Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Konglomerat i kompozyty – materiały...

Porady


Konglomerat i kompozyty – materiały wykończeniowe do kuchni

Kuchnia to serce każdego domu, dlatego też istotne jest, aby to wnętrze urządzić jak najbardziej stylowo. Sfera wizualna opisywanego pomieszczenia stanowi nic innego jak wizytówkę dobrego gospodarza, stąd warto przykładać wagę nawet do drobnych elementów składających się na wystrój lokum kuchennego. Szczególnie duży efekt może zrobić stosownie dobrany materiał wykańczający, którym ozdobimy ściany.

Na zdjęciu: Studio Vente

Konglomerat kamienny


Spośród szeregu rozlicznych rodzajów tworzyw, jakie występują na chwilę obecną w sklepach z asortymentem budowlanym, wyróżnić należy między innymi konglomerat kamienny. W skład tego materiału wchodzi kilka cennych minerałów takich jak przede wszystkim kwarc oraz granit. Nie jest przypadkowe, że akurat one tworzą charakteryzowany surowiec. Otóż składniki wyżej wspomniane nadają konglomeratowi bardzo dużej trwałości. Jest to tworzywo wyjątkowo twarde, solidne i niepodatne na uszkodzenia. Poza tym, jest dość wytrzymałe na działanie rozmaitych czynników zewnętrznych w tym wodę czy detergenty. Nie straszne mu wysoka temperatura oraz tłuszcz. Ponadto materiał tego rodzaju jest nierzadko wzbogacany o pigmenty, co sprawia, że tworzywo może występować w rozmaitych odcieniach kolorystycznych. Na rynku dostępne są również takie warianty konglomeratu kamiennego, które są niemal identyczne jak marmur czy granit.

 

Kompozyty

 

Alternatywą dla tych, którzy w aranżacji pomieszczenia kuchennego nie chcą zastosować konglomeratu okazują się kompozyty. To także swoista mieszanka kilku składników. Tworzywo uzyskuje się poprzez połączenie naturalnych minerałów, pigmentu oraz akrylu. Pieczołowicie przeprowadzony proces wytwórczy sprawia, że uzyskany materiał jest wyjątkowo estetyczny a do tego przyjemny w dotyku. Jego struktura jest gładka i równa. Ponadto kompozyty są też materiałem ciepłym, więc swobodnie można je wybierać na ściany kuchenne. Co więcej, jest to surowiec niewrażliwy na agresywne detergenty pełne właściwości żrących. Niestety minusem kompozytów jest ich dość wysoka cena. Mimo sporych kosztów, jakie konsument musi ponieść, by zaopatrzyć się w opisywany materiał, naprawdę warto. To surowiec odznaczający się wysoką jakością i niesamowitą trwałością. Poza tym, da się go dowolnie łączyć z innymi materiałami i w wybrany sposób kształtować. Bez problemów z kompozytów usuwane są też powstałe w trakcie użytkowania rysy czy uszczerbki. Nawet zadrapania oraz ubytki nie odbijają się na jakości i stylowości tworzywa.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia łatwa do utrzymania w czystości


Kuchnia jest wnętrzem, w którym łatwo o zabrudzenia i tłuste osady pojawiające...

Duotone - modny trend w Twojej kuchni


Trendy kuchenne ulegają nieustannym transformacjom. Każdy nadchodzący rok przynosi...

Blat w kuchni – z czego powinien być wykonany?


Nie ma mowy o komfortowym i praktycznym urządzeniu pomieszczenia kuchennego bez...