Max Kuchnie | Meble Kuchenne i Wyposażenie AGD
Max Kuchnie | Meble Kuchenne i Wyposażenie AGD
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Sprzęt agd Zlewozmywak Stalowy zlew – jakie rodzaje?

Zlewozmywak


Stalowy zlew – jakie rodzaje?

Biorąc pod uwagę różnorodności, jakie na chwilę obecną występują na rynku szeroko rozumianego wyposażenia AGD, wyróżnić można między innymi szereg propozycji w zakresie współczesnych modeli zlewozmywaków. Za najsolidniejsze uznaje się m.in. zlewy wykonane ze stali. W obrębie tego tworzywa da się jednakże wyróżnić kilka podstawowych rodzajów. O tym i wiążących się z nimi właściwościach dowiesz się więcej w naszym artykule.

Na zdjęciu: Franke

Stal, ale jaka?

 

Zlewy zrobione ze stali mogą mieć przeróżne wykończenie oraz być zróżnicowane pod względem ich trwałości. Nie da się także ukryć, że to wszystko przekłada się przede wszystkim na koszty, które są bardziej lub mniej wygórowane a w konsekwencji na długość użytkowania konkretnych wariantów sprzętów. Generalnie stal stali nierówna, więc sam fakt, iż zlewozmywak, na jaki się zapatrujemy jest zrobiony właśnie z tego materiału nic nie oznacza. Musimy wejść w szczegóły i dowiedzieć się na temat zastosowanego w konstrukcji zlewu tworzywa nieco więcej. W największym skrócie rzecz ujmując, mamy do wyboru zlewozmywaki ze stali polerowanej, satynowej oraz matowej. Są one bardzo eleganckie, wytrzymałe, ale aby służyły należycie powinny być pielęgnowane z wykorzystaniem wyłącznie przeznaczonych do tego celu środków czyszczących.

 

Stal z mikroteksturą – co to takiego?

 

Na rynku występują wysokiej klasy zlewozmywaki wykonane ze stali szlachetnej, których powierzchnię stanowi mikrotekstura. W praktyce tworzywo to to nic innego jak innowacyjnego wersja stali pozwalającej na łatwe doprowadzenie zlewozmywaka do czystości. Jest to nowoczesna struktura, która zapobiega w dużym stopniu osadzaniu się na zlewie brudów, zanieczyszczeń a nawet kamienia. Wszystko dlatego, że lejąca się woda nie pozostaje na powierzchni sprzętu, ale spływa i nie zatrzymuje się, stąd nie mają jak tworzyć się nieestetyczne zacieki. Takie modele opisywanych akcesoriów kuchennych są eleganckie, szykowne i prezentują się idealnie w designach nowoczesnych. Do wyboru jest spora gama kolorystyczna oraz wielorakie wzory.

 

Mieszanka materiałów

 

Solidne zlewozmywaki proponowane przez producentów coraz częściej stanowią kombinację kilku wartościowych składników w tym wspomnianej stali szlachetnej oraz dodatków w postaci niklu czy chromu. Poprzez użycie w procesie wytwórstwa pierwszego z wyżej wspomnianych metali możemy uniknąć problemów z zarysowaniami czy pęknięciami. Zlew będzie łatwo czyszczony, bez konieczności szorowania. Nikiel jest też materiałem bardzo odpornym na wysokie temperatury, więc nawet wrzątek wylany z czajnika nie doprowadzi do plam czy uszkodzeń. Zlewozmywak z nawet niewielkiej ilości opisywanego tworzywa nie będzie podatny na ścieranie a wszystko dlatego że nikiel jest niesamowicie elastyczny ale jednocześnie niewrażliwy na urazy mechaniczne. Z kolei drugi z często występujących wraz z stalą metali, tj. chrom, pozwala na zapobieganie rdzewieniu.

Komentarze


4.00/5 1 1
4
Ela

W swojej kuchni mam taki stalowy zlew. Szczerze wygląda imponująco, ale wymaga specjalnej pielęgnacji. Warto wyrobić w sobie nawyk, by po skorzystaniu ze zlewu wycierać go zawsze do sucha. Wtedy zawsze prezentuje się doskonale! Pozdrawiam Ela :)

Zobacz również


Granitowy zlewozmywak w kuchni


Aranż pomieszczenia kuchennego powinien opierać się na zręcznym zestawieniu...

Białe zlewy – uniwersalne rozwiązanie do każdej kuchni


Kuchnia w jasnych kolorach jest nie tylko piękna, ale i praktyczna. Podobnie zresztą jak...

Zlew ceramiczny czy stalowy?


W dobie wszechobecnych zmywarek może się to wydawać dziwne, ale mimo wszystko wygodny...