Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Aranżacje Aranżacja kuchni – praktyka czy estetyka?

ARANŻACJE


Aranżacja kuchni – praktyka czy estetyka?

Mając wybrać określony styl aranżacji wnętrza kuchennego, nierzadko zdarza się, że przyszli lokatorzy stają przed trudnym dylematem – postawić na sferę wizualną i starać się za wszelką cenę urządzić to pomieszczenie z klasą i szykiem czy może wręcz odwrotnie – skoncentrować się na wykreowaniu tego lokum na praktyczne oraz funkcjonalne. Zamiast borykać się z podjęciem decyzji, co jest istotniejsze – elegancki design czy użyteczność zastosowania, skup swą uwagę na tym, aby oba te czynniki umiejętnie ze sobą połączyć.

Na zdjęciu: Studio PINIO

Jedno nie przeszkadza drugiemu

 

Estetyka i niebanalność wystroju, w dobie XXI stulecia i tak szerokiego zakresu przeróżnych koncepcji, nurtów stylistycznych i wachlarzu oferowanych na rynku elementów meblowych oraz akcesoriów, jak najbardziej idą w parze z funkcjonalnością. Obecnie dominuje trend na prostotę, przez którą rozumie się swego rodzaju minimalizm w konstrukcji oraz ilości części wyposażenia wstawianych do wnętrza kuchennego. Kompletnie nie jest już na topie tworzenie aranżacji opierających się na przepychu. Za dużo przedmiotów nagromadzonych w jednym pomieszczeniu to wyraz braku gustu. Nie chodzi o to, aby pokój był zagracony, ale kunsztownie urządzony, schludnie wykończony i przy okazji przestronny. Przestronność z kolei jest równoznaczna z praktycznością codziennego użycia. Doskonałym tego potwierdzeniem są chociażby bardzo rozlegle rozpowszechnione wśród konsumentów zestawy innowacyjnych mebli do zabudowy. Są one niesamowicie trwałe, wytrzymałe i solidne, nie zajmują za dużo miejsca a jednocześnie są nieskomplikowane konstrukcją i co za tym idzie eleganckie. Podkreślają urok każdej kuchni i nawet z niewielkiego wnętrza pozwalają stworzyć prawdziwie luksusowe i estetyczne pomieszczenie, którym śmiało można się pochwalić.

 

Wizja podstawą

 

Fakt, że nasza kuchnia jest zarówno kompleksowo wyposażona, jak również wyróżnia się swą niepowtarzalnością wizualną jest w dużym stopniu uzależniony od tego, na jaki rodzaj akcesoriów uzupełniających wystrój wnętrza ostatecznie się skusimy. Warto dokładnie zaplanować koncepcję aranżacji, jaką będziemy chcieli odtworzyć w naszym kuchennym zaciszu. Nie kupujmy zupełnie przypadkowych elementów meblowych czy dodatków, które niekoniecznie pasują do stylu oraz formy, jakie postanowiliśmy nadać pomieszczeniu. Starajmy się wymyślić wizję, którą następnie wcielimy w życie. Dobrze jest mieć gotowy plan, aby szybko i sprawnie móc podobierać w sklepach to, co jest nam niezbędne do wymodelowania kuchni zgodnie z naszą ideą. Zgrana całość pozwala na to, aby stworzyć wnętrze kuchenne, które będzie niestandardowe swym wyglądem i zarazem ergonomiczne.

 

Nie boj się udogodnień

 

Konsument ma możliwość przebierania w rozmaitościach propozycji prezentowanych przez salony meblowe oraz biura projektowe i sklepy budowlane. Istnieje szereg wielorakich nowoczesnych rozwiązań, które w znaczącym stopniu ułatwiają codzienne funkcjonowanie, ale także dają sposobność ukrycia elementów nieeleganckich i stworzenia z kuchni prawdziwie reprezentacyjnego wnętrza. Jeszcze jakiś czas temu problemem natury estetycznej były pałętające się po kuchni kable sprzętów elektrycznych. Teraz nie ma żadnego kłopotu z tym, aby zręcznie schować przewody lodówki czy kuchenki, bowiem w tym celu opracowane zostały pionierskie komplety urządzeń do zabudowy. Równie dobrze możemy zrezygnować z klasycznego stołu, zamieniając ten element na znacznie ciekawszą i ładniejszą wizualnie wyspę będącą połączeniem praktyki z szykiem. W miejsce dawniej obowiązkowych w kuchni krzeseł, warto pomyśleć o oryginalnych stylem hokerach. Zamiast zapychania każdej wolnej powierzchni starodawnymi komodami wolnostojącymi, lepiej wyposażyć się w funkcjonalne szafki cargo. Znakomitym wariantem będzie też nowoczesna szafka space corner a więc mebel narożny, który pozwoli na dokładne wykorzystanie każdej części urządzanej kuchni, nawet tej z pozoru zupełnie niepraktycznej.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Aliiiina

Również jestem zdania, że nie ma potrzeby wyboru jednego z tych aspektów. Współcześnie dostępnych jest tyle różnych rozwiązań, że z łatwością można połączyć funkcjonalność ze stylem. Kwestia leży tylko w dobrze przemyślanym projekcie.

Zobacz również


Podstawowe zasady pielęgnacyjne – bateria i zlewozmywak w...


Nie da się ukryć, że kuchnia należy do najczęściej używanych pomieszczeń w całym...

Elegancka kuchnia w odcieniach szarości


Nowoczesna a zarazem szlachetna – taka jest kuchnia urządzona w szarej tonacji....

Czysta woda zdrowia doda!


Człowiek w większości składa się z wody. Nic więc dziwnego, że potrzebuje jej do...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności