Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Classic Blue - kolor roku 2020 według Pantone

Porady


Classic Blue - kolor roku 2020 według Pantone

Początek każdego roku to czas na podsumowania, tworzenie nowych postanowień i planowanie zmian nie tylko w swoim życiu, ale i w codziennym otoczeniu. Jest to idealny moment na metamorfozy naszych wnętrz domowych. W efekcie nowy rok jest początkiem wyznaczania i kształtowania zmian w zakresie designu wnętrzarskiego. Także w tym roku czeka nas nowość w zakresie kolorystyki, którą wyznacza największy autorytet w tej dziedzinie, czyli Instytut Pantone. Kolorem roku ogłoszono classic blue. Sprawdź, jak można go zastosować w modnej kuchni.

Na zdjęciu: Studio Mebli Mono

Pantone – światowy autorytet w zakresie kolorów

 

Każdego roku specjaliści z Instytutu Pantone wybierają kolor, którego symbolika i odcień mają przewodzić szeroko pojętym trendom w designie. Silne inspiracje koloru roku według Pantone widoczne są w sztuce, modzie odzieżowej, kulturze i wreszcie w aranżacjach wnętrzarskich. W efekcie, także w naszych aranżacjach kuchennych pojawiać się będzie kolor roku 2020, którym został classic blue, czyli klasyczny odcień niebieski. Marka Pantone już od przeszło dwóch dekad wybiera przewodnie kolory mające inspirować świat designu. Amerykański Instytut Pantone na przestrzeni tych lat stał się światowym ekspertem w zakresie kolorów i jednostką badawczą barw. Wybór każdego koloru roku nie jest przypadkowy i zawsze odnosi się do aktualnej sytuacji kulturowej, społecznej, stylu życia lub kształtujących się trendów branżowych. W ubiegłym roku kolorem przewodnim był living coral, czyli jasny, pastelowy odcień koralowy, a w poprzednich latach butelkowa, soczysta zieleń oraz fiolet (ultraviolet). Eksperci instytutu śledzą trendy i tendencje w stylu życia współczesnych ludzi i w efekcie przewidują, jaki kolor będzie najmodniejszy w następnych miesiącach. Classic blue wybrany jako tegoroczna inspiracja doskonale sprawdza się we wnętrzach. Jego wpływy można już obserwować w propozycjach aranżacyjnych projektantów i dekoratorów wnętrz, w branży meblowej oraz dekoracyjnej. Dekoracje i dodatki w odcieniu classic blue zachwycają i sprawiają, że także kuchnie nabierają ponadczasowego wyrazu i niebywałej klasy.

 

Classic blue w modnej kuchni

 

Osoby ceniące trendy wnętrzarskie cechujące się uniwersalnym, ponadczasowym charakterem, z pewnością będą zachwycone tegorocznym wyborem Pantone. Kolor classic blue daje wyjątkowo szerokie możliwości w zakresie aranżacji wnętrz, gdyż idealnie może się komponować zarówno ze stylem nowoczesnym, jak i klasycznym lub eklektycznym. Klasyczny odcień niebieskiego sprawdzi się zarówno jako wykończenie fragmentu ściany między szafkami kuchennymi, jak i w postaci dekoracji i tekstyliów dopełniających aranżacje. Coraz chętniej stosowany jest ponadto jako kolor mebli kuchennych, w szczególności na frontach dolnej linii szafek. Jak odmienić kuchnię wykorzystując kolor roku 2020? Wystarczy wymienić zasłony na ciemno niebieskie, do tego dobrać ceramikę kuchenną w tym odcieniu, a także powiesić obrazy na ścianę lub ramki z fotografiami nawiązujące kolorystycznie do aktualnego wyboru Pantone. Aby odmienić estetyczny charakter wnętrz nie musimy ponosić zbyt dużych kosztów. Wymiana kilku dekoracji i tekstyliów zdziała cuda w zakresie estetyki. Ciekawym rozwiązaniem może być również przemalowanie frontów kuchennych lub zastosowanie tapety w odcieniu classic blue na ścianie między szafkami. Natomiast osoby planujące remont w swoich kuchniach mogą już teraz rozplanować swoją wymarzoną aranżację właśnie na bazie najmodniejszego obecnie koloru. Barwa ta bowiem idealnie łączy się zarówno z jasnymi, jak i ciemnymi kompozycjami kolorystycznymi. Ponadto classic blue w nowoczesnej kuchni warto zestawiać z modnymi obecnie materiałami takimi jak: metal malowany proszkowo na odcień czerni, złote i miedziane akcenty (baterie kuchenne, pojemniki itp.), marmur, drewno, fornir, szkło, cegła. Bowiem największą zaletą koloru classic blue jest to, że z łatwością można go łączyć z różnorodnymi barwami, materiałami wykończeniowymi, stylami i wzorami.

 

Dlaczego właśnie classic blue?

 

Tegoroczny wybór specjalistów Instytutu Pantone padł na elegancki kolor classic blue. Odcień ten perfekcyjnie wpisuje się w aktualne trendy wnętrzarskie i pozwala w ponadczasowy sposób urządzać wnętrza. Symbolizuje spokój, pewność siebie i potrzebę opierania swojej codzienności na trwałych fundamentach, mimo niepewnych czasów zdominowanych przez technologię. Według ekspertów Pantone klasyczny niebieski ma odzwierciedlać potrzebę łączenia tradycji z nowoczesnością, ale przede wszystkim ma wskazywać, że wkraczając w nową dekadę powinniśmy pamiętać także o przeszłości, ponadczasowych wartościach i tradycjach.

 

Leatrice Eiseman, executive director w Pantone Color Institute uzasadnia tegoroczny wybór tymi słowy: „Żyjemy w czasach, które wymagają zaufania i prawdy. Ten rodzaj trwałości i pewności odzwierciedla kolor roku 2020 PANTONE Classic Blue, solidny i niezawodny niebieski odcień, na którym można zawsze polegać”.

 

Studio Meble Wach
Studio Meble Wach
Studio Meble Wach
Studio Meble Wach
Studio Eltop
Studio Eltop
Studio Mono
Studio Mono
Studio Pro-M
Studio Pro-M
Studio Pro-M
Studio Pro-M

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Shabby Chic w kuchni


Marzysz o romantycznej, pełnej ciepła i kobiecego pierwiastka kuchni? Spróbuj...

Największe błędy podczas projektowania kuchni


Kuchnia może być równie piękna, jak i funkcjonalna. Wystarczy tylko, na etapie...

Szybki sposób na odnowienie Twojej kuchni


Jeżeli Twoja kuchnia powoli zaczyna Cię przytłaczać to znak, że czas na remont! Nie...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności