Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Styl śródziemnomorski, czyli kuchnia w stylu...

Porady


Styl śródziemnomorski, czyli kuchnia w stylu Greckim

Jeszcze trochę i wakacje dobiegną końca. Jak zwykle – ciepłe dni mijają szybciej niż te chłodne i deszczowe. Na szczęście, możemy tak urządzić wnętrza naszego domu, aby cały czas przywoływać wspomnienia wakacji spędzonych w słonecznej Grecji. Jeżeli ta śródziemnomorska grecka estetyka Cię zauroczyła, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w takim właśnie stylu urządzić własną kuchnię!

Na zdjęciu: Studio Asan

Relaks, spokój, odpoczynek

Kuchnia w stylu Greckim kojarzy się ze spokojem, relaksem i radością. W tej kuchni się odpoczywa! Kuchnia jest oryginalna, czuć w niej powiew śródziemnomorskiego lekkiego wiatru, a wszechobecny błękit przypomina wiecznie niebieskie niebo. Kuchnia ta jest niezwykle ciepła i czuć w niej rodzinną atmosferę. Mimo oryginalnego wyglądu, ciepłego klimatu, kuchnia w stylu Greckim jest nadal dość rzadko spotykana w Polskich domach. Dlaczego?


Biel i błękit

W kuchni w stylu Greckim rządzą dwa kolory: biel i kobaltowy błękit. Połączenie tych barw od razu przenosi nas nad morze otoczone skalistymi brzegami... Ściany, tak jak i część mebli powinna być biała – blaty, wykończenia mebli i dodatki – w błękicie. Świetnie sprawdzą się liczne dodatki marynistyczne, ornamenty, jak i kolumny wyglądem przypominające antyczne budowle.


Stół – najważniejszy mebel w kuchni

Ważną rolę w kuchni Greckiej odgrywa stół – to tutaj cała rodzina zbiera się kilkakrotnie w ciągu dnia w porach posiłku. Powinien być duży, aby pomieścić wszystkich członków rodziny. W Grecji rodzina jest najważniejsza – to właśnie z rodziną spędza się wszystkie wolne chwile, które celebruje się właśnie w kuchni! Nie ma tu miejsca dla samotników – więzi między ludzkie przede wszystkim! Nad blatem obowiązkowo powinny się znaleźć ceramiczne płytki, które są nieodłącznym elementem kuchni Greków. Mile widziana jest również wyspa, która będzie miejscem wspólnego przygotowywania posiłków.


Świeże dodatki to podstawa

Cała kuchnia przyozdobiona jest suszonymi ziołami i warkoczami z papryki i czosnku. Obowiązkowe są również ozdobne buteleczki z oliwą oraz świeże oliwki przechowywane w pięknie zdobionych glinianych naczyniach. Kolejnym 'must have' są również figi – świeże lub suszone.


Nowoczesna kuchnia w stylu Greckim

Kuchnia w stylu Greckim to raczej kuchnia prosta, w lekko rustykalnym stylu, ale jeżeli marzysz o nowoczesnej kuchni w stylu śródziemnomorskim – to nic nie stoi na przeszkodzie! Wystarczy, że zachowasz biało-niebieską kolorystykę – nawet nowoczesne meble z laminatu (w takich barwach) wpiszą się w grecką estetykę!


Kuchnia w stylu Greckim – czyli wspomnienia z wakacji

Kuchnia w stylu Greckim może okazać się pięknym miejscem w Waszym domu, która będzie przypominać Wam o cudownych, beztroskich chwilach spędzonych w minione wakacje. Będzie kojarzyć Wam się z pięknymi plażami, ciepłym morzem i gorącym słońcem. W takiej biało-niebieskiej kuchni będziecie się czuć, jakbyście cały czas byli na wakacjach!

 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/backsplash-w-kuchni-przewodnik-po-panelach-3166.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/kuchnia-w-stylu-greckim-3252.html

Komentarze


5.00/5 2 2
5
iga.em

Fajna aranżacja :) ogromnie podoba mi się ten głęboki granat na frontach. Super!


5
gosia

Bardzo fajny klimat kuchni :) a ten granat nadaje wnętrzu jakiejś niesamowitej głębi. Super!

Zobacz również


Minimalizm kontrolowany


Jeśli lubisz porządek, proste formy iharmonijne wnętrza, styl minimalistyczny jest...

Loft kuchnia czyli jak w starej fabryce


Industrialny nurt od lat stanowi jeden z najbardziej popularnych stylów urządzania...

Jak optymalnie zagospodarować szafkę nad zlewozmywakiem?


Zagospodarowanie szafki pod zlewem nie jest zadaniem łatwym, ale z pewnością można...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności