Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kilka tworzyw w jednym wnętrzu

Porady


Kilka tworzyw w jednym wnętrzu

Na przestrzeni czasu konsumenci rynku meblarskiego stali się coraz bardziej wybredni. Domownicy, planujący wprowadzenie się do świeżo wybudowanego domu czy nowego gniazdka, skrupulatnie wybierają materiały wykończeniowe poszczególnych wnętrz domowego zacisza, jak również zestawy meblowe i akcesoria mające uzupełniać wystrój danych pokojów. Takie zjawisko wynika przede wszystkim z faktu, że obecnie zdecydowanie jest z czego wybierać. Bogaty wachlarz możliwości pozwala na naprawdę kreatywne aranżowanie wnętrz mieszkalnych. Wyrazem tego okazują się chociażby przeróżne opcje wykończenia pomieszczeń kuchennych.

Na zdjęciu: Studio Kuc

Wbrew pozorom


Paręnaście lat temu nie było w ogóle brane pod uwagę, aby urządzając kuchnię móc myśleć o „wizualnym szaleństwie". Akurat to pomieszczenie domowe miało być funkcjonalne i praktyczne. Dlatego też mało kto decydował się na pomysłowe stylizacje kuchenne. Dziś, kiedy urządzenie wnętrza ma nie tylko służyć na co dzień w wygodnym funkcjonowaniu, ale również cieszyć oko podejście do kwestii wystroju jest już całkiem inne. Domownicy starają się stworzyć ze swej kuchni miejsce zarówno komfortowe i ergonomiczne, jak i bardzo gustowne. W związku z tym, modne stało się zastosowanie w sferze aranżacji kilku faktur. Kiedyś wydałoby się, że to niedopuszczalne, by łączyć ze sobą przykładowo drewno, stal i mozaikę. Teraz to świetny sposób na urządzenie pomieszczenia z pomysłem oraz bardzo stylowo.

 

Przemyślana wizja

 

Nim zaczniesz wystrajać kuchnię, korzystając z rozmaitych tworzyw wykończeniowych dostępnych na rynku, warto abyś stworzył konkretny projekt, w oparciu o który będziesz komponował poszczególne składniki aranżacji. Nie możesz decydować się na „misz-masz", bo zamiast efektu wyszukanej stylizacji, wykreujesz wnętrze kiczowate i nieprzemyślane. A zatem po kolei – jeżeli Twoja kuchnia jest zbyt ciemna, powinieneś zastosować elementy wykończeniowe, które będą odbijały światło. Doskonałe będą w tym przypadku stalowe meble czy sprzęty AGD, które rozjaśnią wnętrze. Rewelacyjnie funkcję tę spełnią również mozaikowe kafelki czy płytki. By stworzyć ciepły klimat przytulnego pomieszczenia, zainwestuj też w halogeny, jakie mogą być montowane w szafkach górnych czy w okapie bądź nawet na ścianie. Przywiązanie do tradycji oddasz natomiast wzbogacając swą kuchnię w drewniany asortyment. Szlachetne tworzywo, ekologiczne i wyjątkowo estetyczne pozwoli Ci na aranżację ponadczasową, która zawsze będzie modna i nigdy nie odejdzie do przysłowiowego lamusa.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak odnowić kuchnię?


Zdarza ci się patrzeć na swoją kuchnię i myśleć, że najwyższy czas, by coś w niej...

Kuchnia na wysoki połysk


Nowoczesna kuchnia z zabudową lakierowaną na wysoki połysk nadal cieszy się sporą...

Kuchnia plus salon – zgrany duet


Połączenie pomieszczenia roboczego w postaci kuchni z salonem, który stanowi...