Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Sprzęt AGD w kuchni – w jakich kolorach?

Porady


Sprzęt AGD w kuchni – w jakich kolorach?

O estetyce wystroju Twojego pomieszczenia kuchennego a nawet i funkcjonalności wnętrza przesądza nie tylko rodzaj i wymiar mebli czy urządzeń AGD, jakie stanowią elementy aranżacyjne naszego lokum, ale także kolorystyka poszczególnych sprzętów.

Na zdjęciu: Studio Prestige

Śnieżna biel


W zakresie aranżowania wystroju kuchennego bardzo często projektanci doradzają postawić na biel. Styl opierający się na śnieżnych kolorystycznie podłogach, jasnych meblach oraz sprzętach ze świetlistymi, połyskującymi frontami jest bardzo dobrym rozwiązaniem zwłaszcza do pomieszczeń stosunkowo niewielkich, w których nie ma za dużej przestrzeni do zagospodarowania. Wówczas, poprzez wybór słonecznych odcieni elementów wyposażenia kuchennego pokój staje się optycznie dużo większy niż ma to miejsce w rzeczywistości. Jest to zatem skuteczny sposób na powiększenie wnętrza wizualnie. Co więcej, modnym wariantem jest także inwestycja w bardzo jasne kolorystycznie urządzenia AGD, bowiem z ich pomocą można stworzyć aranżacje na wzór industrialny, minimalistyczny, gdzie kuchnie są niesamowicie sterylne, schludne, niekiedy wręcz przypominające laboratorium. Oczywiście jednym taki typ urządzenia pomieszczeń kuchennych przypada do gustu, innym nie. Zarzuca się, że białe fronty czy wykończenia sprzętów AGD nie tylko sprawiają, że aranżowane lokum staje się mało przytulne, a dość formalne, ale także spore grono domowników skarży się, że z perspektywy czasu nie jest to praktyczne rozwiązanie. Takie urządzenia łatwiej zniszczyć. Zarysowania, pęknięcia czy zaplamienia są na nich dużo bardziej widoczne niż na ciemniejszych obudową maszynach. Co więcej, asortyment AGD w tonacjach białych niewątpliwie musimy znacznie częściej myć nić standardowe ciemne lodówki, piekarniki czy kuchenki, na których kurz, brud czy tłuszcz nie są aż tak rzucające się w oczy. Zwolennicy jednolitego kolorystycznie aranżu, jaki jest dzisiaj trendy, z pewnością docenią białe urządzenia AGD, ponieważ umożliwiają one stworzenie kompozycji, w której każdy pojedynczy element wtapia się w otoczenie.

 

Obowiązkowo przy jasnych podłogach


Kiedy podłoże pomieszczenia kuchennego wykańczamy w jasnych odcieniach kolorystycznych, elegancko zaprezentują się w takim wnętrzu również jasne sprzęty gospodarstwa domowego. Niekoniecznie w tej samej tonacji barwnej muszą być natomiast utrzymane elementy meblowe. W zasadzie bardzo często przy białym wykończeniu urządzeń AGD a także białych podłogach stosuje się zasadę kontrastu. Wówczas asortyment meblowy jest raczej ciemny. Świetny efekt wizualny daje połączenie klasycznej bieli z kruczą czernią. Kuchnia tak urządzona będzie z pewnością bardzo stylowa, nowoczesna, elegancka i jednocześnie praktyczna. Co więcej, do takich tradycyjnych rozwiązań jak mix kolorystyczny bieli plus czerni dość łatwo dostosować dodatki uzupełniające wystrój. Wystarczy skoncentrować się w tym celu na akcesoriach uniwersalnych, jakich jest w sklepach cała masa.

 

Na ciemno


Kiedy przychodzi moment wyboru sprzętów AGD, przyszli lokatorzy często od razu są zdania, że wszelkie maszyny mające znaleźć się w kuchni powinny mieć czarną obudowę. Padają wtedy trafne argumenty, że wnętrze w ten sposób urządzone jest gustowne, na topie i przy tym jednocześnie praktyczne w swym „design\". Niemniej jednak ciemne fronty elementów AGD są w niektórych aspektach dość kłopotliwe. Otóż wybierając przykładowo modele lakierowane, błyszczące i połyskliwe problematyczne jest ich utrzymanie w należytym porządku. Wystarczy, że parę razy otworzymy lodówkę czy skorzystamy z kuchenki, a od razu pozostaną po nas wyraźnie widoczne na sprzętach ślady. Odbite palce, smugi, plamy i zacieki – to standard przy tego typu asortymencie AGD. Warto zatem poważnie zastanowić się czy aby na pewno estetyka jest w tym przypadku dla nas istotniejsza niż komfort użytkowania. Alternatywą, a w zasadzie swego rodzaju złotym środkiem, dla tych, którzy z jednej strony cenią własną wygodę i nie chcą non stop biegać po kuchni ze szmatką, a z drugiej pragną mieć wnętrze ekskluzywnie urządzone są czarne, ale matowe sprzęty AGD. Na nich z pewnością zabrudzenia będą dużo mniej rzucające się w oczy.

 

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Ergonomia w kuchni, czyli podział pomieszczenia na strefy...


Idealna kuchnia to kuchnia praktyczna, funkcjonalna, odznaczająca się ergonomią....

Wykładzina sposobem na podłogę w kuchni


Być może dla niektórych wyda się to trochę dziwne, ale jakiś czas temu na...

Modne kuchnie, czyli styl ponadczasowy


Jak stworzyć ponadczasową kuchnię, która będzie elegancka, a jej wystrój...