Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Czy warto kupić mikser stacjonarny?

Porady


Czy warto kupić mikser stacjonarny?

Kuchnia jest miejscem, w którym znajduje się najwięcej sprzętów AGD. Pomagają nam w pieczeniu, gotowaniu, a nawet zmywaniu. Dzięki nim, wszystkie kuchenne obowiązki przebiegają szybciej i 'łagodniej'. Nasze babcie musiały wszystko robić ręcznie – począwszy od gotowania, przez pieczenie na zmywaniu kończąc. Dziś mamy o wiele łatwiej, a przygotowanie ciasta nie trwa pół dnia. Wystarczy zaopatrzyć się w mikser stacjonarny, a on ubije, wymiesza i prawie wszystko zrobi za nas.

Na zdjęciu: Smeg

Lepsza wersja miksera

Mikser stacjonarny – inaczej stojący, jest urządzeniem zbudowanym z podstawy, do której podłączony jest korpus z różnymi końcówkami. Działa on na innej zasadzie, niż mikser ręczny. Nie trzeba 'nadzorować' pracy urządzenia – stacją roboczą jest misa wraz z podstawą. Mikser stojący to bardzo wydajne urządzenie – moc niektórych modeli może sięgać do 1000 W. Co to oznacza w praktyce? Większa moc urządzenia sprawia, że ciasto jest gotowe znacznie szybciej. W ten sposób możemy zaoszczędzić czas oraz pobór energii.
Mikser stacjonarny to urządzenie, które wyposażone zostało w regulację poziomów prędkości. Dzięki temu, możemy dopasować prędkość mieszania do rodzaju ciasta. Modele dostępne na rynku mogą różnić się wielkością misy. Jaki wybrać? Rozmiar misy (a tym samym, całego urządzenia) powinniśmy dostosować do naszych potrzeb oraz liczby domowników. Jeśli mamy dużą rodzinę, to wiadomo, że większa misa będzie wygodniejsza.

 

Mikser stacjonarny – co należy wiedzieć?

Decydując się na zakup, jakiegokolwiek sprzętu – w tym miksera, warto zwrócić uwagę na kilka, bardzo ważnych kwestii. Nie powinniśmy wybierać pochopnie – sugerując się kuszącą ceną czy dodatkowymi końcówkami. Warto podejść do całego tematu rozsądnie – w ten sposób unikniemy rozczarowania i wybierzemy model, który będzie nam służył przez lata.

 

Moc urządzenia

Moc miksera stacjonarnego będzie bezpośrednio wpływać na jego wydajność. Wyższa moc urządzenia zapewni jego szybszą pracę, a więc i ciasto będzie szybciej gotowe.

 

Hałas

Nie bez znaczenia, jest też hałas, jaką wytwarza mikser. Wiele osób w ogóle nie przywiązuje do tego uwagi, a później – podczas pierwszego użycia, okazuje się, że mikser uniemożliwia pracę pozostałych domowników. Warto więc wybierać urządzenie, którego głośność pracy oscyluje w granicach 65 dB(A).

 

Wykonanie

Wygląd, to ostatnia kwestia, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Chodzi o to, aby przyjrzeć się wykonaniu. Ważne jest estetyka oraz precyzja wykończenia – jeśli będzie 'byle jaka' to darujmy sobie kupno takie sprzętu.

Mikser to urządzenie, które znacznie przyspieszy proces przygotowywania ciast. Dzięki wymiennym końcówkom, możemy dopasować rodzaj mieszadła do typu ciasta.


Mikser stacjonarny wprawdzie zajmuje więcej miejsca, niż mikser ręczny, jednak podczas pracy nie wymaga naszej ingerencji – sam radzi sobie z mieszaniem. Dodatkowo, jest urządzeniem o większej mocy, dlatego też pomoże nam przygotować cięższe ciasta i masy.

 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/dlaczego-warto-zainwestowac-w-mikser-stacjonarny-2026.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/mikser-stacjonarny-czy-warto-w-niego-jeszcze-inwestowac-2097.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/przydatne-w-kuchni-sprzety-agd-2945.html

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Dłuższe życie zmywarki


Trudno znaleźć osobę, która zaprzeczyłaby stwierdzeniu, że zmywarka to jedno z...

Dwukolorowa aranżacja kuchni – jakie połączenia są...


Właściwy dobór kuchennej kolorystyki to nie lada wyzwanie. Mało kto zdaje sobie z tego...

Kuchnia na pilota – styl na miarę XXI stulecia


Nowoczesność na miarę dwudziestego pierwszego wieku przejawia się przede wszystkim w...