Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Modne kuchnie 2020, czyli co teraz jest trendy?

Porady


Modne kuchnie 2020, czyli co teraz jest trendy?

Rok 2020 to rok nieco bardziej odważniejszych projektów kuchennych. Podczas gdy już nieco przyzwyczailiśmy się do białych kuchni o minimalistycznym stylu, które szczególnie przypadły nam do gustu, przyszła pora na zmiany. Jak kreują się wnętrzarskie trendy w kuchni i jak stworzyć kuchnię na miarę 2020 roku?

Na zdjęciu: Studio Mebli Kome

Kamienny trend w nowoczesnej aranżacji

 

Marmur już jakiś czas temu śmiało wszedł do naszych kuchni i wszystko wskazuje na to, że w kuchennych trendach pozostanie na dłużej. Jednak wykorzystanie kamienia o charakterystycznym wykończeniu w postaci żyłkowania nie będzie ograniczać się już tylko do blatów. Nowością 2020 roku są fronty kuchenne, których wygląd również będzie imitował naturalny kamień. Dla podkreślenia efektu, jaki przynosi nam dość chłodny w odbiorze kamień, wykorzystywane będą stalowe sprzęty AGD. Marmurowy blat jest nie tylko piękny i praktyczny, ale też świetnie sprawdzi się w mniejszej kuchni, którą rozjaśni, a więc stworzy złudzenie, że jest ona znacznie przestronniejsza, niż w rzeczywistości. Nie mniej jednak niepodważalnym trendem tego roku są mocne akcenty kolorystyczne w różnej postaci. Nawet w kuchniach, w których króluje biel, powinien pojawić się dodatek, który ją przełamie. Ciemniejsze mogą być fronty części kuchennej zabudowy, ale równie dobrze do modnej kuchni możemy po prostu wstawić krzesła w odważnym kolorze. A jakie barwy są obecnie w modzie?

 

Kuchnia w kolorze navy

 

Rok 2020 przyniósł nam powrót do mocnych akcentów kolorystycznych. Za kolor roku uznano Classic Blue i to on z pewnością niejednokrotnie będzie przewijał się przez kuchenne projekty. Podobnie zresztą, jak zbliżony do niego odcień granatu – navy blue. W kuchennych trendach 2020 pojawiły się również odcienie zieleni, w tym naturalna zieleń leśna i zieleń butelkowa. W kontraście do modnej w ubiegłej dekadzie bieli stanie teraz czerń czy antracyt. Jednak prawdziwym hitem okazały się ciepłe barwy. Projektanci coraz częściej w kuchniach znajdują miejsce na kolor żółty, pomarańczowy czy nawet czerwony. Usatysfakcjonowani będą również miłośnicy różu. Kolory te jednak nie będą dominowały w kuchennych aranżacjach, a jedynie pojawią się w ramach jednego bądź kilku elementów. Baza kuchni wciąż będzie miała stonowany charakter. Dlatego tym piękniej odznaczać będzie się na tym tle na przykład kolorowy okap kuchenny, zwracająca uwagę barwa frontów w części zabudowy czy chociażby odważne wykończenie ściany nad blatem. 2020 rok to – biorąc pod uwagę wystrój pomieszczeń kuchennych – z całą pewnością rok kontrastów. Jednak ciemne kolory łączone są nie tylko z bielą, beżami czy kremami, ale także z jasnymi odcieniami drewna. Bo drewno właśnie powróciło do naszych kuchni, ale w całkiem nowej odsłonie.


Kuchnia w barwach naturalnego drewna

 

W kuchni 2020, poza kamieniem, śmiało rozgościły się różne gatunki drewna, w tym między innymi jesion europejski czy orzech włoski. Co jednak ważne, drewno wykorzystywane jest tu zarówno przy tworzeniu kuchennych szafek, jak i dla stworzenia nieoczywistych połączeń dekoracyjnych. W kuchni może pojawić się na przykład w postaci wstawki w elementach wykonanych w głównej mierze z kamienia. Zaskoczeniem może być też wprowadzenie do kuchni takich materiałów, jak miedź czy mosiądz – i to nie tylko w postaci detali, ale także dla wykończenia większych powierzchni, jak na przykład frontów w kuchennej zabudowie. Do dekoracji nadal chętnie wykorzystywane są szkło i stal. Kuchnia w naturalnych barwach ma jednoznacznie zbliżać nas do przyrody, a drewno o naturalnym wykończeniu (olejowane lub woskowane – dla zachowania jego surowości) ma tworzyć wyjątkowy klimat i ocieplać wnętrze – zwłaszcza gdy występować będzie w zestawieniu z marmurem czy granitem. Nastój w modnej kuchni 2020 pomaga stworzyć również odpowiednio dobrane oświetlenie. Wybór światła o ciepłej barwie to wyjątkowo łatwy sposób na dodanie pomieszczeniu przytulności i osiągniecie eleganckiego, a jednocześnie urokliwego wnętrza.

Studio Eltop
Studio Eltop
Studio Kuchnie BB
Studio Kuchnie BB
Studio Lome
Studio Lome
Studio Mebelstyl
Studio Mebelstyl
Studio Olkam
Studio Olkam
Studio Vigo
Studio Vigo

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Stary kredens w nowej kuchni


Remont kuchni, czy zmiana mebli nie musi od razu wiązać się z dużymi kosztami....

Styl Hampton w kuchni


Na wzór letnich rezydencji bogaczy zrodził się popularny styl dekorowania pomieszczeń...

Otwarta kuchnia hit czy kit?


Od pewnego czasu niezwykle popularnym trendem wnętrzarskim jest połączenie kuchni z...