza się do wysokości użytkownika
Ułatwia korzystanie z kuchni dzieciom i osobom starszym

Komentarze


5.00/5 1 1
5
monia

mam stosunkowo niewielką kuchnię i zastosowanie wysuwanych blatów było strzalem w dziesiątke! dzięki temu udało mi się zaoszczędzić sporo wolnej przestrzeni, nie tracą nic na jej funkcjonalności.

Zobacz również


Kuchnia bez okna – jak ją urządzić?


W nowoczesnych zabudowach mieszkaniowych nie spotyka się raczej przypadków, kiedy...

Tapety HD na ścianę do kuchni - pomysły i inspiracje


Sposób wykończenia ścian w kuchni jest bardzo ważny, gdyż ma wpływ na...

Kącik do jedzenia w niewielkiej kuchni


Urządzanie małej, ale praktycznej i wygodnej kuchni jest nie lada wyzwaniem. Duże...