Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Aranżacje Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

ARANŻACJE


Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

Zasady funkcjonalnego minimalizmu przyświecają wielu projektantom wnętrz. Każdy z nas może samodzielnie urządzić wnętrze wygodne i praktyczne, ale zarazem też skromne. Przestronne i piękne w swej prostocie kuchnie w stylu skandynawskim to jeden z najpopularniejszych obecnie trendów.

Na zdjęciu: Studio Vigo

Dominująca kolorystyka

Wnętrza w stylu skandynawskim urzekają świeżością i swego rodzaju aranżacyjną czystością. Skandynawski design oddaje szczególny stosunek do natury. Dominują tu jasne, pastelowe kolory. Ściany często malowane są ekologicznymi farbami. Jednolite i gładkie powierzchnie również w dużym stopniu wpływają na optyczne powiększenie dostępnej przestrzeni, odbijając duże ilości dochodzącego z zewnątrz naturalnego światła. Obok nieskazitelnej bieli jednym z podstawowych kolorów jest także szary. Chłód bieli przełamują kolorowe akcenty: żółty, zielony, niebieski a nawet wrzosowy. Mocna klasyczna czerń również znajdzie tu dla siebie miejsce. Takich kolorowych akcentów w skandynawskiej kuchni powinno być jednak niewiele. Zdecydujmy się raczej na zioła w pięknych doniczkach ustawione na wewnętrznym parapecie, bukiet świeżych kwiatów i naczynia w pastelowych odcieniach. Takie detale w zupełności wystarczą, aby nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Naturalne materiały

W kuchniach aranżowanych zgodnie z zasadami stylu skandynawskiego znajdziemy głównie naturalne materiały wykończeniowe. Będzie to drewno, kamień, ceramika i szkło, ale także bawełna, wełna lub len. Konsekwentnie dobrane elementy dekoracyjne dodadzą uroku, jednocześnie nie zaburzając całej koncepcji a wnętrze nie straci na walorach użytkowych. Brak przepychu dotyczy także drewnianych mebli. Stawia się głównie na praktyczne rozwiązania, jak w całej aranżacji. Fronty powinny być gładkie, bez zbędnych ozdobników a blaty jasne, zazwyczaj białe. Czasami pozostawia się je w odcieniu naturalnego drewna. Dzięki tym kilku prostym zabiegom zyskujemy przytulne wnętrze inspirujące do wielu ciekawych kulinarnych odkryć. Skandynawski design zyskuje coraz większą popularność – minimalizm, ekologia, przestrzeń to cechy, które przyciągają i urzekają odbiorców. Delikatne dodatki przełamują pozorny chłód nieskazitelnie białej kuchni i wywołują tak pożądany efekt przytulnego miejsca.

Komentarze


3.00/5 1 1
3

Piękna kuchnia, marzenie Kogo mozna pytac o koszty takiej zabudowy?

Zobacz również


Solidna podstawa czyli kuchenna podłoga


Wydawać by się mogło, że podłoga, szczególnie w kuchni, pełni marginesową rolę. W...

Wybierz idealną zabudowę do Twojej kuchni


Urządzając kuchnię stoimy przed kilkoma, dość trudnymi decyzjami. Musimy wybrać...

Zazdrostki do kuchni


Stworzenie efektownej aranżacji okiennej może stanowić nie lada wyzwanie. Warto bowiem...