Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Urządzamy kuchnię – lepsza jasna, czy ciemna?

Porady


Urządzamy kuchnię – lepsza jasna, czy ciemna?

Już od kilku lat w naszych kuchniach królują jasne barwy i kolory. Tak się już przyjęło, że jasne barwy kojarzą nam się z nowoczesną kuchnią XXI wieku. Oczywiście najbardziej popularna jest biel i wszystkie jej odcienie. Biel jest również najbardziej uniwersalnym kolorem. Biały kolor stanowi idealne tło dla różnych barwnych dodatków. Dobrze prezentuje się sama, jak i w kombinacji z innym kolorem. Obstawiamy, że jeszcze dość długo pozostanie na topie. Biel najczęściej kojarzona jest z nowoczesnym i minimalistycznym wnętrzem, jednak wykorzystywana jest również w angielskich oraz romantycznych aranżacjach.

Na zdjęciu: Studio Mebli Eltop

Biel – czyli jasne oblicze kuchni

 

Biel to zdecydowanie nienaganna prezencja, która korzystnie wpływa na każde wnętrze. Optycznie je powiększa, dodaje przestrzeni, a także nadaje mu lekkości oraz niewinności. Białe pomieszczenia wydają się większe i czystsze, co jest ogromną zaletą, szczególnie w kuchni. Jeśli nie czujecie się zbyt dobrze w białych, surowych wnętrzach, to możecie zdecydować się na różne dodatki w intensywnych kolorach. W ten sposób ożywicie nieco kuchenne wnętrze. Biała kuchnia zawsze prezentuje się dobrze zarówno w sztucznym, jak i naturalnym świetle.

 

Czerń – czyli ciemne oblicze kuchni

 

Kontrastem dla bieli jest czerń. Również bardzo dobrze prezentuje się w kuchennym wnętrzu. Czerń jest bardzo efektowna. Nadaje kuchni elegancji, ale też trochę tajemniczości. Dzięki czerni możemy podkreślić zalety i ukryć wady pomieszczenia. Czerń sprawdzi się tylko w dużych pomieszczeniach. Jako kolor, szczególnie do kuchni, jest on dość problematyczny. Jeśli zdecydujemy się na czarną kuchnię, to musimy ją bardzo dobrze oświetlić, abyśmy mogli bez problemów przygotowywać posiłki. Czarne meble są prawdziwym hitem, a szczególnie te, w wysokim połysku.

 

Znajdź idealne rozwiązanie dla siebie

 

Jeśli nie możemy zdecydować się, czy lepiej będziemy się czuć w jasnej czy ciemnej kuchni, to zawsze możemy połączyć te oba warianty. Czarno-biała kuchnia to nowoczesne i oryginalne połączenie.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


3 sposoby na urządzenie kuchni w stylu wiktoriańskim


Dziś pod lupę weźmiemy styl, który wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Oczywiście...

Blat drewniany


Drewniane blaty przeżywają obecnie swój renesans i to nie tylko w kuchniach...

Każdego dnia zachwycają od nowa. Trwałe i piękne...


Kuchnia to bez wątpienia serce domu. To w niej toczy się życie rodzinne i towarzyskie....