Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Zimne drzwi – czyli jak piec bez poparzeń

Porady

Zimne drzwi – czyli jak piec bez poparzeń

Ulubione1

W kuchni, oprócz aspektów wizualnych, mają znaczenie przede wszystkim dwie rzeczy – funkcjonalność i bezpieczeństwo. Ładna kuchnia cieszy oko i sprawia, że czujemy się w niej dobrze, jednak powinniśmy czuć się komfortowo. Wszelkie kuchenne inwestycje powinny być dobrze przemyślane i przeanalizowane pod wszystkimi kątami. Nie powinniśmy się skupiać tylko na estetyce i wyglądzie danego sprzętu. Powinniśmy wziąć pod uwagę funkcjonalność i bezpieczeństwo urządzenia. Fajnym rozwiązaniem, szczególnie jeżeli mamy małe dzieci może okazać się funkcja zimnej obudowy.

Jak to działa?

Piekarnik podczas działania osiąga bardzo wysokie temperatury. Gorąco jest pożądane we wnętrzu urządzenia, jednak nie musi wpływać ono na temperaturę w naszej kuchni. Szczelne drzwi w piekarniku to podstawa – pozwalają one zmniejszyć straty energii, dzięki czemu płacimy mniej. Istotne jest również nagrzewanie się drzwiczek, szyby i całej obudowy naszego piekarnika. Gorąca powierzchnia zewnętrzna zwiększa ryzyko poparzenia. O wypadek nietrudno, szczególnie gdy się spieszymy lub po naszej kuchni biegają dzieci. Maluchy jak to maluchy, zawsze ciekawe świata – wszędzie zaglądają, wszystko dotykają. Nowoczesny system chłodzenia obudowy piekarnika sprawi, że nie musimy martwić się, że ktoś się poparzy. Piekarniki z tym systemem sprawiają, że obudowa jest 'chłodna', dzięki czemu nie dojdzie do poparzenia.


Zimne drzwi nie są gorące

Podczas pracy piekarnika drzwi i cała obudowa nie jest zimna – ale nie jest też na tyle gorąca, że można się poparzyć. Producenci chcieli zminimalizować ryzyko poparzenia oraz zwiększyć komfort i bezpieczeństwo korzystania z ich urządzeń. Efekt chłodnych drzwi jest uzyskany dzięki wykorzystaniu specjalnego rodzaju szkła. Warstwa ochronna powstaje w wyniku zamontowania dwóch, trzech a czasem nawet czterech szyb, między którymi panuje próżnia – zapewnia dodatkową izolację. Dodatkowym 'pomocnikiem' jest funkcja chłodzenia ścianek piekarnika. Wmontowany w obudowę wentylator miesza ogrzane powietrze z chłodniejszym. Dzięki temu systemowi temperatura ścianek piekarnika i drzwiczek jest o wiele niższa, niż temperatura wewnątrz piekarnika. Taki system zwiększa bezpieczeństwo i minimalizuje ryzyko oparzenia.


Bezpieczne rozwiązanie

Piekarnik z funkcją zimnych drzwi idealnie sprawdzi się w każdym domu. Bez względu na to, czy mamy małe dzieci czy mieszkamy z rodzicami – każdy może ulec przypadkowemu oparzeniu. System chłodnych drzwi zwiększa bezpieczeństwo i komfort pracy w kuchni. Nawet jeżeli zdarzy Ci się dotknąć drzwiczek piekarnika to się nie oparzysz. Posiadając taki piekarnik nie będziesz musiał martwić się, że ktoś się poparzy podczas Twojej nieobecności w kuchni ktoś z Twoich bliskich ulegnie wypadkowi.

Zobacz również

Aranżacja podłogi w kuchni – jaki materiał sprawdzi się najlepiej?

Aranżacja podłogi w kuchni – jaki materiał...

Jak już wcześniej wspomnieliśmy – podłoga w kuchni musi być nie tylko ładna, ale również...

Tajemnice lodówki – czego nie powinniśmy w niej chować?

Tajemnice lodówki – czego nie powinniśmy w...

Przejrzyj dobrze swoją lodówkę Przede wszystkim należy dokładnie przejrzeć całą lodówkę....
Komentarze (1)
1
Gość
tola
2016-11-28 13:04:01

Faktycznie, jest to świetne rozwiązania. Posiadam piekarnik z tą funkcją i dzięki temu nie boję się, że moje dzieci wejdą do kuchni i dotkną gorących drzwi piekarnika. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Twój komentarz
Ocena