Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Zimne drzwi – czyli jak piec bez poparzeń

Porady


Zimne drzwi – czyli jak piec bez poparzeń

W kuchni, oprócz aspektów wizualnych, mają znaczenie przede wszystkim dwie rzeczy – funkcjonalność i bezpieczeństwo. Ładna kuchnia cieszy oko i sprawia, że czujemy się w niej dobrze, jednak powinniśmy czuć się komfortowo. Wszelkie kuchenne inwestycje powinny być dobrze przemyślane i przeanalizowane pod wszystkimi kątami. Nie powinniśmy się skupiać tylko na estetyce i wyglądzie danego sprzętu. Powinniśmy wziąć pod uwagę funkcjonalność i bezpieczeństwo urządzenia. Fajnym rozwiązaniem, szczególnie jeżeli mamy małe dzieci może okazać się funkcja zimnej obudowy.

Na zdjęciu: Studio Prestige

Jak to działa?

Piekarnik podczas działania osiąga bardzo wysokie temperatury. Gorąco jest pożądane we wnętrzu urządzenia, jednak nie musi wpływać ono na temperaturę w naszej kuchni. Szczelne drzwi w piekarniku to podstawa – pozwalają one zmniejszyć straty energii, dzięki czemu płacimy mniej. Istotne jest również nagrzewanie się drzwiczek, szyby i całej obudowy naszego piekarnika. Gorąca powierzchnia zewnętrzna zwiększa ryzyko poparzenia. O wypadek nietrudno, szczególnie gdy się spieszymy lub po naszej kuchni biegają dzieci. Maluchy jak to maluchy, zawsze ciekawe świata – wszędzie zaglądają, wszystko dotykają. Nowoczesny system chłodzenia obudowy piekarnika sprawi, że nie musimy martwić się, że ktoś się poparzy. Piekarniki z tym systemem sprawiają, że obudowa jest 'chłodna', dzięki czemu nie dojdzie do poparzenia.


Zimne drzwi nie są gorące

Podczas pracy piekarnika drzwi i cała obudowa nie jest zimna – ale nie jest też na tyle gorąca, że można się poparzyć. Producenci chcieli zminimalizować ryzyko poparzenia oraz zwiększyć komfort i bezpieczeństwo korzystania z ich urządzeń. Efekt chłodnych drzwi jest uzyskany dzięki wykorzystaniu specjalnego rodzaju szkła. Warstwa ochronna powstaje w wyniku zamontowania dwóch, trzech a czasem nawet czterech szyb, między którymi panuje próżnia – zapewnia dodatkową izolację. Dodatkowym 'pomocnikiem' jest funkcja chłodzenia ścianek piekarnika. Wmontowany w obudowę wentylator miesza ogrzane powietrze z chłodniejszym. Dzięki temu systemowi temperatura ścianek piekarnika i drzwiczek jest o wiele niższa, niż temperatura wewnątrz piekarnika. Taki system zwiększa bezpieczeństwo i minimalizuje ryzyko oparzenia.


Bezpieczne rozwiązanie

Piekarnik z funkcją zimnych drzwi idealnie sprawdzi się w każdym domu. Bez względu na to, czy mamy małe dzieci czy mieszkamy z rodzicami – każdy może ulec przypadkowemu oparzeniu. System chłodnych drzwi zwiększa bezpieczeństwo i komfort pracy w kuchni. Nawet jeżeli zdarzy Ci się dotknąć drzwiczek piekarnika to się nie oparzysz. Posiadając taki piekarnik nie będziesz musiał martwić się, że ktoś się poparzy podczas Twojej nieobecności w kuchni ktoś z Twoich bliskich ulegnie wypadkowi.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
tola

Faktycznie, jest to świetne rozwiązania. Posiadam piekarnik z tą funkcją i dzięki temu nie boję się, że moje dzieci wejdą do kuchni i dotkną gorących drzwi piekarnika. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Zobacz również


Czym jest pyroliza?


Współczesne sprzęty domowego użytku cechuje niesamowita funkcjonalność. Z...

Nowoczesne piekarniki, czyli jakie funkcje w innowacyjnych...


Pomieszczenie kuchenne, niezależne od tego czy usytuowane w tradycyjnym mieszkaniu w...

Jak wyjąć szybę z piekarnika, żeby ją wyczyścić?


Szyba jest elementem piekarnika, na którym najbardziej widać zabrudzenia. Nawet...