Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Sprzęt agd / Zlewozmywak / Młynki koloidalne

Zlewozmywak

Młynki koloidalne

Ulubione0

Jeżeli nie mieszkamy w domu lub segregując śmieci nie mamy też możliwości na założenie kompostownika, ilość kuchennych odpadów, zwłaszcza tych organicznych, często bywa uciążliwa. Jest jednak sposób na to, by znacznie ograniczyć ich ilość. Wystarczy w odpływie zlewu zamontować młynek koloidalny. Co to takiego i jakie są zasady jego działania?

Do czego służą młynki koloidalne?

 

Młynki koloidalne to tak zwane rozdrabniacze zlewozmywakowe. Ich głównym zadaniem jest zmielenie wytwarzanych w kuchni odpadków organicznych. Mogą to być na przykład obierki z owoców i warzyw lub nawet resztki jedzenia. Takie młynkisSą rozpowszechnione głównie w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, jak też w większości gospodarstw domowych w Europie Zachodniej. Obecnie w naszym kraju powoli zdobywa popularność jako jeden z elementów wyposażenia nowoczesnej kuchni.

 

Ich masowe użytkowanie wzbudza również sporo kontrowersji z uwagi na to, że odpadki bezpośrednio po zmieleniu trafiają do kanalizacji i mogą stanowić czynnik wpływający na zwiększenie populacji gryzoni, powodując tym samym wzrost zagrożenia epidemiologicznego.

 

Jak działają rozdrabniacze zlewozmywakowe?

 

Zasada działania takiego młynka jest prosta. Otóż jego głównym celem jest usprawnienie procesu usuwania odpadków żywnościowych powstających w gospodarstwie domowym. Zmywając naczynia po obiedzie czy przygotowując rozmaite potrawy, do rur trafiają również odpadki. Często zdarza się, że gromadzące się w odpływie kawałki a nawet kostki w konsekwencji doprowadzają do zatkania przepływu. Efektem tego bywa również wydobywający się nieprzyjemny dla otoczenia zapach. Zamontowanie młynka koloidalnego daje możliwość na znaczne zmniejszenie szansy zaistnienia takich sytuacji, bowiem zmieleniu ulega nawet ponad 90% odpadków pochodzenia organicznego.

 

Komora rozdrabniacza, jak i pozostałe elementy mielące wytwarzane są ze stali nierdzewnej. Sam młynek ukryty jest w specjalnie skonstruowanej obudowie, która nie tylko zwiększa bezpieczeństwo jego pracy, ale również daje nam gwarancję wyciszenia niechcianych dźwięków.

 

Jak są montowane?

 

Tego typu młynki montuje się pod zlewem. W tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń, ponieważ rozdrabniacze z zasady pasują do zlewozmywaków z otworem w tak zwanym standardzie europejskim (średnica otworu 90 mm). Ich waga jest tak dostosowana, by można było je zamontować pod każdym modelem. Sam montaż również nie powinien nastręczać wielu trudności. Do urządzeń producenci dołączają szczegółową instrukcję opisującą po kolei każdy krok. Dla ułatwienia niektóre firmy dla swoich klientów mają także przygotowane krótkie filmiki instruktażowe.
Jakie są korzyści z użytkowania?

 

Jak wcześniej wspominano, młynki koloidalne niewątpliwie wpływają na zmniejszenie ilości odpadków organicznych. Dzięki temu w znaczny sposób ograniczamy również wytwarzanie tak zwanych „mokrych śmieci", które są przyczyną zachodzących już w workach i koszach procesów gnilnych.

Zobacz również

Stal kontra granit. Jaki zlewozmywak wybrać?

Stal kontra granit. Jaki zlewozmywak wybrać?

Niełatwa decyzja Najczęściej na rynku można spotkać dwa typy zlewozmywaków: kamienne i...

Zlewozmywaki z ociekaczem – dla kogo?

Zlewozmywaki z ociekaczem – dla kogo?

Wygodne rozwiązanie Kuchnię powinniśmy tak rozplanować, aby zlewozmywak znalazł się w...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena