Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Aranżacje Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

ARANŻACJE


Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

Zasady funkcjonalnego minimalizmu przyświecają wielu projektantom wnętrz. Każdy z nas może samodzielnie urządzić wnętrze wygodne i praktyczne, ale zarazem też skromne. Przestronne i piękne w swej prostocie kuchnie w stylu skandynawskim to jeden z najpopularniejszych obecnie trendów.

Na zdjęciu: Studio Vigo

Dominująca kolorystyka

Wnętrza w stylu skandynawskim urzekają świeżością i swego rodzaju aranżacyjną czystością. Skandynawski design oddaje szczególny stosunek do natury. Dominują tu jasne, pastelowe kolory. Ściany często malowane są ekologicznymi farbami. Jednolite i gładkie powierzchnie również w dużym stopniu wpływają na optyczne powiększenie dostępnej przestrzeni, odbijając duże ilości dochodzącego z zewnątrz naturalnego światła. Obok nieskazitelnej bieli jednym z podstawowych kolorów jest także szary. Chłód bieli przełamują kolorowe akcenty: żółty, zielony, niebieski a nawet wrzosowy. Mocna klasyczna czerń również znajdzie tu dla siebie miejsce. Takich kolorowych akcentów w skandynawskiej kuchni powinno być jednak niewiele. Zdecydujmy się raczej na zioła w pięknych doniczkach ustawione na wewnętrznym parapecie, bukiet świeżych kwiatów i naczynia w pastelowych odcieniach. Takie detale w zupełności wystarczą, aby nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Naturalne materiały

W kuchniach aranżowanych zgodnie z zasadami stylu skandynawskiego znajdziemy głównie naturalne materiały wykończeniowe. Będzie to drewno, kamień, ceramika i szkło, ale także bawełna, wełna lub len. Konsekwentnie dobrane elementy dekoracyjne dodadzą uroku, jednocześnie nie zaburzając całej koncepcji a wnętrze nie straci na walorach użytkowych. Brak przepychu dotyczy także drewnianych mebli. Stawia się głównie na praktyczne rozwiązania, jak w całej aranżacji. Fronty powinny być gładkie, bez zbędnych ozdobników a blaty jasne, zazwyczaj białe. Czasami pozostawia się je w odcieniu naturalnego drewna. Dzięki tym kilku prostym zabiegom zyskujemy przytulne wnętrze inspirujące do wielu ciekawych kulinarnych odkryć. Skandynawski design zyskuje coraz większą popularność – minimalizm, ekologia, przestrzeń to cechy, które przyciągają i urzekają odbiorców. Delikatne dodatki przełamują pozorny chłód nieskazitelnie białej kuchni i wywołują tak pożądany efekt przytulnego miejsca.

Komentarze


3.00/5 1 1
3

Piękna kuchnia, marzenie Kogo mozna pytac o koszty takiej zabudowy?

Zobacz również


Monochromatyczne odcienie w kuchni


Nawet niewielkie pomieszczenie kuchenne da się w niebanalny sposób zaaranżować....

Odrobina Skandynawii w kuchennych czterech kątach


Doceniasz funkcjonalność w urządzeniu wnętrz? Troszczysz się o otaczającą Cię...

Nowoczesna kuchnia z salonem – jak ją urządzić?


Nowoczesne kuchnie z salonem zachwycają stylowym designem i funkcjonalnością. Od lat...